Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Serwery dedykowane i VPS i parę innych spraw


matma4u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zwracam się do doświadczonych użytkowników z pytaniem o serwery dedykowane i VPS, czy znacie jakiś godnych polecenia operatorów? Czy ciężko jest administrować takim serwerem (instalacja + zabezpieczenie)?

Kiedyś ktoś mi wspominał o http://webh.pl/index.php?cmd=svps .

Czy może wiecie jakie obciążenie jest w stanie znieść hosting na nazwa.pl i home.pl (czy np 300 użytkowników online to już zbyt dużo czy jeszcze nie)

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Czy może wiecie jakie obciążenie jest w stanie znieść hosting na nazwa.pl i home.pl (czy np 300 użytkowników online to już zbyt dużo czy jeszcze nie)

Nie jestem doświadczonym użytkownikiem VPSów więc Ci nie odpowiem na pierwsze pytania.

Na drugie w sumie też ciężko, ale jeśli chodzi o nazwa.pl to oni mają ściśle określone limity: http://nazwa.pl/netart-o-firmie-parametry-...ieczenstwa.html

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy doświadczenie i z nazwa.pl i z home.pl i z VPS-ami ( w tym OVH i webh.pl) i postaram się to opisać.

1. nazwa.pl - nie ma mowy, żeby forum o ruchu >50 online miało jakiekolwiek szanse bytu. Po pierwsze limity (patrz link DawPiego powyżej - a spróbuj zrobić backup większej bazy przy takich limitach), po drugie limity, a po trzecie czerwona kartka z Netartu i bye!

2. home.pl - tu jest (a raczej chyba było) lepiej: home, jak wszyscy ma limity (i na sql-u, http i % procesora), ale konia z rzędem temu, kto się dowie jakie.

Mieliśmy forum prawie 3 lata na home.pl - było (było!) super, wszystko śmigało jak na localhoście, pożeraliśmy ok 4GB trafficu/mc (średnio 200-350 online, 5000-7000 uników/dzień).

I siedzieliśmy cicho, jak mysz pod miotłą, płacąc 2xwięcej niż "normalny" klient (za traffic) i czytając z obawą posty innych na WHT czy PiO, jak to home.pl takich userów traktuje (wywala)

Ale home.pl zmieniło taktykę, klientów generujących zbyt duże wg nich (czyli nie wiadomo jakie) obciążenie przenosi się, jak do getta,, na jakieś stare maszyny, przykręca się im drastycznie zasoby i się czeka, aż się klient poskarży, a poskarży się na pewno, bo ładowanie strony może trwać a i minutę.

No oczywiście piszemy grzecznie do admina - w odpowiedzi otrzymujemy info, że:

Aktualnie Panstwa serwis utylizuje znaczna czesc zasobow systemowych ( czas pracy procesora ) co w konsewkencji prowadzi do spadku predkosci wyswietlania stron z serwera.

Pytamy jakie to procesy utylizyją? Dostajemy odpowiedź, że skrypt wywołuje nieoptymalne zapytania do SQL i to powoduje wolną pracę. Dobra, wyłączamy po kolei wszystkie mody, wzywamy na pomoc DawPiego, optymalizujemy co się da.

I co?

Po dokonaniu analizy pracy Panstwa konta chcialbym poinformowac, iz w jego ramach

w ciagu dalszym funkcjonuja skrypty, ktore moga powodowac znaczna utylizacje Panstwa konta wirtualnego

oraz statusy odpowiedzi serwera (bledy) 503 lub powolne ladowanie sie stronie.

Ręce opadają, przenosimy się awaryjnie na RPS-a w OVH (o tym potem),a w home.pl odłączamy bazę od forum (zmiana hasła, nazwy katalogu forum, conf_global) - oczywiście domena forum już nie pokazuje na home.pl.

Piszemy do home to co wyżej, bo test.html (9B!!!) ładuje się po tych operacjach np. 48 sec.

I co?

Prosimy o informacje, jakie kroki podjeli Panstwo w celu optymalizacji skryptow funkcjonujacych w ramach Panstwa konta.

Jednoczesnie chcielismy zwrocic uwage, iz obecny stan rzeczy spowodowany jest przekraczaniem dostepnych zasobow serwera wirtualnego.

Poddaliśmy się, skoro 9-bajtowy plik html powoduje przekroczenie dostępnych zasobów serwera to my dziękujemy.

Kazaliśmy sobie zrobić backup maili i wrzucić na FTP.

Teraz leży tam sobie pusty serwer z 100B plikiem index.html (przd chwilą sprawdzałem - 19,74 sec)

3. OVH - OVH ma świetną ofertę tzw. RPS-ów. To w kompletnie samodzielna maszyna (cała Twoja!) z tym, że dysk jest iSCSI, czyli sieciowy, sprzedawany w modułach po 10GB.

Szybkie zamówienie, dostajesz hasła, nawet przyjemny panel zarządzania (coś ala DirectAdmin) - duży wybór systemów, sam wybierasz, chodzi jakby stał za ścianą, jedziemy!

Jako że nie mamy doświadczenia i wiedzy, po przeczytaniu opinii na forum ovh instalujemy gotowego GENTOO - prekonfigurowanego przez OVH "pod klucz"

Wszystko śmiga jak FERRARI - instalujemy forum, przypinamy domenę - robimy sobie nawet własne DNS-y!

Żyć nie umierać! Ludzie na forum chwalą, że chodzi szybko jak nigdy, dosypujemy do pieca (mody itd) nic, śmiga dalej. Przy 350 online, zapuszczam backup bazy do czystego sql-a, procesor na poziomie max 15%

Myślimy, nareszcie trafiliśmy, jest ok - do czasu. Po kilkudziesięciu godzinach automat OVH przesyła maila, że cuś nie tak (stoi serwer) i że ekipa techniczna została powiadomiona. Czekamy, po 20 minutach mail, że interwencja zakończona powodzeniem - rewelacja, nie?

Ale... IPS Driver Error... grrr...

Zaglądamy w serwer, stoi mysql, no to co? wszak mamy pełną władzę, "mysql start" -> "mysql not started", "mysql restart" -> "mysql not started"

No to co? wszak to nasz dedyk: soft reboot -> "mysql not started", hard reboot -> "mysql not started"

Telefon do OVH (piątek ok. 15) - przyjęli, przyszedł mail, że założyli ticket. Po kilkunastu godzinach oczekiwania - support by phone w weekendy ma wolne ;))

telefon do przyjaciela - guru od serwerów, wiele lat doświadczeń, wykładowca akademicki, o linuxach wie wszystko - poddał się. Decyzja - reinstalacja systemu - zdalna - poszła jak burza, wszystko wstało, chodzi - w niedzielę wraca ticket z OVH

Hi,

I've tryu to connect your RPS. Mysql is started. Everything

seems ok.

Best Regards,

Alexandre.

No jasne! a że reinstalowaliśmy system w międzyczasie to ch****??

Problem ponoć wynika z tych nieszczęsnych iSCSI-owych dysków + niezbyt udana dystrybucja GENTOO, może gdyby "posadzić" czystego Debiana, skonfigurować go porządnie byłoby lepiej? No, tylko wtedy 0 supportu software-owego ze strony OVH - wspierają tylko swoją "gotową" dystrybucję.

4. webh.pl W czasie wojny domowej (zn. z home.pl ^_^) wynaleźliśmy webh.pl.

Zadałem temat na WHT i sam przysłał mi ofertę, której nie ma na stronie: managed VPS (nie jestem uprawniony pisać za ile), ale technicznie to to samo, co VPS z ich oferty, tyle że managed - czyli support na którym nam zależało, backupy itd.

Jedziemy: serwer mamy, jest ten czarny piątek (stoi serwer sql-a w OVH) - wołamy na pomoc webh.pl (dokładnie Kamila) - w 15 minut przeniósł nam całe forum z bazą, skonfigurował domenę i śmiga wszystko do tej pory, czyli jak na razie 10-ty dzień.

W międzyczasie dokupiliśmy 2 IP, i 50GB traffiku (ponad standardowe 120) za małe pieniądze.

Póki co zostajemy w webh.pl

Uff... rozpisałem się, ale mam nadzieję, że naświetliłem sytuację w miarę dokładnie.

Wnioski pozostawiam Wam.

Pozdrawiam,

MAXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

maxx - dziękuję. Dałeś mi bardzo dobre 'narzędzie' ( czytaj swoją wypowiedź ) by się na nią powoływać i odwoływać w przyszłości.

Jeszcze raz dziękuję za ten opis doświadczeń.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OVH jesteśmy od roku tyle ze my od razu postawiliśmy na normalnego dedyka a nie jakieś RPS i inne wirtualne wynalazki ( przeszliśmy odpowiednio długą drogę aby wreszcie się przestać bawić w półśrodki)

do tego Linux lover jako zarządzający, Debian i nie mamy żadnych problemów z serwerem od tamtego czasu ale fakt ze party line OVH to jeszcze typowa Polska ( nic nie wiem , zobaczy się, weekendy i święta nikogo niema)

jam_artists_button.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ,ze mialem juz 5 hostingow wiem to i owo. Hostingi typu az.pl , nazwa.pl , webh(wirtualny), webr.pl to koszmar. Tak jednym słowem moge opisac to co działo się z moim forum.

Az.pl - wolne generowanie forum , częste awarie, IPS driver error codziennie;)

nazwa.pl - niski uptime, jednak przy 30 on-line codziennie w godzinach wieczornych forum blokowane na około godzinę 20-21 ^_^

webh.pl - strony generowały się bardzo wolno , czeste awarie -koszmar

webr.pl - 3 miesiące szybkiego działania, pozniej szprzedawane konta na allegro , fatalny support i pady kilkudniowe bez odzewu , mimo zgloszenia

1. nazwa.pl - nie ma mowy, żeby forum o ruchu >50 online miało jakiekolwiek szanse bytu. Po pierwsze limity (patrz link DawPiego powyżej - a spróbuj zrobić backup większej bazy przy takich limitach), po drugie limity, a po trzecie czerwona kartka z Netartu i bye!

Blokują co się da ;]

Ten komunikat pojawia się zawsze wtedy gdy zostanie przekroczony

>>>>>>>> maksymalny czas wykonywania zapytań równy 600 sekund na godzinę. Proszę

>>>>>>>> zoptymalizować skrypty pod kątem czasu wykonywania zapytań. Baza jest

>>>>>>>> blokowana automatycznie, po upływie pełnej godziny to ograniczenie jest

>>>>>>>> również automatycznie zdejmowane.

>>>>>>>>

a jak zoptymalizować skrypty te skrypt??

>>>>>> Jeżeli nie potrafi Pan sam zoptymalizować skryptów to proszę

>>>>>> skontaktować się z osobą albo firmą która zajmuje się tworzeniem stron

>>>>>> internetowych. Nasza firma nie ingeruje w oprogramowanie klientów

>>>>>> instalowane na naszych serwerach.

>>>>> witam... pytalem sie 2 informatykow i mowia mi ze nazwa.pl stosuje takie

>>>>> parametry bezpieczenstwa i nic sie nie da poradzic...codziennie forum

>>>>> jest wylaczane jak jest 30 userow... po prostu jaki sens jest

>>>>> udostepnianie takiej ilosci GB jak serwer nie dziala..??

>>> witam... wszystko zostalo ustawione przez informatyka... a strona znowu

>>> padla... tzn ze macie slaby hosting ktory blokuje strony.. Jak mozna to

>>> ustawic to niech Pan odpisze co konkretnie... bo juz zastanawiam sie nad

>>> zmiana hostingu i nie przedluzania umowy pozdrawiam

>> Jeśli pojawia się Panu cały czas ten sam komunikat oznacza to że w

>> dalszym ciągu przekracza Pan parametry bezpieczeństwa, które tak jak

>> kolega wspominał są dość wysoko ustawione. Tak więc Pana strona zawiera

>> jakieś skrypty które nie są optymalne i powodują taką sytuację.

>> Parametry bezpieczeństwa służą do zapewnienia wszystkim naszym klientom

>> poprawnego działania usług które są współdzielone. Tak więc przeciążenie

>> serwera przez jedną osobę powodowało by problem u wszystkich osób na

>> danym hoście. Proponuję skontaktować się z osobą która profesjonalnie

>> zajmuje się tworzeniem stron internetowych.

3 osoby mowia mi to samo.. ze macie slabe parematry.... zwykly shoutobx

> powoduje te przeciazenia.. porada informatyka koszt ok.100 zl ... a

> przedluzenie umowy 300zl... dokoncze okres i rezygnuje... nie jestem

> zadowolony z waszych uslug... strony z tekstem moze nie przekraczaja

> tego..

Moja ostatnia odpowiedz i zaznaczyli rezygnację. Widocznie sami sobie zaprzeczali i nie wiedzieli co odpisać, zrobilem wszystko co kazali ;) i juz skonczylo im sie pole do popisu.

*w quote - nazwa

czysty tekst-leo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe sprostowanie. Mówiąc o nazwa.pl miałem na myśli ich siostrzaną firmę (spod znaku Netartu): serwery.pl Udostępniają dedyki i VPS. Czy coś wiecie na temat ich działania?

Pytam, bo teraz mam forum na nazwa.pl (średnio 100 -150 userów online) i jak na razie wszystko gra, ale wiem (czuję po kościach) że już niedługo "dowalą się" do mnie. Chcę wyprzedzić to przykrą sytuacje i myślełem, że przeniosę się na ich VPS (serwery.pl). Przeraża mnie to, że u innych trzeba instalować sobie samemu system, konfigurować itp, a na serwery.pl masz od razu wszystko. Nie powiem cena nie jest mała 1200 (do tego doliczyć trzeba 22%Vat), ale za to wszystkim administrują.

Sam już nie wiem co było by lepsze.

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeśli zarządzają tym ci sami administratorzy co nazwa.pl to nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

matma4u - na webhostingtalk.pl wystarczy, że opiszesz co potrzebujesz, w jakiej cenie i na pewno posypią Cię się propozycje.

Ja tak zrobiłem, gdyby nie to nawet bym nie usłyszał o dhosting.pl - na moje potrzeby wystarcza, nie ma żadnych limitów takich jak na nazwa.pl więc może pójdź w ich kierunku? Choć 100-150 userów online to dość dużo jak na nazwa.pl, ja miałem kiedyś o wiele mniej i już mnie blokowano.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę powiedzieć, że mam dużo szczęścia chyba na nazwa.pl, bo co miesiąc mam transfery w granicach 25GB i średnio 100 - 150 userów online.

Oj, czuję siekierę nad głową!!!!

A na http://dhosting.p jaki można mieć maksymalny rozmiar bazy danych?

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe sprostowanie. Mówiąc o nazwa.pl miałem na myśli ich siostrzaną firmę (spod znaku Netartu): serwery.pl Udostępniają dedyki i VPS. Czy coś wiecie na temat ich działania?

To jest to samo co nazwa.pl.

Ta sama firma i te same parametry, co w linku, który podał DawPi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
A na http://dhosting.p jaki można mieć maksymalny rozmiar bazy danych?

Wielkość dostępnego miejsca - czyli ja mam np. max 2gb ;)

To jest to samo co nazwa.pl.

Ta sama firma i te same parametry, co w linku, który podał DawPi.

Ee, na pewno? Nie sądzę by dedyki czy co tam mają były limitowane identycznie jak konta współdzielone..

Buahah -> http://serwery.pl/serwery-netart-o-firmie-...ieczenstwa.html ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Manager

Dołączę się do pytania twórcy tematu, gdyż chcę zakupić dobry serwer dedykowany, pod duży projekt nie mieszczący się na zwykłym hostingu współdzielonym. Możecie mi polecić coś konkretnego? Z góry dzięki za info!

Budżet? Lokalizacja?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam biznes-host.pl Korzystam z tego hostingu od ponad roku i do tej pory nie było żadnych problemów z serwerem ani przeciążeń. Pozdrawiam!

Opisz swoje wrażenia z użytkowania w dziale Opinie o hostingach - chętnie poczytamy. Możesz również uruchomić skrypt sprawdzający serwer pod kątem IPB, a następnie wrzucić screena do swojego tematu. Takie informacje zawsze są cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Polecam biznes-host.pl Korzystam z tego hostingu od ponad roku i do tej pory nie było żadnych problemów z serwerem ani przeciążeń. Pozdrawiam!

Ehehe, z drugiej strony p. Tomasz? Wszyscy z b-h się wynoszą bo wszystko zamula, a tutaj taka opinia :-)

Jaki Tomasz?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.