Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Widok forum - ostatni post


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako że do premiery IPB 3.0 pozostało trochę czasu, a i pewnie na ciekawe skiny przyjdzie nam poczekać kolejne parę miesięcy, postanowiliśmy wprowadzić na naszym forum nowy layout. Jest on trochę inny niż te, na jakich do tej pory pracowałem, więc pojawiły się następujące problemy:

2vxhim9.jpg

Ostatni post napisany w danym dziale jest skracany do 30 znaków a reszta zastępowana jest wielokropkiem. Jak wykorzystać wolne miejsce (oznaczone strzałką), tj. rozszerzyć limit do, np., 50 znaków?

Drugie pytanie także dotyczy widoku głównej strony:

260pfdw.jpg

Ramka z ilością postów i odpowiedzi została zamieniona na podpis w oknie z nazwą działu. Jak zmniejszyć (ew. pokolorować) czcionkę umieszczoną w czerwonej ramce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witamy na forum! ;)

Ad 1 - otwórz plik: sources/classes/class_forums.php

Znajdź:

$forum_data['last_title'] = $this->ipsclass->txt_truncate($forum_data['last_title'], 30);

Zamień na:

$forum_data['last_title'] = $this->ipsclass->txt_truncate($forum_data['last_title'], 50);

Zapisz i wyślij.

Ad 2 - najprościej w bicie skina dodać " <font color=''> </font> ", ew. jakaś klasa CSS i dodanie jej do CSSa forum. Możliwości jest kilka. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2 - najprościej w bicie skina dodać " <font color=''> </font> ", ew. jakaś klasa CSS i dodanie jej do CSSa forum. Możliwości jest kilka. ;)

Ha! Że najprościej, to wiem. Tylko gdzie tego szukać ;)

-------------

Ale ja głupi jestem! Przecież od ForumRow powinienem zacząć na samym początku. Przepraszam za swoją głupotę i dziękuję DawPi - jak zwykle pomogłeś ;)

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Informacja:
Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.