Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wybór hostingu/vps


cichy20a

Rekomendowane odpowiedzi

W tym odnośniku poruszam problem obciążenia na hostingu (dzielony z az.pl) a tu zapytam Was co wybrać jako alternatywę. Ogólnie zgoda klubu jest na zmianę hostingu aby poprawić działanie forum i pozbyć się uciążliwości związanych z wyłączaniem niektórych opcji. W chwili obecnej wpadły mi w oko te oferty:

1. http://castpol.pl/vps > opcja v40G

2. http://dhosting.pl/oferta/serwery_www.html > 30GB i więcej

3. http://www.lh.pl/hosting/ > Apple

Generalnie potrzebne konto z dużą powierzchnią dyskową na zawartość umieszczaną na forum (schematy). Fundusze (już i tak nadszarpnięte) to ca. 600-700zł za rok z góry wyżej tego nie przeskoczę. Proszę o opinię i poradę żeby nie wtopić jak z az.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tam problemów z dużą ilością plików? Forum troszkę waży a użytkowników dużo nie ma (ca. 700) online średnio 20-60 więc nie tak dużo wg mnie. Najbardziej interesują mnie wypowiedzi osób które już tam są, były (jakie pakiety mają wybrane) żeby mieć dość wyraźny obraz danej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo obecnie jako rozwiązanie problemu obciążenia podają mi abym liczbę plików zmniejszył - i graficznych i pozostałych typów. A co do plików to głównie chodzi o wagę, zdarzają się pliki 20-30MB ale nie sądzę by w tym był problem.

macsch15 - Ty masz w dh czy lh? Możesz coś o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac ma w lh, ja mam w obu, i jeszcze nigdy nie musiałem ograniczać wielkości grafiki. Poza tym wielkość plików nie ma wpływu na obciążenie serwera, a jedynie na ilość zżeranego transferu.

Możesz coś o nich powiedzieć?

Jakiej właściwie odpowiedzi oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. jak u nich z obsługą klienta, czy na odpowiedź trzeba czekać 24h czy w miarę możliwości jak mogą to odpisują, oczywiście jeśli jest to zgłoszone w godzinach pracy obsługi. Obecnie zanim się doczekam odpowiedzi na jakiś temat np. blokady wstawiania plików powyżej 1mb to czekam po 24h a nawet i więcej. Tak samo podpowiedzi 'adminów' w stylu wyłączenie suhosina powinno pomóc nie są zbyt miłe. Jednym słowem, czy po drugiej stronie siedzę kompetentni ludzi,e którzy wiedzą co zrobić bądź co odpowiedzieć jak się o coś zapyta. Z innej beczki też jaki plan wybrać, w chwili obecnej forum zżera troszkę ponad 10GB miejsca z 30GB jakie mamy w pakiecie, czy można np dokupić przestrzeń dyskową jak jej zabraknie?

@wapster - czy na tym serwerze jest setlocale ustawione bo patrze na forum i daty na forum masz po angielsku. Jak ogólnie wygląda obsługa tego vps'a, jest panel czy wszystko sam konfigurujesz przez ssh? A co z podpięciem domeny w sharedzie robi się to z panelu (w az tak jest nie wiem jak u innych) a u Ciebie jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. jak u nich z obsługą klienta, czy na odpowiedź trzeba czekać 24h czy w miarę możliwości jak mogą to odpisują, oczywiście jeśli jest to zgłoszone w godzinach pracy obsługi. Obecnie zanim się doczekam odpowiedzi na jakiś temat np. blokady wstawiania plików powyżej 1mb to czekam po 24h a nawet i więcej. Tak samo podpowiedzi 'adminów' w stylu wyłączenie suhosina powinno pomóc nie są zbyt miłe. Jednym słowem, czy po drugiej stronie siedzę kompetentni ludzi,e którzy wiedzą co zrobić bądź co odpowiedzieć jak się o coś zapyta. Z innej beczki też jaki plan wybrać, w chwili obecnej forum zżera troszkę ponad 10GB miejsca z 30GB jakie mamy w pakiecie, czy można np dokupić przestrzeń dyskową jak jej zabraknie?

Oba BOKi odpowiadają w max. 2h i to nie tylko w godzinach pracy (w nocy nawet jest lepiej, bo mają mniej zgłoszeń). Odpowiedzi - przynajmniej w dh - są wyczerpujące, a jeśli konsultanci mogą, to sami naprawią problem.

Plan wybierz taki, który wystarczy na Twoje zapotrzebowanie na transfer i miejsce na następne 2-3 miesiące. W obu hostingach przeniesienie się na wyższy pakiet ogranicza się do wysłania ticketu i wpłaty różnicy kwot. Nie wiem jak w lh, ale dh oferuje możliwość opłacenia jedynie miesięcy pozostałych do końca umowy. Biorą kwotę wyższego pakietu, dzielą na 12 i mnożą przez pozostałą liczbę miesięcy i odejmują to, co już z tego opłaciłeś (obecny pakiet przez 12 pomnożony przez liczbę m-cy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat transfer nie stanowi problemu z obecnych statystyk wychodzi że z miesięcznego pakietu transferu wykorzystujemy raptem 50GB co jest 1/10 całości. Zainteresowała mnie ofert OVH, jak to wygląda z punktu widzenia użytkownika innego hostingu, osoby bardziej doświadczonej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wziąłem konto testowe w dhostingu. Póki co nie jest źle, pomijając znikający folder uploads (wywala brak dostępu, ani tego usunąć ani nic) oraz klucz licencji wskazujący na sub domenę a nie na domenę główną (zamiast 161gtw.pl jest 161gtw.dkonto.pl). W tym drugim przypadku nie wiem co zrobić a w pierwszym męczę hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dobra wziąłem konto testowe w dhostingu. Póki co nie jest źle, pomijając znikający folder uploads (wywala brak dostępu, ani tego usunąć ani nic) oraz klucz licencji wskazujący na sub domenę a nie na domenę główną (zamiast 161gtw.pl jest 161gtw.dkonto.pl). W tym drugim przypadku nie wiem co zrobić a w pierwszym męczę hosting.

Pewnie dodałeś przypadkowo spację do nazwy etc., niech Ci to usuną z ich panelu.

Co zrobić w drugim przypadku - usuń klucz licencji w ACP, a potem zapisz go ponownie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że chmod na uploads był skopany i tylko hosting mógł to zmienić, moje próby przez ftp/manager plików dhostingu guzik dawały :) Co do drugiego problemu to już rozwiązany, mail do supportu pomógł już normalnie pokazuje domenę :) Jeszcze tylko żeby sprawdzili jakie obciążenie forum generuje u nich i podali czy się w normach (ich) mieszczę to płacę i zostaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.