Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wersja 3.3.2 dostępna - luźna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko co to ma do rzeczy?

W takim razie napisz o czym właściwie chcesz rozmawiać, bo wszystko o czym mówię, kwitujesz stwierdzeniami "co to ma do rzeczy" , "nie o tym mowa". "Masz rację ale nie o tym mówiłem". Więc naświetl mi, co jest istotą Twojego problemu. Brak oznaczeń Beta? Unstable? Może warto z tym postulatem zaatakować IPS? I po co ten link do phpbb3 każdy wie że jest darmowe. Chciałbyś aby IPS miało gest i rozdawało oprogramowanie za darmo? Jesteś taki poważny gość, nie nadajesz się na beta testera, bo twierdzisz że ja się nadaję, zakładasz więc że jestem niepoważny albo mam zbyt wiele wolnego czasu? To jest skrypt a nie telewizor lub pralka. Skrypt działa na tysiącach różnych usług hostingowych. Chociaż, pralka i telewizor też się psuje, albo pojawiają się nowsze wersje. Najpierw była pralka Frania a teraz są nowsze. Z tego co widzę to traktujesz to na równi. Płacisz za pralkę to ma prać :D Kupujesz telewizor z HD to ma być HD! Płacisz za skrypt to ma działać bezszelestnie i bezbłędnie. Rozumiem. Jesteś poważny gość. Muszę sobie wyobrazić z jak DUŻĄ bazą. Nie masz czasu na wygłupy. Pominąłeś 3/4 posta zdaje się na temat o tym jak akronimy w wersji stabilnej 3.2.3 skutecznie zdemolowały posty, cytując fragment o phpbb3. To chyba była luźna dyskusja? Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o zabawie to radziłbym zacząć od phpbb przemo i zaczynać wgrywać Spider Friendly, Shop Mod, Cash Mod, itp. To jest dopiero męka jak masz mocno zmodyfikowany skin (miałem niemal identyczny jak teraz). Siedziałem na przemku przeszło rok, ponad rok testy phpbb3, 3 miechy smf, i 4 miechy myBB (ten zjada phpbb i smf moim zdaniem). vB nie testowałem nigdy, ponieważ jak zabierałem się za płatne skrypty to od razu na tacę leciał IPB i... dałem sobie spokój z innymi :P

Widzieliście profil na vB ciężko tam cokolwiek znaleźć... Może to już kwestia przyzwyczajenia do IPB, ale jak dla mnie jest bardziej czytelny, a z wersją 3.3.2 stał się jeszcze bardziej. Kilka nowych dodatków (przebudowany system ostrzeżeń, ACP) same korzystne zmiany i zero większych modyfikacji dotyczących skinów ta wersja zaczyna mi się podobać, ale zwracając uwagę na tracker poczekam jeszcze bo czuję, że niebawem ujrzymy 3.3.3 :)

PS: ciekawe kiedy wyjdzie 6.6.6 :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiroshima

@semenedar

W takim razie napisz o czym właściwie chcesz rozmawiać, bo wszystko o czym mówię, kwitujesz stwierdzeniami "co to ma do rzeczy" , "nie o tym mowa". "Masz rację ale nie o tym mówiłem". Więc naświetl mi, co jest istotą Twojego problemu.

To co napisałem, czyli fakt, że wypuszczają wszystko zbyt wcześnie testując to niedokładnie. Lekarstwem na to jest oznaczenie wersji jako BETA, czy tez TESTING i udostepnienie chociażby w client area każdemu, kto ma aktywną licencję.

I po co ten link do phpbb3 każdy wie że jest darmowe. Chciałbyś aby IPS miało gest i rozdawało oprogramowanie za darmo?

O jakim linku mówisz? Ja widzę obrazek, który nie jest odnośnikiem do żadnej strony, a chodziło mi o oznaczenie 'STABLE'. Czyli jest tak jak być powinno. Jest development center, do którego każdy ma dostęp i ten, kto ma ochotę testować i zgłaszać problemy ten to robi. Ale tak jak mówiłem, nie korzystałem z phpbb3 więc nie mogę za dużo na ten temat powiedzieć. Widzę tylko, że korzystają z takich oznaczeń i dzięki temu wersja STABLE jest STABLE. Czyżby tylko w przypadku produktów open source taka praktyka była na porządku dziennym?

Po prostu według mnie to co robi IPS jest niepoważne i tracą dzięki temu w oczach klientów (a żeby nie wypowiadać się za innych, to powiem, ze w moich na pewno - a też jestem klientem)... Osobiście nie wyobrażam sobie, żebym teraz zrobił aktualizację i musiał poświęcić od cholery czasu poprawiając ich błędy. Nie po to chyba płacę za odnowienie licencji i możliwość pobrania skryptu?!

Jesteś taki poważny gość, nie nadajesz się na beta testera, bo twierdzisz że ja się nadaję, zakładasz więc że jestem niepoważny albo mam zbyt wiele wolnego czasu?

Lubię czasami zagadki i wyzwania, ale ileż można? Za każdym razem po zrobieniu upgrade'u wychodzą coraz to nowe błędy. Do porzygu tak będzie?

I nie chodzi o to kto się nadaje na beta testera. Chodzi o fakt, że beta testerzy to OCHOTNICY a nie osoby, które zostały do tego zmuszone. Napisałem, że się nadajesz w formie żartu ponieważ opowiadałeś o swoich przygodach z taką jakby pasją ;)

To jest skrypt a nie telewizor lub pralka.

A gdybyś kupił pralkę, którą to producent reklamował jako hit roku i czas wielkich zmian w dziedzinie prania ( :D ), potem okazałoby się, że pośpieszyli się z produkcją i wypuszczeniem do sprzedaży i Twoje wszystkie najlepsze ciuchy, które w niej prałeś zostałyby zniszczone? Oczywiście producent zarządziłby wymianę na swój koszt, starałby się poprawić błąd oprogramowania powodujący destruktywną naturę pralki, po czym wydałby 'poprawioną wersję' która to miałaby jeszcze inną bolączkę, to co?

Dalej widzisz jakąś różnicę w kwestii: płacę i dostaję towar/usługę która działa lub nie? Co za różnica, czy ktoś sprzeda Ci niedopracowany skrypt, czy 'agresywną pralkę'?

Gdyby to był pierwszy raz, ale jak wiadomo nie pierwszy (i pewnie nie ostatni) raz w historii IPSu działo się w ten sposób. Czytam posty niektórych userów (wcale nie lamusów), którzy zawiedli się po aktualizacji i mieli nie małe problemy przez to... Dlatego właśnie wolę poczekać aż znajdzie się ochotnik, który zainstaluje nową wersję, żebym mógł dowiedzieć się czy mogę spokojnie zaktualizować forum O_o Tak być chyba nie powinno, co?

No ludzie... zastanówcie się, po co wybraliście komercyjny skrypt?! Po to, żeby poprawiać błędy autorów na własną rękę, czy cieszyć się działającą wersją? Nie rozumiem po co ten pośpiech z ich strony z publikacjami... Gdyby Xenforo w tym momencie zaczęło się rozwijać w nieco szybszym tempie i dorównało IPB to poważnie zastanowiłbym się nad zmianą silnika zamiast grać z IPSem w podchody i czaić się jak czajnik, czy nowa wersja nie spowoduje więcej destrukcji niż odbanowanie wszystkich zbanowanych userów i ustawienie chmod -R 777 / :/

To chyba była luźna dyskusja?

jak sama nazwa tematu wskazuje - tak, dlatego można się też wyżalić i poczytać co inni mają do powiedzenia w tej sprawie.

Edytowane przez hiroshima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ochotnik (dawniej nazywano ich zuchami :D) mówię Ci, możesz już zaktualizować swój status. Piszesz tam, aby poczekać do wersji 3.3.1 :D Mamy 3.3.2 i jako zuch chłopak ochotnik, mówię Ci że jest stable że aż strach. Ominęły Cię bolączki wersji 3.3.0, 3.3.1 przeczekałeś :) Już możesz, już czas :) Serio. Nie wypowiadam się za to o stabilności phpbb3 3.0.10 bo zakończyłem przygodę na 3.0.9 W zasadzie to mogę napisać i każdy może napisać byle gniota i dopisać na końcu stable, unstable, frania, hot dog- relase. Mogę napisać co zechcę a dopiero praktyka weryfikuje co jest stable a co nie. Ale racji też przyznać Ci muszę, że w końcu płacimy. A skoro płacimy, to pranie winno być jednak dobrze wywirowane a w 30 stopniach farba z markowych ubrań nie powinna zabarwiać innych rzeczy ;) A skrypty płatne, powinny działać jak płatne. Może jestem zbyt liberalny, zbyt pobłażliwy, może powinienem wymagać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o zabawie to radziłbym zacząć od phpbb przemo i zaczynać wgrywać Spider Friendly, Shop Mod, Cash Mod, itp. To jest dopiero męka jak masz mocno zmodyfikowany skin

Zaczynałem od przema, poprzez wszystkie cash mody, shop mody, późniejsze phpbb3, by na nim od nowa shop mody, cash mody. Wszystko to samo, tylko trochę lepsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiroshima
Mamy 3.3.2 i jako zuch chłopak ochotnik, mówię Ci że jest stable że aż strach. Ominęły Cię bolączki wersji 3.3.0, 3.3.1 przeczekałeś

czekałem tyle czasu to kolejny tydzień, dwa, trzy mnie ani użytkowników forum nie zbawi. (jak domniemam mniej więcej za tyle czasu wyjdzie v3.3.3 ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiroshima
W ten sposób rozumując, to może od razu zaczekaj na wersję 6.6.6 All in one & All Host Satan Stable

Sądzę, że to co zrobię to moja sprawa ;) Dla mnie wygodniej i prościej jest zrobić jeden upgrade niż 4.

Myślę że 3.3.3 już tak szybko nie wyjdzie.

pożyjemy - zobaczymy.

Tak czy siak co miałem napisać to już napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie mowa o wersji 3.3.2, ale lepsza nazwa byłaby się 3.3.x :E Ja nie wiem kiedy wyjdzie aktualizacja wersji do 3.3.3, ale po tym zamieszaniu utrzymuje się 3.3.2 i teraz moim zdaniem zapełniają trackera robią list to change, które pewnie wrzucą w 3.3.3 lub już 3.3.4. Choć to może potrwać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to co zrobię to moja sprawa ;) Dla mnie wygodniej i prościej jest zrobić jeden upgrade niż 4

Oczywiście że to Twoja sprawa, nie mam w tym żadnego interesu, aby Cię przekonywać do swoich racji skoro masz swoje. Ok, no to nie mówmy już nawet o wczesnej becie 3.3.0. Załóżmy że tutaj rzeczywiście wiele problemów było i wypadałoby dopisać "unstable". Ale to były problemy z "zapleczem" ewentualnie z szablonami szykowanymi pod 3.2.3, Użytkownicy, nie zaś Administracja, nie odczuli w zasadzie całego zamieszania. Problemy były z nowym systemem ostrzeżeń, z dostosowaniem niektórych modyfikacji. Przesiadka była ciężka, głównie ze względu na szablon. Używałem na 3.2.3, szablonu "Uniform", ale szybko przesiadłem się na "Tonka" dostosowany do 3.3.X Wielu używa domyślnego, więc Ci ludzie w ogóle nie mieli problemu z szablonem. A jeśli zachowało się kolejność całego procesu aktualizacji, czyli wyłączenie dodatków, ustawienie domyślnego szablonu na czas aktualizacji, włączenie trybu bezpiecznego, zamknięcie Forum itd, można było się wielu niepotrzebnych problemów ustrzec. Potem przyszła wersja 3.3.1 a po niej 3.3.2. W zasadzie obydwie kolejne wersje, były już tylko poprawkami tej "dużej" przesiadki z 3.2.3 do 3.3.0. A w przypadku upgrade z 3.3.1 do 3.3.2 chodziło już wyłącznie o fixy błędów i dostosowanie Forum do iPhone APP. Jeśli ktoś używa systemu Tapatalk (a ja używam i wielu moich Użytkowników) to również i te Fora musiały zaopatrzyć się w nowe wersje Tapatalk po przesiadce na 3.3.0. Nowy dodatek do Forum, plus aktualizacja Tapatalk Pro APP dla urządzeń przenośnych (darmowa) Przy okazji widok Forum z Tapatalk na nowej wersji + nowe funkcje, nawet moderacyjne naprawdę mnie satysfakcjonują. Update z 3.3.1 do 3.3.2 to była czysta formalność i w zasadzie nawet przyjemność. Do czego zmierzam. Nie wiem, czy przesiadka z wersji 3.2.3 której aktualnie używasz, do wersji na którą czekasz, być może 3.3.3 lub dalszą, choćby nie wiem jak była ta wersja stabilna, to nie wiem, czy ta przesiadka będzie tak bezbolesna i radosna. To jest już trochę inny silnik. Możesz napotkać szereg problemów z którymi i tak będziesz musiał się borykać.

Ja nie wiem kiedy wyjdzie aktualizacja wersji do 3.3.3, ale po tym zamieszaniu utrzymuje się 3.3.2 i teraz moim zdaniem zapełniają trackera robią list to change, które pewnie wrzucą w 3.3.3 lub już 3.3.4. Choć to może potrwać :P

Myślę podobnie. Ponadto, mam naprawdę bardzo dużo modyfikacji, średniej wielkości Forum i nie zauważyłem żadnych problemów zarówno od strony zaplecza, jak też od strony Użytkownika Forum. Żadnych, podkreślam. Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszelkie testy robię na forum testowym, na localhost nie wszytko wykryjesz. BTW my tu gadu gadu o 3.3.2 i nadchodzących kolejnych wersjach, ale z tego co widzę po trackerze to panowie z IPS Staff szykują stabilną wersję nie 3.3.3, 3.3.8, itp. tylko 3.4.0. Wszystkie generalne błędy są poprawiane stopniowo do nowszych wersji a całkowicie wyeliminowane w wersji 3.4.0.

Ja już się zaczynam obawiać, ponieważ chodzi nie o wersję, lecz o zmiany, które mogą nieźle pokrzyżować pracę aktualnego skina na moim forum. Z jednej strony liczy się dla mnie bezpieczeństwo, ale z drugiej strony łatwe dostosowanie, a nie diametralna modyfikacja i godziny spędzone na dostosowywaniu szablonu. Jeśli byłyby aż tak wielkie zmiany to mogliby napisać co zostało zmienione dodane. Ułatwiłoby to wielu "ogarniętym" pracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszane jest sporo problemów z działaniem generalnym skryptu, więc mam nadzieję, że za sprawą poprawy tych błędów nie będą naruszać w wysokim stopniu skinów. Szczerze to obawiałem się, że już przy wejściu 3.3.0 będą duże zmiany, ale jest ok i większych błędów nie ma. Większość rozwiązana w dziale poradników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po aktualizacji z 3.2.3 do 3.3.2. Cały proces przebiegł bezproblemowo. Były drobne problemy z kilkoma modyfikacjami (update do nowszych wersji lub naniesienie poprawek dotyczących 3.2.3). U siebie mam mocno przerobione skiny, ale pomimo obaw nie zauważyłem większych zmian/błędów w ich działaniu.

Jak przebiegła aktualizacja? Wyłączyłem wszystkie rozszerzenia (hooki), wyczyściłem cały cache odświeżyłem FURL, itp. Następnie upgrade i zaraz po nim kolejne czyszczenie cache. Forum działało doskonale, więc zabrałem się za nanoszenie poprawek ze strony IPS - http://community.invisionpower.com/resources/documentation/index.html/_/knowledge-base/ po nich kolejno włączanie hooków (tylko 3 nie chciały działać, ale aktualizacja załatwiła sprawę). Na koniec przebudowa pamięci cache silnika i skinów.

Jak tak podejdziecie do zabiegu aktualizacji to zapewniam nie napotkacie sporych problemów w działaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ciesz się nowymi opcjami z systemu ostrzeżeń, opcją archiwizowania topików. Masz też iphoneAPP Mobile skin dostępny do edycji i inne ciekawe wynalazki ;) Domyślnie w Panelu w ustawieniach moderacji: Ustawienia > Members > Warning and Moderation, jest wyłączona opcja "Users must acknowledge issued warnings before posting again?" to sobie włącz, przydaje się, bo wtedy User musi zaakceptować ostrzeżenie (tak samo jak w modzie "Terms of Servce") i moje gratulacjony :D Znowu masz trochę roboty :)

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ostrzeżeń zapewne ustawie (choć w widoku posta nie widać tych informacji - zapewne edycja skina). Archiwizowanie topiców pisało mi o tym, żeby zastosować odpowiednie zmiany jak ktoś korzytsał z tego na 3.3.0, IphoneAPP nie wiem popatrze do tego. Muszę zaktualizować tylko tapatalk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.