Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kupujemy klawiaturę! :)


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł za klawiaturę? Co posiada:

Wyrzeźbione laserem, podświetlane klawisze - fajny bajer, ja zrobiłem sobie podświetlenie nad biurkiem ca ~50zł, ale niech tam :P

Regulowane podświetlenie - jak już się uprzeć na podświetlaną to jest to bardzo przydatna opcja

Wykrywanie bliskości dłoni - wtf? bez kitu z tą oszczędnością :P

10 dni działania baterii - nonsens, zdecydowanie za krótko :huh:

Nanodbiornik Logitech Unifying - fajne, ale automatycznie "skazuje" nas na sprzęt logitecha

Łatwa konfiguracja łączności bezprzewodowej 2,4 GHz - każda klawiatura działa dobrze na odległość kilku metrów, każda markowa

Klawisze w układzie PerfectStroke - do każdej klawiatury trzeba się przezwyczaić

Programowalne klawisze funkcyjne - przydatne

Gwarantowana niezawodność - a ktoś nie gwarantuje w swoim produkcie?

Wniosek: pomijając fakt, że za klawiaturę bym tyle nie dał to tego modelu tym bardziej bym nie wziął. Po prostu są tu funkcje, które mnie się nie przydadzą i przeraża mnie ta informacja o stanie baterii.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że warto, nie jestem bogaty ale i tak kupuje rzeczy zazwyczaj drogie u sprawdzonych firm, niż kilkaset z biedronki za 10zł.

Sam o niej myślałem, tyle że mam na razie inne wydatki, jak będę mieć 300zł to kupie na 100%.

Nigdy się nie zawiodłem na logitech, miałem już kilka myszek, teraz nawet pisze z logitechowej klawy, tylko nisko budżetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oczywiście że warto, nie jestem bogaty ale i tak kupuje rzeczy zazwyczaj drogie u sprawdzonych firm, niż kilkaset z biedronki za 10zł.

Ja też nie, ale wolę sobie niż US. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja bym poszukał modelu, który spełni moje oczekiwania w 100% (o ile to możliwe). Jeśli połowy funkcji klawiatury nie wykorzystam, a te, które wykorzystam są w innym modelu to dlaczego miałbym kupić ten pierwszy?

Zrób sobie średnią ważoną :P

Funkcje niezbędne dla Ciebie (które znacznie ułatwią Ci pracę) będą miały wyższy współczynnik, funkcje typu bajer niższy. Matematycznie dojdziesz do tego, która klawiatura będzie lepsza ^_^

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam obecnie taką: http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.169415000

Wersja black edition. Klawiatura przeznaczona dla graczy, ja jednak wybrałem ją ze względu na trwałość i wytrzymałość, niski skok no i oczywiście musi być kabelek ;] Dla mnie się sprawdza.

Nawiasem mówiąc zastanawiam się po co komu podświetlanie, ja rozumiem że w nocy trudno coś dojrzeć ale gdy piszemy dużo to nie patrzy się na klawiaturę tylko na monitor więc to podświetlanie bardziej przeszkadza niż pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

http://allegro.pl/razer-klawiatura-arctosa-silver-wys-24h-hit-i1327895353.html To ta? Możesz mi ją zmierzyć i podać wymiary?

[ + ]

Cechami wyróżniającymi klawiaturę Razer Arctosa są natomiast płaskie klawisze pozbawione podświetlenia, oraz funkcja anti-ghosting w bloku klawiszy WASD

A co to to jest? :lol:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto? a co to za pytanie? warto kupić Ferrari za kilka milionów? Stać cię podoba ci się to kupujesz, przy produktach z najwyższej półki tak to wygląda a jakość jest na pewno odpowiednia.( a jak bierzesz na FVAT to wyjdzie taniej w sumie po co płacić US)

ja osobiście używam takiej http://allegro.pl/logitech-wireless-keyboard-k340-unifying-plaska-i1312834943.html aczkolwiek jestem raczej minimalistą do tego mam myche Logitecha taką http://allegro.pl/logitech-mx-performance-laser-nowa-gwara3l-gratis-i1331111115.html

wszystko chodzi na jednym miniaturowym odbiorniku, ja jestem bardzo zadowolony aczkolwiek ta za 300 też jest ładna musiałbym zobaczyć ją na żywo czy nie za duża.

ten zestaw sobie odpuść.

jeżeli mycha nadal nie kupiona pomyśl o tej co ja mam albo o poprzednim modelu kółko do przewijania długich plików PHP jest nieocenione :D

jam_artists_button.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/razer-klawiatura-arctosa-silver-wys-24h-hit-i1327895353.html To ta? Możesz mi ją zmierzyć i podać wymiary?

[ + ]

Cechami wyróżniającymi klawiaturę Razer Arctosa są natomiast płaskie klawisze pozbawione podświetlenia, oraz funkcja anti-ghosting w bloku klawiszy WASD

A co to to jest? :lol:

Nie. To jest ta: http://allegro.pl/razer-arctosa-black-klawiatura-dla-graczy-i1288973198.html

A ta funkcja to przeznaczona dla graczy, żeby naciśnięcie od razu ich nie blokowało ruchów. Dokładnie opisali tak:

Addresses "ghosting", signal failure that occurs when you press multiple keys simultaneously on traditional keyboards. The Razer Lycosa Mirror Special Edition provides for selective anti-ghosting around the WASD gaming cluster to allow more commands to be entered at any one time without the signal failure.
Edytowane przez mlodszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam klawiature za 15 zł która ma już ponad 10 lat (czytaj zabytkowa) no ale działa tak samo przez te wszystkie lata, żadne klawisze nic się nie wytarły, była oczywiście już kilka razy bardziej czyszczona (rozbiórka całkowita + H2O). Także narażała się na uderzenia, złośliwość swego pana itp ]:-> . I nie jest to firmowa klawiatura, jej nazwa to Chicony

CHICONY_KEYHUNPS2KB9810HUPS2.jpg

No ale to wyżej to napisałem jako ciekawostkę, bo pewnie teraz się takiej nie dostanie.

Teoretycznie chciałem już wymienić klawiaturę no ale ta obecna nie chce się popsuć i tak nie w moim stylu kupować coś nowego jak stare działa.

Edytowane przez +matius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Polecam diNovo Edge, chociaż weźmiesz mnie za świra. Jeśli masz w zanadrzu niepotrzebne 5-6 stów - klawiatura rewelacyjna.

Masz rację. Nikt normalny nie kupuje klawiatur za 600zł. :o

PS. Po co te emoticony w temacie, dżizas...

W czym problem?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary jak Logitech miecie konkurencję. Już nawet się nie proponuje alternatyw. Tak czy siak - zgadzam się, Logitech FTW. Mam ich klawę, myszkę, pilot uniwersalny i słuchawki.

Co do diNovo - wydatek może i "trochę" nieuzasadniony, ale kiedyś trzeba poszaleć. Za Edge'a płacisz 300 zł - kolejne 300 zł kosztuje duma z posiadania najbardziej burżujskiej klawiatury na rynku.

Edytowane przez Ekhangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.