Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak wpisać domene ?


Boveer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam sięz takim pytaniem:

Mam forum na jakimś serwerze, ale chcęzmienić adres i mam własną domenę i pytanie jak to zmienic żeby zamiast oryginalnego adresu serwera pokazywal sie ten z domeny.

Jeśli wysylam komus maila z forum to żeby byl adres domeny no i google zeby dodalo też domene a nie oryginalny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko forum mam w katalogu www.mojastrona.pl/forum alias dalem odrazu do katalogo i jak ustawie w cpnfig adres aliasu to nie moge sie zalogowac i nie wyswietla tła forum. Tak jak by sciezka byla zla. Moze to przez to ze alias jest darmowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak tyle nie wiesz to lepiej nie bierz się za forum, serio

Swietna odpowiedz. Powiedz, to Ci sprawia przyjemność? W temacie o reaktywacji forum, ta kwestia jest totalnie ganiona u konkurencji, a Ty forsujesz ją tutaj właśnie. Przecież nie trzeba zaraz być wszech wiedzącym. Forum ma być wszech wiedzące, a nie "user" który się na nim loguje.....

Bo inaczej wszystko traci sens :/

...czołemi przepraszam za off....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Aniu, support jest od tego żeby pomóc nawet amatorom. Co prawda czasami trudno się domyślić o co chodzi początkującemu, ale w każdym wypadku trzeba wyjaśnić krok po kroku jak coś zrobić.

A co do pytania w temacie. Boveer jeżeli forum zainstalowało się już na jakimś nie darmowym serwerze (bo wątpię żeby na darmowym działało w miarę dobrze) to także polecam kupno jakiejś domeny, bo jeśli kupiłeś licencję to na pewno masz jakiś dobry pomysł w który wystarczy włożyć trochę pracy. Pamiętaj że my tutaj zawszę Ci chętnie pomożemy, nie tylko w sprawach związanych ze skryptem IPB.

Pozdrawiam.

Find

$phpbb

Replace with

$ipb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Boveer: witamy na forum i absolutnie nie zważaj na to, co pisze TRACKER, którego w tym miejscu proszę o powstrzymanie się od takich postów, które zamiast pomagać nie robią nic oprócz zniechęcania nowych użytkowników.

Jak coś podziałasz tam z forum to napisz czy zrobiłeś, a jeśli nie to pytaj dalej. Chętnie pomożemy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez DNS nic nie bedzie chyba, bo nawet sie nie zaloguje. Pytanie mam tylko jeszce jedno czy jak mam domene już tą płatną :/ to można ją przypisać do katalogu np. www.adresforum.nazwahosta.pl/forum czy forum musi byc w glownym katalogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Coś tam pisałeś, że masz jakieś aliasy czy coś. Jednak na pewno domena jest inna. Musisz znać przecież swoją podstawą domenę i taką też musisz użyć w pliku conf_global.php, a następnie przebudować skiny.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam po wpisaniu tej podstawowej z serwera na ktorym mam konto wszystko dziala, ale ja chce zeby adres byc z tej darmowej. No i żeby google znajdowalo tylko ta nowa domene (alias) a nie ta z serwerem

Edytowane przez Boveer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To może umówmy się, że od teraz zaczniesz operować linkami? Dzięki. Bo tak to chyba do niczego nie dojdziemy - możesz coś błędnie rozumieć możemy my to źle sobie tłumaczyć. Daj nam 'pomacać' i zobaczymy co w trawie piszczy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hm, rozumiem -> musisz zaparkować domenę na serwerze, a w jej ustawieniach ( panelu gdzie kupiłeś domenę ) zmienić adresy DNS na te podane przez administratora serwera. Zapytaj go najlepiej o szczegóły.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.