Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Favicon - nie ma wcale, jak długo czekać?


Ekhangel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z faviconem. Na forum jest już podobny temat, i czytałem go, ale mimo wszystko nie wiem, jak długo powinienem czekać na załadowanie favicona, i czy to nie jest czasami strata czasu spowodowana moim błędem. Mój katalog FTP ma root, w którym są załadowane pliki portalu, w którym istnieje folder "forum". Załadować .ico do głównego rootu, czy do "forum"?

I ogólnie... Jak długo można czekać na załadowanie ikony? Obecnie nie wyświetla się po prostu żaden favicon. Mi, jak i innym ludziom. Cache były usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

favicon.ico powinien znaleźć się w tym samym miejscu, co config.php. A kiedy się załaduje, zależy jedynie od ustawień przeglądarki, a nie od skryptu forum :P

EDIT:

Mój błąd. Masz rację, chodziło mi o conf_global.php.

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Załaduj, wejdź na adres www.adresforum.pl/favicon.ico by przeglądarka sobie go załadowała. Oczywiście wpis w nagłówku forum masz?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest napisane, by plik wrzucać do rootu, to tam wrzuciłem. Nie wiem, gdzie mam "config.php". Chodzi o "conf_global.php", który u mnie jest w root/forum? Wrzuciłem ten sam plik w root, i root/forum, dla pewności. "Wpis w nagłówku" mam, bo wcześniejszy favicon działał.

Edytowane przez Ekhangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zawsze możesz stworzyć plik PNG np, nie musi być .ico i zmienić rozszerzenie.

globalTemplate :P

<link rel="shortcut icon" href='<if test="$this->registry->output->isHTTPS">{$this->settings['board_url_https']}<else />{$this->settings['board_url']}</if>/favicon.ico' />

Edit:

post-786-0-20356500-1288652439_thumb.png

Edytowane przez macsch15
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.