Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[Kupię/Zainwestuję] forum


Koczkodan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musi być postawione na IPB, nie musi przynosić dochodów z reklam (choć to oczywiście mile widziane), liczy się pomysł i potencjał rynkowy.

Jeśli nie jesteś zainteresowany sprzedażą, mogę wystąpić w roli inwestora. Posiadam środki i narzędzia umożliwiające odpowiednie promowanie witryn.

Proszę o propozycje na pw.

Edytowane przez Koczkodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam środki i narzędzia umożliwiające odpowiednie promowanie witryn.

Wypromowałeś już jakieś?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Amfi wkleił, do tego jestem zależnie od google na 5-7 frazie pod hasłem dopalacze, choć to jest śmieszne, bo przy ilości linków które do mnie prowadzą, mojego PR (rzekomo już się nie liczy) i treści które są umieszczane już dawno powinienem być co najwyżej drugi.

Oprócz tego jakiś czas temu byłem założycielem rockforum.pl- było to największe rockowe forum w Polsce. Zajmowałem się także promowaniem forum xboxonline.pl i paru innych projektów którymi niekoniecznie chcę się chwalić publicznie. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na priv.

a i zapomniałbym, w ramach ciekawostki: dopalamy.com powstało półtorej roku temu. Obecnie ma 11 razy większy przyrost postów niż konkurencja która jest na rynku od 14 lat.

Edytowane przez Koczkodan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei interesuje, czego oczekujesz w zamian. Jeśli miałbyś wejść w to jako inwestor, to zapewne chciałbyś zalegalizować partnerstwo. Co byś umieścił w kontrakcie rozwijającego się forum? Zarezerwowałbyś sobie miejsce reklamowe? Możliwość odsprzedaży? Czy może budujesz jedynie zaplecze SEO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfi moja propozycja wygląda w ten sposób, że za darmo reklamuję dane forum, pracuję nad nim od strony technicznej, a w momencie kiedy zacznie zarabiać wymagam 50% zysków. Sprzedawać nie chcę, wolę wyrabiać sobie dochód pasywny, a sprzedaż to jedynie jednorazowa dotacja na konto. Poza tym doświadczenie pokazuje mi że odpowiednie zmasowane działania mogą sprawić, że w ciągu pół roku można zarabiać 8 razy więcej i nie mówię tu o wzroście od 100 do 800zł :). Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na pw, może się dogadamy, rozmowa do niczego nie zobowiązuje ;) Uważam, że jest to dobra opcja dla osób które nie potrafią zarabiać na swoich forach, bądź nie mają środków na dobrą reklamę. A co do bazy do pozycjonowania, to sądzę że nikt nie będzie w razie czego krzyczał o link w stopce :)

@DawPi- Nie rozumiem drugiej części pańskiego postu, jeśli to ma oznaczać przychód w przełożeniu na kliknięcie, to tak, w przypadku adsense jest to niezły wynik, ale ja z tej sieci nie korzystam :)

A co do tych świetnych pomysłów na forum, to bardzo proszę o przesłanie propozycji na pw, jeśli którykolwiek wykorzystam, to na pewno sowicie Pana wynagrodzę. Oczywiście znając Pana, to żadnej wiadomości nie dostanę, ale chcę zwrócić uwagę na fakt, że łatwo powiedzieć o świetnym pomyśle, ale po głębszej analizie taki świetny to on już się nie wydaje ;)

Edytowane przez Koczkodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu logiki. Skoro mówisz, że tyle można zarabiać na tym forum i że jesteś taki bogaty... to wtedy kiedy forum zacznie dużo zarabiać ty możesz rzucić mu 3.000 PLN na stół i powiedzieć papa, a po 2 miesiącach Ci się to zwróci.. coś tu śmierdzi i to ostro... :smile_cold:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu logiki. Skoro mówisz, że tyle można zarabiać na tym forum i że jesteś taki bogaty... to wtedy kiedy forum zacznie dużo zarabiać ty możesz rzucić mu 3.000 PLN na stół i powiedzieć papa, a po 2 miesiącach Ci się to zwróci.. coś tu śmierdzi i to ostro... :smile_cold:

Nie wiem, czy dobrze rozumiem sens Twojej wypowiedzi, ale pamiętaj, że nawet o dobrze rozwinięte i zarabiające forum trzeba dbać i uzupełniać treścią. Samo wyłożenie kasy nic nie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu logiki. Skoro mówisz, że tyle można zarabiać na tym forum i że jesteś taki bogaty... to wtedy kiedy forum zacznie dużo zarabiać ty możesz rzucić mu 3.000 PLN na stół i powiedzieć papa, a po 2 miesiącach Ci się to zwróci.. coś tu śmierdzi i to ostro... :smile_cold:

Nie wiem czy przemawia przez Ciebie zazdrość, czy brak pomyślunku.

Przedstawię Twoją "logikę" na przykładzie:

"Żenisz się z kobietą, ona rodzi Ci dziecko, a ja przychodzę za 2 miesiące i mówię: masz tu 3000zł, a teraz to dziecko jest moje."

Logiczne? Chyba nie za bardzo, bo nie da się ot tak na kimś wymusić sprzedaży, musisz mieć jego zgodę na odstąpienie.

P.S- nigdy nie wspominałem o tym że jestem bogaty, nie wychodzi Ci w życiu że podchodzisz do innych z takim jadem?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście może bym skorzystał z tej propozycji no ale moje forum jest po takim podobnym zabiegu, Był sobie właściciel który miał/ma bardzo dużo serwer na home.pl i tak kiedyś wstawił te forum co mam, i co, awansowałem na moda, admina (kariera się pięła) i ani razu tamten właściciel się nie pojawił - krótko mówiąc, pewnie nawet nie wiedział że ma coś takiego jak to forum. Kiedyś tylko wystawił te forum na sprzedaż i kupiła je osoba podobna do Koczkodana, od razu przesiadka była na lepsze serwery - dedykt, inwestycja w nagrody, reklama na innych serwisach - wyłożył sianko, i idzie w górę forum, niedługo będzie już 5 lat istnienia. Co prawny właściciel ma z tego? rekompensatę w postaci reklam, z którymi walczyłem aby były umiejscowione w miejscach nieinwazyjnych, łatwych do blokady Adblockiem itp. Ale czy ma dużą rekompensatę ? Raczej nie bo nadal wrzuca dość dobre nagrody praktycznie za bycie aktywnym na forum za proste konkursy. A czemu ja jestem adminem tego forum skoro nie mam nic z tego ? Bo lubię tamtych ludzi, grafika to moje hobby mogę sobie poczytać (Computer Art's) za darmo nagrody przed wysyłka :P

i myślę że jak Koczkodan jest w porządku to może nieść pomóc niektórym forom.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście może bym skorzystał z tej propozycji no ale moje forum jest po takim podobnym zabiegu, Był sobie właściciel który miał/ma bardzo dużo serwer na home.pl i tak kiedyś wstawił te forum co mam, i co, awansowałem na moda, admina (kariera się pięła) i ani razu tamten właściciel się nie pojawił - krótko mówiąc, pewnie nawet nie wiedział że ma coś takiego jak to forum. Kiedyś tylko wystawił te forum na sprzedaż i kupiła je osoba podobna do Koczkodana, od razu przesiadka była na lepsze serwery - dedykt, inwestycja w nagrody, reklama na innych serwisach - wyłożył sianko, i idzie w górę forum, niedługo będzie już 5 lat istnienia. Co prawny właściciel ma z tego? rekompensatę w postaci reklam, z którymi walczyłem aby były umiejscowione w miejscach nieinwazyjnych, łatwych do blokady Adblockiem itp. Ale czy ma dużą rekompensatę ? Raczej nie bo nadal wrzuca dość dobre nagrody praktycznie za bycie aktywnym na forum za proste konkursy. A czemu ja jestem adminem tego forum skoro nie mam nic z tego ? Bo lubię tamtych ludzi, grafika to moje hobby mogę sobie poczytać (Computer Art's) za darmo nagrody przed wysyłka :P

i myślę że jak Koczkodan jest w porządku to może nieść pomóc niektórym forom.

Fajnie, że się ułożyło, jednak niepokoi mnie to, że jako admin nie dostajesz ani grosza. U mnie ze zwykłej przyzwoitości ludzkiej modki dostają a dobrą pracę po 3 stówki miesięcznie plus możliwość dorobienia zadaniami specjalnymi, a o drugim adminie to nawet nie wspominam, bo w tym miesiącu wyszło powyżej średniej krajowej :)

Bądź co bądź Matius jeśli uważasz że przykładasz się do tego co robisz, to mam nadzieję że chociaż jesteś wynagradzany rzeczowo. Jeśli nie- to nie bój się upomnieć o swoje, uważam że jeśli forum zarabia na siebie, to masz do tego prawo- mimo tego, że traktujesz to jako zabawę :)

Amfi- nie mnie to oceniać, wypytaj moją ekipę z forum czy użytkowników ;)

pozdrawiam i życzę Wam powodzenia na własnych forach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odezwałem się do Ciebie przy poprzednim poście, musiałeś nie zauważyć ;)

A to forum generowało zysk już przy 500 zarejestrowanych userach i 200uu dziennie, tak jak napisałem Ci na pw- bardzo liczy się zaangażowanie, odpowiednia tematyka, luka w rynku i odpowiednia strategia działania.

Edytowane przez Koczkodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Amfi wkleił, do tego jestem zależnie od google na 5-7 frazie pod hasłem dopalacze, choć to jest śmieszne, bo przy ilości linków które do mnie prowadzą, mojego PR (rzekomo już się nie liczy) i treści które są umieszczane już dawno powinienem być co najwyżej drugi.

Oprócz tego jakiś czas temu byłem założycielem rockforum.pl- było to największe rockowe forum w Polsce. Zajmowałem się także promowaniem forum xboxonline.pl i paru innych projektów którymi niekoniecznie chcę się chwalić publicznie. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na priv.

a i zapomniałbym, w ramach ciekawostki: dopalamy*com powstało półtorej roku temu. Obecnie ma 11 razy większy przyrost postów niż konkurencja która jest na rynku od 14 lat.





To naprawdę fascynujące jest!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego jakiś czas temu byłem założycielem rockforum.pl- było to największe rockowe forum w Polsce. Zajmowałem się także promowaniem forum xboxonline.pl i paru innych projektów którymi niekoniecznie chcę się chwalić publicznie. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na priv.

Nie no, z ciekawości spytałem bo takich ofert już było dużo na różnych forach, no i nie zawsze jest tak fajnie jak ktoś to opisuje ;)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pochwal się swoją historią cwaniaczku :)

Żebyś potem nie żałował :D

Oj czuję pieprzyk

http://www.ctl.wroc.pl/

Bez jaj z tym ctlem, pracowałem kiedyś nad tą stronką, tyle że to było ze 2 lata temu i widzę że niezbyt wiele się zmieniło...

DawPi zadziwiasz mnie czasem... próbujesz mnie poprawiać samemu robiąc błąd. To, że dzieci w internecie często piszą cfaniak, tak jak buce mówią poszłem, to wciąż nie oznacza, że to poprawne formy :)

Edytowane przez Koczkodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.