Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Chrome i czarny pasek :(


Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mnie to męczyło i jednak winę zrzuciłem na przeglądarkę. Postanowiłem całkowicie odinstalować FF i zainstalować tę sama wersję jeszcze raz. Okazuje się, że problem zniknął. Wychodzi jednak na to, że to problem po stronie przeglądarek być może aktualizowanych z niższych wersji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam na chwilę do tajemniczego tematu. Od jakiegoś czasu mam problemy z infernoshout (jeszcze stare IPB) i linkami z polskimi literami (i jak się później okazało nie tylko). Na niektórych przeglądarkach shout zawieszał się (m.in na moim FF). Problem jak się okazało leżał nie tyle w samych polskich znakach ale w ich konwersji do kodów UTF przy stosowaniu metody kopiuj wklej.

Tajemnicą jest mi nadal to, że linki z wikipedii w postaci http://pl.wikipedia.org/wiki/Oplątwa są wklejane jako http://pl.wikipedia.org/wiki/Opl%C4%85twa . Wklejenie takiego linka w shouta powodowało zawieszenie go ale tylko u niektórych osób (m. inn. u mnie). Jak odwieszałem shouta? Wchodziłem w operę i tam edytowałem sobie shouta zastępując kody właściwymi polskimi literami. Po testach doszedłem to tego, że problemem jest znak o kodzie %C4. I tak dzisiaj mnie oświeciło, że po reinstalacji FF zasymuluję sobie zawieszenie shouta na FF. O dziwo nie udało się. Może przyczyną jest jakiś bug w przeglądarkach i nasze polskie lub inne niestandardowe znaki (chodzi o jakiś błąd w spolszczeniu który pojawia się tylko w niektórych przeglądarkach)? To by tłumaczyło plagę czarnych pasów w Polsce i jak widzę na jakiejś brazylijskiej(?) stronie.

To tylko luźne przemyślenia niekoniecznie idące w dobrą drogę. Cała tajemnica tkwi w zabugowanych przeglądarkach (nie ma żadnego schematu). Nawet wysyłając ticketa nic nie wskóramy bo otwierający musi mieć buga przeglądarki :] "Jemu" strona będzie się otwierała dobrze. Jak dla mnie to tylko egzorcysta pomoże :)

Ps. Ku pamięci zachowałem sobie taka jedną debugowaną stronę offline. Piękny czarny pas w każdej przeglądarce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden user też już zdążył się na to poskarżyć, niestety u mnie ciągle to nie występuje. W chrome jest coś takiego jak 'zbadaj element' - klikamy na dany element prawym i dajemy zbadaj element, pokazuj nam się źródło strony wraz z css danego elementu, niech ktoś komu to występuje sprawdzi co jest nie tak...

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.