Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kastety i prawo


Dr.C4M3L3ON

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce na posiadanie kastetu wymagne jest zezwolenie wydawane przez komendanta powiatowego Policji, o czym mówi art. 9 ust. 3 w związku z art. 4 ust. 4 podpunkt a) "Ustawy o broni i amunicji" z 21 maja 1999 (t.j. Dz.U.2004.52.525) (ponadto kastet jest traktowany przez prawo karne jako tzw. niebezpieczne narzędzie, m.in. art. 159 - zaostrza sankcję karną za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia), za niestosowanie się do tego przepisu ustawodawca przewidział karę aresztu albo grzywny.

WIKI

jam_artists_button.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Pomyśl - samo uderzenie uzbrojoną pięścią w kolce w twarz jakie powoduje rany. Myślę, że szpanować mógłbyś czymś innym jak jakimś kawałkiem metalu w ręce. Czym? Np. wiedzą, kulturą, wyrzeźbioną na siłowni muskulaturą, choć to ostatnie jako ostateczność. A tak naprawdę to udaj się do jakiegoś psychologa z problemem dowartościowania się. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze ;) planuje sobie kupić kastecik dla szpanu ;)Tak dla szpanu, ale nie wiem czy noszenie tego jest zgodne z prawem ?

Za taki "szpan" są we Wrocku (i pewnie w innych miastach) rejony, w których można dostać po głowie.

Nie ma Bogini poza Boginią, która jest Waszą Boginią. Nie ma ruchu eryzyjskiego poza ruchem eryzyjskim, którym jest Ruch Eryzyjski. A każdy Korpus Złotego Jabłka jest ukochanym domem Złotego Robaka. Chwała Eris! 23!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym? Np. wiedzą' date=' kulturą, wyrzeźbioną na siłowni muskulaturą, choć to ostatnie jako ostateczność.[/quote']

W szkole mam duże oceny ;) i każdy z kim się zadaje wie że nie jestem kimś niskiego poziomu. Problem tkwi jednak w tym że każdy w moim środowisku chce czymś zaimponować ;) Jedni przynoszą do szkoły Bassballa, drudzy co innego itd. Każdy tym niby szpanuje ale raz wdałem się w bójkę i dostałem bassballem 2 razy i nie było już tak fajnie ;) Myślę że nikt nie chciałby dostać z pięści na dodatek uzbrojonej w kastet wiec nikt by nie podskakiwał ;)

Poza tym jestem na tyle odpowiedzialny że nie przyłożyłbym nikomu z kasteta bo nie chciałbym się później włóczyć po sądach ;)

Co do muskulatury - ćwiczę ale mało. W życiu bardziej używam głowy niż mięśni. ;)

A tak naprawdę to udaj się do jakiegoś psychologa z problemem dowartościowania się.

Zupelnie nie potrzebne mi to. Ale jak wiadomo człowiek szuka nowych doświadczeń.

Z tego co Batman napisał widze że trzeba miec pozwolenie. Trudno.

Za taki "szpan" są we Wrocku (i pewnie w innych miastach) rejony, w których można dostać po głowie.

Nie mieszkam w Polsce.

Edytowane przez C4M3L3ON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Za taki "szpan" są we Wrocku (i pewnie w innych miastach) rejony, w których można dostać po głowie.

Tym odebranym kastetem. ;)

C4M3L3ON: oczywiście celowo przejaskrawiłem swoją wypowiedź, ale tylko po to by Ci dać do zrozumienia, że to może i szpan, ale przed dzieciakami.

Moja rada: odradzam. A Ty zrobisz jak uważasz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym odebranym kastetem. ;)

Na Google Earth jedno ze zdjęć z okolicy której mieszkam przedstawia krzyż pod pobazgranym murem. Ojciec mojego znajomego został tam poprostu skatowany na śmierć, za krzywe spojżenie. Wole nie myśleć, co by spotkało na jego miejscu mnie, gdybym do tego miał taka zabaweczke.

Nie ma Bogini poza Boginią, która jest Waszą Boginią. Nie ma ruchu eryzyjskiego poza ruchem eryzyjskim, którym jest Ruch Eryzyjski. A każdy Korpus Złotego Jabłka jest ukochanym domem Złotego Robaka. Chwała Eris! 23!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki ale z tepymi koncami bez kolcow. Czepiaja sie i w trakcie repety po tobie..

ps. kumpel kiedys takim sie lał i uderzyl goscia w brew gdzie mial kolczyk, zahaczyl i co z tego? Wyrwalo mu pol brwi!

Edytowane przez Flanger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz, ale z Ciebie kolega - nie ładnie śmiać się z innych :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.