Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

problem z nowym systemem anty-boto'wym


Milek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś postanowiłem dodać na forum nowy system przeciw botom keycaptcha.com.

Instrukcja:

. Download and unzip the archive with KeyCAPTCHA plugin for IP.Board 3.x.

2. Copy the file "keycaptcha.php" from "upload" directory into "/ips_kernel/classCaptchaPlugin" directory of your IP.Board

3. Open the control panel of your IP.Board (the default URL: YOUR_DOMAIN/admin/).

4. Open "System" tab from the top horizontal menu.

5. Click "System Settings" link in the left menu "Tools & Settings".

6. Choose the file "keycaptcha.xml" in the field "Upload XML settings file from your computer" at the bottom of the page

7. Press "Import" button.

8. On the same page ("System -> Tools & Settings -> System Settings -> System") click the link "Security and Privacy".

9. Choose "KeyCAPTCHA" from "Captcha: Type" dropdown.

10. Copy to Сlipboard your private key YPZaXXXXXXXXXXXXXXXXX and paste it to "KeyCAPTCHA Private key" field at the bottom of the page.

11. Copy to Clipboard the code below and paste it to "KeyCAPTCHA code" field at the bottom of the page.

<!-- KeyCAPTCHA code (www.keycaptcha.com)-->
<script language="JavaScript">
var s_s_c_user_id = '22120';
var s_s_c_session_id = '#KC_SESSION_ID#';
var s_s_c_captcha_field_id = 'capcode';
var s_s_c_submit_button_id = 'submit,Submit';
var s_s_c_web_server_sign = '#KC_WSIGN#';
var s_s_c_web_server_sign2 = '#KC_WSIGN2#';
</script>
<script language=JavaScript src="http://backs.keycaptcha.com/swfs/cap.js"></script>
<!-- end of KeyCAPTCHA code-->

That's all, if you have any questions, please contact our support team. We will be happy to help you.

Zatrzymałem się przy 8&9 punkcie, nie mam tego w panelu. Dobrze wybrałem ?

hxit.jpg

64daj.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze polecam modyfikację co sprawdza ichniejsze maile i IP i w razie czego przekierowuje ich na Google(zarówno od IPS jak i zewnętrzne są skuteczne). Powinno to powstrzymać niektóre roboty na dłuższy czas.

  • Lubię to 1

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony masz kolumnę z opcjami. Druga pogrubiona od góry to jest właśnie Ustawienia. Wchodzisz tam, otwierasz zakładkę members (użytkownicy) i w połowie masz ustawienia Spam Prevention i w nich ustawienia captcha.

Btw. Spam prevention system (czyli to sprawdzanie maili rejestrujących się użytkowników i ewentualne ich banowanie) działa tylko przy aktywnej licencji. Captcha działa zawsze :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. On the same page ("System -> Tools & Settings -> System Settings -> System") click the link "Security and Privacy".

9. Choose "KeyCAPTCHA" from "Captcha: Type" dropdown.

10. Copy to Сlipboard your private key YPZaXXXXXXXXXXXXXXXXX and paste it to "KeyCAPTCHA Private key" field at the bottom of the page.

Dokładnie to DawPi, nie wiem gdzie to wpisać bo nie mogę znaleść KeyCAPTCHA

64daj.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam lecz się zgubiłem..

Masz to w panelu ale polazłeś nie tam gdzie trzeba ;)ACP :a: Ustawienia :a: System :a: Security and Privacy (wg instrukcji) chociaż ustawienia captcha'y są w innym miejscu ACP :a: Ustawienia :a: Members :a: Spam Prevention :a: Captcha Type (faktyczna lokalizacja)

chodzi o to ?

64daj.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Masz to w panelu ale polazłeś nie tam gdzie trzeba ;)

ACP :a: Ustawienia :a: System :a: Security and Privacy (wg instrukcji)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.