Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wskazówki przy tworzeniu nowego forum.


matma4u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

Dość często korzystając z zasobów naszego polskiego internetu, spotykam się (szczególnie na forach) z pytaniami innych użytkowników jakie zrobić forum, na jaki temat itp?

I tu mam złą wiadomość: jeśli już na starcie nie wiesz co ma być tematem przewodnim prowadzonego w przyszłości przez Ciebie serwisu lub forum, to szkoda byś cokolwiek tworzył. Niepotrzebnie tylko będziesz zaśmiecał zasoby internetu.

Wiem, że wielu z Was może nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem, ale taka jest prawda (brutalna). Nie można stworzyć w ten sposób czegoś ciekawego, wartościowego i popularnego.

Dla tych, którzy mają pomysł, ale nie wiedzą jak go wykorzystać postanowiłem napisać kilka artykułów, które pomogą Wam właściwie wypromować serwis i/lub zarobić na jego utrzymanie (i nie tylko).

Pierwsze co należy zrobić to określić cel:

1 czy chcemy zdobyć jak największą liczbę użytkowników

2 czy chcemy stworzyć społeczność wokół prowadzonego przez nas forum

3 czy chcemy promować jakąś usługę, towar itp

Każdy z wyżej wymienionych celów zmusza nas do wybrania odpowiedniej strategi działania.

Zakładam, na potrzeby tego forum, że najbardziej interesuje nas cel nr. 2

W pierwszym przypadku mamy na myśli wysoką popularność. Np. prowadzimy bloga i zależy nam na wysokiej oglądalności. W ostatnim myślimy o stronie firmowej itp.

cdn.

  • Lubię to 2

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, ciekawie się zapowiada, ale pozwolę się nie zgodzić tak całkiem z:

jeśli już na starcie nie wiesz co ma być tematem przewodnim prowadzonego w przyszłości przez Ciebie serwisu lub forum, to szkoda byś cokolwiek tworzył. Niepotrzebnie tylko będziesz zaśmiecał zasoby internetu.

Spotykałem się z forami, które miały mniej niż 200 postów, a były tam wskazówki, których nie było na forach z 500 000+ postów. Oczywiście w 90% przypadków jest tak jak napisałeś, ale zdarzają się przyjemne wyjątki :bubble:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

godfather: matma4u nie mówił o przypadku małej ilości postów. W przytoczonej przez Ciebie argumentacji nie ma mowy o tym, że admin owego forum nie miał pomysłu na forum, być może jego pomysłem było stworzenie na forum skondensowanej wiedzy o danym zagadnieniu jaki zarysowałeś ogólnie. Ale to nie jest jednoznaczne z tym, co napisał matma4u czyli, że admin nie miał pomysłu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, generalnie to ja wiem jaki miałem zamysł tamtej wypowiedzi, ale chyba za bardzo zawęziłem tok rozumowania i spotkałem się z niezrozumieniem wypowiedzi.

Chodziło mi po prostu o to, że czasem nawet nie mając ogólnego pomysłu na forum, czy cokolwiek, można stworzyć coś pożytecznego. Czasem wystarczą dobre chęci i zapał :wacko:

To tak pokrótce o to mi chodziło :bubble:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No tak, ale powiedz mi - jeśli nie masz pomysłu to jak np. stworzysz kategorie? Grupy? Jakie nazwy im nadasz? Wiesz, instalacja skryptu, dodanie skina to nie jest sztuką.

Weź nie zawężaj tylko mi napisz czy opisz taką sytuację - budzisz się rano z myślą, że stworzysz jakieś forum, ale nie znasz jego tematyki i co wtedy? Robisz takie forum? Po co? W jakim celu? Jaki obierasz styl działania? Jakie kategorie itd. To nie takie proste jest wg mnie. :bubble:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wręcz banalne: ktoś chce poznać skrypt, bo wie, że jest dobry, a jednocześnie chce zaistnieć w internecie.

Może być dobry od strony technicznej (znajomość php etc.), ale może nie mieć tego czegoś co potrzebne jest do prowadzenia forum. Chciałby coś zrobić, ale brakuje mu efektu końcowego i kreatywności, co zresztą cechuje większość ludzi tworzących strony, nie tylko dla siebie, ale również na zlecenie.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, ciekawie się zapowiada, ale pozwolę się nie zgodzić tak całkiem z:

Spotykałem się z forami, które miały mniej niż 200 postów, a były tam wskazówki, których nie było na forach z 500 000+ postów. Oczywiście w 90% przypadków jest tak jak napisałeś, ale zdarzają się przyjemne wyjątki :bubble:

Nie bardzo zrozumiałeś co napisałem. Tam nigdzie nie ma: małe fora to śmieć Właśnie jako redaktor ODP staram się wyszukiwać i promować takie unikatowe serwisy, które zawierają trudno dostępną lub specjalistyczną treść. I to tylko potwierdza to co sugerowałem w pierwszej wiadomości: dobry temat = wysoka oglądalność i popularność

Jeszcze raz podkreślam: szkoda tworzyć forum, jeśli nie ma się sprecyzowanej tematyki. (odrzucamy tu oczywiście przypadek, gdy chodzi o zapoznanie się z funkcjami samego skryptu forum)

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Automatyczna wiadomość

Ten temat został przeniesiony z forum:

"Ogólne -> Web & Hosting & Grafika"

do:

"Ogólne -> Admin Extra"

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.