Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Przenosiny forum


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Chciał bym przenieść moje forum ze skryptu vBulletin 3.8.1 do skryptu IPB 2.3.x. Niestety po ostatnich nieudanych przenosinach, doszedłem do wniosku że nie jest to wcale taka prosta sprawa jaka by się wydawała. Czy są w sieci jakieś szczegółowe poradniki odnośne przenosin vB do IPB? Szukałem trochę po Google, lecz większość osób pisze podobne tematy które tak naprawdę pozostają bez KONKRETNEJ odpowiedzi lub po prostu odpowiedzi w ogóle w nich nie ma. Prosił bym bardzo o hm... udzielenie mi pomocy w formie pisemnej jak i co mam zrobić by takowego vBulletin'a przenieść do IPBoard'u.

Pozdrawiam

NpX

2efrqsn.png

IP.Board - The Best Forum Board In The World!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Chciał bym przenieść moje forum ze skryptu vBulletin 3.8.1 do skryptu IPB 2.3.x. Niestety po ostatnich nieudanych przenosinach, doszedłem do wniosku że nie jest to wcale taka prosta sprawa jaka by się wydawała. Czy są w sieci jakieś szczegółowe poradniki odnośne przenosin vB do IPB? Szukałem trochę po Google, lecz większość osób pisze podobne tematy które tak naprawdę pozostają bez KONKRETNEJ odpowiedzi lub po prostu odpowiedzi w ogóle w nich nie ma. Prosił bym bardzo o hm... udzielenie mi pomocy w formie pisemnej jak i co mam zrobić by takowego vBulletin'a przenieść do IPBoard'u.

Pozdrawiam

NpX

Witaj,

krótko i na temat. Powodem tego iż jest tak mało informacji na ten temat są $$.

Za coś takiego trzeba zapłacić i to nawet sporo, niestety.

Informacje masz, ale dokładnie szczątkowe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Szukałem trochę po Google, lecz większość osób pisze podobne tematy które tak naprawdę pozostają bez KONKRETNEJ odpowiedzi lub po prostu odpowiedzi w ogóle w nich nie ma.

Tutaj tego nie uświadczysz. Pytaj, a odpowiemy. ;)

Konwertery do 2.2/2.3

Zajrzyj tutaj.

Dokładnie. :/

Na pewno musisz zajrzeć pod ten adres: http://konwersja.ipslink.pl/

P.s. przenoszę do działu konwersji. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu chciał bym podziękować za zainteresowanie się tematem.

Szczególnie mój problem polega na tym iż nie wiem dokładnie jak zrobić konwersję bazy danych tak aby po przenosinach forum nie miało pomylonych znaków z np. "ą" na "?" bo właśnie tak miałem kiedyś. Myślę iż na pewno chodzi tutaj o kodowanie bazy danych (język kodowania) lecz kiedyś próbowałem zmienić to kodowanie ale nie przynosiło to żadnych skutków (możliwe jest że dlatego tak się stało iż wcześniej forum stało na angielskim serwerze).

Teraz forum stoi na polskim serwerze oraz na bazie danych tej samej firmy hostingowej od której wykupuję serwer. Moje pytanie brzmi:

Czy jeżeli forum stoi już na polskim serwerze (webh.pl) to czy już nie powinienem mieć problemów z kodowaniem?

2efrqsn.png

IP.Board - The Best Forum Board In The World!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

I tak i nie. Ciężko udzielić odpowiedzi na to pytanie. Napisz coś więcej o tej bazie - jak kodowana, jak tabele itd.

Super by było jakbyś miał utf8, ale nie jest to standard ustawień, a jeśli Ty tego nie zrobiłeś to tak nie będziesz mieć.

Wracając do konwersji - jak poszło i czy w ogóle poszło? :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, póki co robię backup wszystkich plików które znajdują się na serwerze (czyli troszeczkę to potrwa). Jeżeli chodzi o bazę danych MySQL to wygląda to tak (zamieszczam zdjęcia, ponieważ tak będzie lepiej):

Strona główna phpMyAdmin'a:

19o9xx.gif

Wygląd ogólny tabel w danej bazie danych (baza główna skryptu):

2rxjivb.gif

Czy takie ustawienia kodowania będą dobre? (nic wcześniej nie było edytowane w kodowaniu).

2efrqsn.png

IP.Board - The Best Forum Board In The World!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich staraniach oraz bycia w stresie wykonałem poprawnie konwersję z vBulletin'a do IP.Board'u. Przez chwilę miałem problem z kodowaniem UTF-8 ale poradziłem sobie na szczęście ze wszystkim. Dziękuję serdecznie użytkownikom którzy udzielali się w tym temacie.

Temat do zamknięcia - problem rozwiązany!

2efrqsn.png

IP.Board - The Best Forum Board In The World!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Informacja:
Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.