Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Ocena intuicyjności obsługi skryptów for internetowych


matma4u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prenumeruję NEXT magazyn komputerowy, akurat w ostatnim numerze jest taka krótka ocena skryptów for internetowych.

Okazuję się że na pierwszym miejscu jest phpBB 3.0.1, następnie FUDforum 2.7.7 i dopiero Ip.Board 2.3.4.

Bezpośredni komercyjny konkurent IP.Bard - vBulletin 3.7.1 sklasyfikowany został na 6 miejscu.

Co ważne przy ocenie intuicyjności obsługi IP.Board wypadł najsłabiej.

Oczywiście pomijam fakt, że od dłuższego czasu dostępne są nowsze wersje tychże skryptów (niedbalstwo redakcji).

Czy ktoś zna FUDforum?

Co do oceny intuicyjności obsługi to nie powiem po przejściu z phpBB na IP.Board miałem dość spore problemy z korzystaniem z funkcji, ale teraz po czasie stwierdzam, że obsługa jest prostsza niż w przypadku phpBB.

A Wy jakie macie doświadczenia w tym zakresie?

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dałbym sobie coś uciąć, że była o tym mowa na forum, ale nie mogę znaleźć link. Jak znajdę to dodam. Wiem, że to GexeM dodawał bodajże.

Cóż, z tego, co pamiętam to widziałem skany tego artykułu. Wg mnie zwyciężyły darmowe skrypty, bo są najbardziej znane i autor artykułu nie korzystał z własnej wiedzy, ale ze znalezionej w sieci, a płatnych raz, że nie mógł pewnie testować ( kto by do testów kupował licencje ), chyba, że u 'kogoś' znajomego lub z 'innych' źródeł, nie mi to oceniać, chcę jednak zwrócić uwagę, że nie dlatego IP.Board i vB wypadły tak kiepsko bo są to słabe skrypty ( hehe :P ) tylko dlatego, że autor jest laikiem w tych sprawach i nie mógł sprawdzić i ocenić możliwości obu skryptów przez ich złożoność i czas, jaki musiałby na to poświęcić.

Nie jest tajemnicą, że coraz częściej artykuły do takich gazet są pisane na kolanie, by wyrobić miesięczną normę, szukają tematów, które można łatwo i szybko napisać, niestety z niekorzyścią dla czytelników.

Ci bardziej obeznani ( czytelnicy ) wiedzą, że teraz w Internecie najpopularniejsze są dwa skrypty -> IP.Board oraz vB, za nimi kroczy Woltlab ( a na wschodzie jest odwrotnie - tam króluje innych skrypt - zapomniałem tylko nazwy ).

By była jasność w jakim znaczeniu użyłem słowa 'najpopularniejsze' -> mam na myśli na forach które powstają z niczego i jeszcze szybciej są zamykane, mam na myśli 'poważne' serwisy.

Co by kto nie powiedział, suma sumarum podsumuję tak: IP.Board rlz! :P :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by kto nie powiedział, suma sumarum podsumuję tak: IP.Board rlz! :P :P

:P

Skoro IPB jest na trzecim miejscu, to czemu większość tych nowych skryptów, które powstają, bazuje na IPB, lub w jakimś stopniu przypomina IPB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid, równie dobrze możesz powiedzieć, że nowe skrypty są wzorowane na vB, bo w dalszym ciągu mówimy o jakimś tam forum.

@topic

Przede wszystkim phpBB jest strasznie popularne w Polsce, zacytuję wypowiedź przeciętnego użytkownika-admina, na moje pytanie: "co ludzie widzą w phpBB?"

nic nie widzą, tylko jest przereklamowany :P i jest prawie wszędzie :P haha :P

I to jest cała prawda artykułu, który czytałeś.

Dobrze zredagowany artykuł powinien być podzielony na 3 części, ukazujące forum widziane od strony: przeciętnych użytkowników wpadających czasem na forum, stałych userów i adminów. Dokładniejsze (jednocześnie wiadomo, że amatorskie) analizy, wypowiedzi osób w poszczególnych skryptach "siedzących", a potem wyciągnięte wnioski z każdej z w/w części oraz podsumowanie ogólne. Wtedy artykuł byłby wiarygodny, przede wszystkim rzetelnie wykonany. Tyle, że 2(4?) strony by nie wystarczyły.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podobne do phpbb i smf, dlatego właśnie autor tekstu uznał za intuicyjne :P

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, miałem w ręku oryginał tego artykułu i też zauważyłem że popularne skrypty znalazły się na pierwszym miejscu, no i przede wszystkim darmowe "w zasięgu każdego"... no cóż artykuły w takich gazetach nigdy nie są do końca rzetelne i tak chyba pozostanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.