Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

(Pav31) IP.SEO: Keywords Cloud


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro IP.SEO loguje już słowa kluczowe po jakich użytkownik trafił na stronę z wyszukiwarki(google/yahoo/bing/facebook) postanowiłem to wykorzystać.

Modyfikacja ta jest tylko rozszerzeniem IP.SEO i nie zadziała bez tej aplikacji.

Działanie jej polega na dodaniu do "stopki" forum bloku z X najczęściej występującymi zapytaniami do danej strony. Po kliknięciu zapytania jesteśmy przenoszeni na listę innych stron gdzie zapytanie to wystąpiło.

Instalacja sprowadza się do skopiowania plików(aktualnie plik admin/applications_addon/ips/ipseo/extensions/furlTemplates.php nie występuje, ale gdyby występował nie wolno go podmieniać) i zainstalowania hook'a.

Dodatkowo jeżeli korzystamy z FURL'i należy je przebudować - ACP :a: Aplikacje i moduły :a: Przebuduj pamięć podręczną FURL.

Zalecana jest również edycja pliku

admin/applications/ipseo/tasks/dailycleanup.php

i zamiana:

$from = time() - (86400*35);

na:

$from = time() - (86400*XXX);

gdzie XXX to ilość dni przez które mają być trzymane logi.

Lub chociaż wyłącznie zadania usuwającego logi starsze niż miesiąc IP.SEO Daily Cleanup - ACP :a: System :a: Zadania :a: IP.SEO :a: Edytowanie zadania: Daily Cleanup :a: Włączyć zadanie? :a: NO

Zrobiłem to na szybko i nie gwarantuje oficjalnej publikacji czy modyfikacji, ale uwagi mogą się przydać ;)

p.s.

Demo można zobaczyć u mnie na forum: http://amxx.pl

(Pav31) IP.SEO: Keywords Cloud.zip

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takie pewne nie jest. Lista powiązanych stron jest podobnym zapytanie + pobranie tytułu dla stron.

Problem jak zwykle jest taki, że aby utrzymać cache aktualne to trzeba by edytować pliki, a najlepiej to w ogóle zrobić z tego osobną aplikację(razem z zapisywaniem zamiast ip.seo) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Życie to sztuka wyboru i wyrzeczeń. IP.Seo nadaje się generalnie na dobre serwery, więc to jedno zapytanie i trochę więcej przetwarzania contentu nie powinno zaszkodzić. Ja przy takich modach zawsze liczę na statystyki przydatności - choć wiem, że to trudno zmierzyć i przekazać w skondensowanej formie odbiorcy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę więcej przetwarzania contentu nie powinno zaszkodzić

Zależy ile to 'trochę' będzie wynosić. Od pewnego czasu Google zwraca uwagę na szybkość ładowania stron. Jeśli skrypt będzie długo mielił, to narobimy więcej szkód niż korzyści taką modyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma żadnej różnicy, ale tym nie ma co się sugerować.

Ogólnie zapytanie jest tylko jedno:

$this->DB->build( array( 'select' => 'keywords', 'from' => 'search_visitors', 'where' => "url='{$url}'" ) );

A potem sortowanie, przeliczanie rozmiaru do wyświetlenia itd.

Ogólnie nic strasznego, ale cache by nie zaszkodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.