Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Bunt załogi :)


knock

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie chciałem przerzucić się z phpbb3 na IPB. Zrobiłem na moim forum krótką ankietę i wyszło z tego, ze ludzie nie lubią zmian. Wg nich IPB jest wszędzie takie samo i różni się tylko logotypem. Pytają co tak naprawdę da im zmiana silnika!?

Wypiszcie proszę wszystkie plusy wynikające z takiej przesiadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ekipe ktora na wszystko jest nastawiona negatywnie. Kazdy nowy dodatek, badz zmiana jest krytykowana, a po pewnym czasie mowia ze lepiej niz bylo jest. Musisz im porownac fora, jak "chlop krowie na rowie"

Najczesciej pisza: " Po co zmieniac jak jest dobrze?"

Ja tlumacze im tak: "Po co instalowac windowsa xp, jak win 95 jest dobry?"

Rob konwersje na IPB, tydzien poplacza, a pozniej sie przyzyczaja i beda przyznawac racje ze zmieniles...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob konwersje na IPB, tydzien poplacza, a pozniej sie przyzyczaja i beda przyznawac racje ze zmieniles...

Tak, a połowa userów odejdzie "bo tak".

Takie zachowanie "na pych" jest antyadminowe, pamiętajcie że to dzięki właśnie tych narzekającym użytkownikom fora istnieją, i nie powinno sie ignorować ich zdania.

Wszystko można załatwić ugodowo.

Ja tlumacze im tak: "Po co instalowac windowsa xp, jak win 95 jest dobry?"

Jak komuś wystarcza funkcjonalność i odpowiada funkcjonowanie win95 to po co ma zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie aż ktoś się włamie na phpbb i przechodźcie na ipb :P

Temat był poruszany kilka razy a i sam to przechodziłem i pewnie zawsze użytkownicy będą bali się zmian.

Jeżeli sam nie wiem tak na prawdę co da taka zmiana to poważnie się nad nią zastanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie chciałem przerzucić się z phpbb3 na IPB. Zrobiłem na moim forum krótką ankietę i wyszło z tego, ze ludzie nie lubią zmian.

Nie lubią zmian bo się ich boją tak funkcjonuje Polak...

Wg nich IPB jest wszędzie takie samo i różni się tylko logotypem

Nie prawda, wystarczy zatrudnić odpowiednia osobę do zrobienia skina wyłożyć mu dokładnie i klarownie co chcesz mieć i będziesz to miał - jest tylko taki mały warunek musisz wiedzieć czego chcesz i być w tym konsekwentny a nie jak 70% ludzi "może to a może tamto".

A co do tego że wszystko takie samo to phpBB3 też w większości przypadków na jedno kopyto, wina nie leżu to po stronie silnika forum a kreatywności i wyobraźni właściciela forum.

Pytają co tak naprawdę da im zmiana silnika

Wiele by można na ten temat pisać, sam jakiś czas temu byłem w podobnej sytuacji jak ty, też się wahałem bo to droga w jedną stronę jak by na to nie patrzeć. Teraz dopiero po zmianie na IPB widzę jakie są kolosalne różnice w funkcjonowaniu forum. Dodam że długo badałem IPB i vBulletin i wybór był prosty po przetestowaniu obu ;)

phpbb3 to nie phpbb by przemo :>

To fakt sam dłuższy czas bawiłem się w phpBB by przemo jednak phpBB3 takie super idealne też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na phpbb by przemo żeby mieć podobny efekt jaki jest w IPB na standardzie musiałem doinstalować masę modyfikacji w których nie trudno było się pomylić podczas instalowania (osoby które miały styczność z phpBB wiedzą jak się instaluje mody) w dodatku jak się nie odnotowało jaką modyfikację się zainstalowało to z czasem robił się mega burdel ale do czego zmierzam po "doładowaniu" sporej dawki dodatków forum zaczęło po prostu mulić nie pomogła nawet zmiana serwera po przejściu z phpBB by przemo na IPB problemy znikły więc wydaje mi się że jest to SPORY argument który przemawia na korzyść IPB.

Wtrącę jeszcze że instalacja modyfikacji i inne działania są w takim stopniu uproszczone że lepiej być już chyba nie może. Nie mówię tutaj o tym że wchodzę w panel admina i wszystko wiem ale chodzi mi o to że możliwość popełnienia błędu podczas instalacji czegokolwiek do forum została zminimalizowana na maksa.

IPB ma wiele zalet które docenia się w trakcie korzystania z forum zarówno od strony użytkownika jak i administratora widać to dopiero po zapoznaniu się z całością.

Edytowane przez wizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas używam XP, i nie jest mi na nim źle, a powiedzmy że to jakie porównanie jak z win95 -> XP.

Zdecydowanie! Nie znasz więc albo specjalnie ignorujesz usprawnienia, które siódemka wprowadziła. Boisz się zmiany zupełnie jak użytkownicy knocka :)

wizz, nie pisz o sposobie instalowania modyfikacji. W tym temacie skupiamy się na front-endzie. To, że trzeba doinstalowywać pewne rozszerzenia również za mną nie przemawia - phpbb nie jest przecież klonem IPB (ani na odwrót). Szybkość działania może i jest argumentem, jednak to też zależy od zdolności admina - jak ktoś chce, to zamuli IPB na każdym hoście. Jest wiele szybko działających bb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.