Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wersja 3.3.2 dostępna - luźna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Jak doniósł robot forumowy ukazała się kolejna wersja

Wynalazłem poprawki http://community.invisionpower.com/topic/362333-332-changes/#entry2264615

Ale de facto nie o tym :) Pytanie do starszych użytkowników tego systemu, pamiętających co się działo w poprzednich wersjach. Czy te upgrade się jakoś uspokoją, czy jest to proces ciągły :)

Nie narzekam rzecz jasna na update, ale patrząc na to z drugiej strony, to może to być lekko uciążliwe na dłuższą metę.

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy producent zarżnie kurę znoszącą złote jaja i zaprzestanie rozwoju oraz poprawy swojego produktu? Na to bym nie liczył.

Jeżeli aktualizacje wydawane co kwartał są dla Ciebie uciążliwe korzystaj z ostatniej stabilnej wersji, w tym przypadku 3.2.3. Jeżeli seria 3.3 zostanie już maksymalnie dopracowana i autorzy wezmą się za 3.4, to wtedy zrobisz kolejną aktualizację - a raz na rok wypadałoby ją robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dywagacje nie są związane z faktem, że wolałbym brak poprawek. Wręcz przeciwnie, cieszę się, że firma działa i jest aktywna. (Dlatego też wybrałem tą drogę dla mojego forum, a nie inną.)

Bardziej drażniące jest to, że są poprawiane dość głupie błędy które raczej na tym stopniu zaawansowania nie powinny się pojawiać. A nawet powiem mocniej - mam wrażenie, że kolejne wersje są testowane są na użytkownikach :)

Aktualizacje nie są specjalnie uciążliwe (no może poza faktem łączenia zmian w szablonach, bo mam ich ręcznie parę powprowadzanych), aczkolwiek jeżeli nie zaznaczono inaczej, każdą wersję jaką widzę do pobrania w panelu uznaję jako stable :)

3.2.3 chyba nadaje się do łatania ze względu na to http://seclists.org/...re/2012/Mar/373

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że firma się rozwija i nadal poprawia swój produkt to olbrzymi plus, ale nie koniecznie może podobać się ten swoisty galop w cyklu produkcyjny. Jedna wersja, kolejna za miesiąc, czy półtorej, bo błędów jest tyle że czasami włos się na głowie jeży. Nie wiem, wolał bym chyba poczekać ciut dłużej, ale dostać te 20 parę MB plików, które nie będą w tydzień później potrzebowały fixów warzących 10MB...

No okej, może przesadzam, wiadomo, aczkolwiek takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po raz kolejny powtórzę, że nikt nie każe Wam od razu instalować nowych wersji. Wiadomo, błędy zawsze będą i tylko miliony użytkowników są w stanie je wyłapać. elroy, ten css został załatany już następnego dnia (ba, występował również w wersji 3.3). Portek, używaj wersji 3.2.3 i poczekaj ciut dłużej na 3.3.4 - w czym problem? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie mówię że to jakikolwiek problem. Nie, nie, nie, źle mnie zrozumiałeś. Tutaj chodzi tylko o fakt, że każda kolejna wersja wprowadza sporo błędów, które albo w poprzednich wersjach zostały wyeliminowane, albo pojawić się nie powinny - tak jak problem z konwersją postów, gdzie znikały białe znaki.

Wiem że błędy były, są i będą, chwała IPSowi że je poprawia, wiem też że bez szerszych testów błędów naprawić się raz że nie da, a dwa że często nie można ich dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba tak zrobię, bo ciągłe aktualizacje są frustrujące tak samo jak w przypadku FireFox, w którym defacto gów*o się zmieniło, prócz wyglądu i raptem kilku funkcji. Mieli poprawiać szybkość i zmniejszać zasobożerność, a jak widać nic się nie zmieniło. Chociaż w przypadku IPS i ich IPB widać, że jest inaczej.

Amfidiusz dobrze mówi, to jak z windowsem, błędów nie unikniemy i nawet po 10 latach udoskonalania znajdą się jakieś. Jednak poczekam na ostatnią stabilną wersję 3.3.x przed przejściem na 3.4.x ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po raz kolejny powtórzę, że nikt nie każe Wam od razu instalować nowych wersji. [...]

To nie jest wg. mnie tak do końca. Pojawia się nowy klient (a tych pewnie dziennie jest trochę), to skąd ma wiedzieć, że najbardziej stabilne jest 3.2.3 ? Normalną sprawą jest, że pobierze najnowszą dostępną wersję.

O. Na wstępie nadzieje się na np. taki bzdurny problem (a nie minęło 2 godziny od nowej wersji).

http://community.inv...e__catfilter__1

plus jeszcze nie potwierdzone: http://community.invisionpower.com/index.php?app=tracker&showproject=24&changefilter=1

Niektóre z zrealizowanych poprawek w 3.3.2 są ważne i szkoda mi czekać na nieznany moment "X" kiedy wszystko będzie działać ok.

Myślę, że przekazałem precyzyjnie co mnie denerwuje :)

Edytowane przez elroy
  • Lubię to 2
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej drażniące jest to, że są poprawiane dość głupie błędy które raczej na tym stopniu zaawansowania nie powinny się pojawiać. A nawet powiem mocniej - mam wrażenie, że kolejne wersje są testowane są na użytkownikach :)

Co racja, to racja. Też mam takie wrażenie... Najbardziej odczuwalne to było po przesiadce z 3.1.4 na 3.2.0 ... Fakt, że przerobili skrypt w dosyć znaczącym stopniu, ale ilość niedociągnięć w 3.2.0 była piorunująca :( Jeszcze bardziej irytuje fakt, że błędy które były zgłoszone i były poprawione, powracają wraz z którąś kolejną aktualizacją. Tak było ze słynnym błędem edytowania wiadomości w wersji 3.2.0. Po edycji wiadomość zamieniała się w tekst html... błąd dosyć poważny i irytujący. Zostało to poprawione i wraz z którąś aktualizacją 3.2.1 bodajże powróciło. Sami się w tickecie przyznali, że ktoś z ekipy dał ciała i błąd przez to powrócił... Na szczęście zgłoszenia w trackerze są na bieżąco weryfikowane i aktualizacje wypuszczane :) Ja na razie jestem zadowolony ze stabilności działania wersji 3.2.3 i chyba nieprędko będzie przesiadka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że aktualizacje są często można przełknąć, ot trochę roboty i tyle, gorzej że w każdej wersji jest tyle błędów. :(

Mnie najbardziej daje się we znaki brak funkcjonalności kosza. Fakt że można to zastąpić szablonami moderacyjnymi ale tylko częściowo.

Wyobraźcie sobie że wstając rano odpalam forum i muszę z 3 czy 4 wątków pousuwać tak po 5 do 20 postów z każdego do kosza... :(

Ręcznie oczywiście bo inaczej nie ma. Nie ma czasu żeby wpisać w każdy skąd i kto usunął,

A tak ładnie było w starszych wersjach.... :D to wzięli i skasowali... Komu to przeszkadzało??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak z IPB to jak z PS3 zasiadasz przed sprzętem i komunikat o aktualce, no ok. Dwa dni później to samo. Nie minęło 3 dni, a tu kolejna wersja. Jest to irytujące tak jak w większości produktów, w których widocznych dużych zmian nie widzimy, na starcie, dopóki się nie doczytamy.

Faktem jest, że to Tworzą ludzie i tutaj możliwy jest błąd, nawet najgłupszy, ale jest. Ja sam tworzyłem projekt pod nazwą Xbox Master Installer wydałem łącznie 3 wersje i 2 nieoficjalne. Niby autoinstalator systemu dla konsoli Xbox (coś jak winda czy linux na PC), ale głupie błędy zawierał.

Komuś to przeszkadza jego sprawa. Ja poczekam na kolejną stabilną wersję tylko mam nadzieję, że nie zrobią tak jak z 3.1.4 na 3.2.0, że cały styl do modyfikacji (mniejszej lub większej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam nie przeszkadza ten galop.Gdy się pojawiła wersja 3.3.2, od razu zrobiłem update. Faktem jest że ostatnio co i rusz w Panelu pojawia się info o nowej wersji, ale nie pojawiają się one bez powodu. Każda nowa wersja, zawiera w sobie fixy znalezionych wcześniej mniejszych i większych błędów. Nie ma takiej możliwości, żeby przetestować coś raz, w warunkach... no jakich, labolatoryjnych? :D Ile jest rodzajów hostingu, ile VPSów, ile dziwnych egzotycznych odmian tego wszystkiego. Szablonów, dodatków. Każdy ma swoje poletko. Jeden powie "ale u mnie One Click Ban nie działa na wersji 3.3.1!" Drugi powie, hmm, a u mnie działa bez zarzutu. I co? I szukaj. Czy to w szablonie coś, a może sam hook już nie kompatybilny. Czysta wersja, świeża, zawsze działa bez zarzutu. Problem jest, gdy my to wszystko aktualizujemy. Ja nie narzekam, prócz kilku problemów na które zawsze znalazłem rozwiązanie, nie mam żadnych kłopotów z IPB. Ponadto hooki, też są aktualizowane. Na przykład, doczekałem się na poprawiony hook "post per reply" z paczki iBEconomy. W starej wersji, ta wtyczka zakłócała działanie opcji "Lubię" i trzeba było wyłączyć dodawanie punktów za odpowiedź w temacie (czyli iBEconomy Post Per Reply Hook). Ale wyszła nowa wersja całego iBEconomy i działa już świetnie z nowymi wersjami. I tak dalej i tak dalej...

To się nigdy nie skończy

Przecież to lubimy, nie? :D

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co nieco masz rację. Kilka lat działałem na punbb i mimo że generalnie dobrze wspominam ten skrypt, to nowe wersje były bardzo rzadkie. Też człowiek narzekał.:)

Z tego co zauważyłem, a jestem świeżym użytkownikiem, to jedyną czasowo utrudnością to modyfikacja szablonów, jeśli się posiada bardziej zmodyfikowane forum.

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiroshima

Cierpliwość jak widać w przypadku produkcji IPSu dla klienta się opłaca (co po raz kolejny udowodnili)

Nie odbierajcie może tego co napisałem niżej w 100% dosłownie...

To co obecnie praktykuje IPS można nazwać robieniem z klientów królików doświadczalnych podczas, gdy ci myślą, że płacąc za licencję dość pokaźną sumę (mając niekiedy niemałą bazę i spory ruch na forum) oraz wiedząc, że IPB jest jednym z czołowych skryptów forów internetowych pod względem chociażby liczebności instalacji - sami zainstalują w pełni działającą wersję. No i nic bardziej mylnego (otwierasz bramkę numer 3 i ZONK). Jest to zwykłe niedbalstwo połączone z brakiem myślenia i według mnie jest to ich największy minus.

Dla lepszego zobrazowania sytuacji przypomnę może o wersji 3.3.0 której to nie nazwałbym nawet 'wczesną betą' - kto zainstalował, ten wie co tam się działo (do kompletu wystarczyłoby tylko puścić animację 'nyan cat' na stronie głównej :help: )

Oznaczenia typu: STABLE, TESTING czy UNSTABLE albo po prostu BETA na pewno ułatwiłyby ludziom życie a IPS zaoszczędziłby sobie tego typu komentarzy na ich temat.

I niech mi tu zaraz ktoś nie wyskoczy z tekstami typu: "bo wtedy to na pewno nie odnaleźliby błędów w swoim kodzie, bo nikt by tego nie instalował i nie sprawdzał..." - bzdura! (i jeśli ktoś chce jednak na ten temat podyskutować to niech od razu dopisze do swojego posta na końcu: "jestem jeleniem i daje się dymać - świadomie płacę pieniądze, dostaje szajs, jestem zadowolony i będę ich bronić!!~!!11!" )

W przypadku dystrybucji Debiana taki system oznaczeń działa doskonale. Kto nie chce i nie może sobie pozwolić na instalowanie wersji 'eksperymentalnych' ten po prostu grzecznie, cierpliwie i bez zadawania głupich pytań czeka na wersję stabilną. Proste jak budowa cepa...

I po raz kolejny: nie zrozumcie mnie źle, może trochę zbyt ostro to napisałem, ale niech ktoś mnie przekona, że to ja się mylę i że IPS postępuje w tej kwestii fair wobec klientów... Jasne, że pomyłki się zdarzają, nikt nie jest idealny i nieomylny, ale to już chyba reguła, że przy każdej nowej wersji po 2 dniach jest stos 'zażaleń' w trackerze.

Dobrze, że ten ich tracker w ogóle istnieje i że jest jeszcze kilka innych miejsc w sieci, gdzie można poczytać o znalezionych i potwierdzonych bykach w "IP.Board (silent)nearly-stable official release" :poster_oops:

Tak więc ci wszyscy, którzy nie chcą dodać sobie dodatkowej pracy przy przywracaniu kopii, czy też śledztwa z próbami napraw na własną rękę lepiej niech uważnie czytają wątki w nim zawarte zanim w ogóle pomyślą o zrobieniu upgrade'u.

Amen

Edytowane przez DawPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiroshima

Dorzucę jeszcze tylko jedno... (przepraszam, ale nie mogę już edytować posta wyżej...)

Może gdyby napisali jakiś temat - równie oficjalny jak wydanie wspomnianej wcześniej "prawie stabilnej" wersji przyczynili by się do tego, że ten post (jak i ten wyżej) w ogóle by nie powstał i nie poświęciłbym tych parunastu minut na dobranie odpowiednich słów w odpowiedzi na ten wątek. Coś w stylu "sorry mates, we fu^d up, and we can't promise it won't happen again.... (blablabla)" napisane trochę bardziej oficjalnie załatwiłoby sprawę i jeśli zrobiliby to umiejętnie to wyglądałoby to na dłuższą metę bardziej profesjonalnie. Do swoich błędów trzeba umieć się przyznać ;)

Trochę humoru nie zaszkodzi (jako podsumowanie) :D

Edytowane przez hiroshima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro więc nie bronimy na siłę, tylko szukamy sposobu na dyskusję, to czemu nie :) A ja już pisałem, u jednych wszystko działa, u innych coś nie zadziała. Z powodu niedbalstwa, z powodu hostingu z wielu powodów. Głupio się tak powtarzać i wracać do "korzeni" w tym momencie, takich jak instrukcje IPSu, tak proste chociażby jak ta, jak wykonywać upgrade. Ile jest tych zażaleń w trakcerze, hmmm.. A ile się powtarza tych zażaleń. Ile jest spowodowanych błędami podczas instalacji, upgrade. Nie wyłączą hooków, nie przywrócą tymczasowo szablonu domyślnego. Nie wyłączą forum. Po upgrade, nie zrobią przebudowy szablonów i wszystkiego naokoło, nie zaktualizują furl, po prostu nic. Dostają komunikat o błędzie i piszą post na Forum IPS. Co do instalacji i upgrade wykonywanych przez IPS, to ja osobście, nigdy bym się nie zdecydował, nawet gdybym był samotną lamą stojącą pośrodku tego całego cyber szaleństwa. Wolałbym się najpierw nauczyć. Na szczęście jestem duży chłopiec, więc "ja sam:D"

IPS robi atualizacje i instalacje przez ten ich skrypt Ftp co tam jest w Panelu klienta pewnie + podajesz dane do pełnego admina, tak samo jak przy ticketach. Już to widzę. A widzę to tak: z pewnością wykonują aktualizację, zgodnie z wszystkimi własnymi zaleceniami. Wyłączą forum, wyłączą wtyczki, włączą bezpieczny tryb, przywrócą szablon. Zrobią update. Powiedz mi, czy myślisz że ktoś z IPS będzie spędzał teraz godziny na Forum, aby przetestować wszystkie "bramki numer trzy"? Jeśli coś nie działa, to każdy wie co robić. Wyłączyć dodatki, przywrócić skin na domyślny. I włączać kolejno, szukać przyczyny. Każdy kto się bierze za Administrowanie takim skryptem, musi się liczyć z tym że to bywa czasami trudne :D

Dam Ci przykład. Jednym z błędów naprawionych w IPB 3.3.2 jest "Acronym's can break emoticons." Mnie to spotkało na moim Forum. Po zastosowaniu akronimów, po przebudowaniu zawartości postów, zamiast emotikon w postach, pojawiły się uszkodzone ścieżki zawierające wyrażenie

[acronym]zk[/acronym]

Nic już nie dało wyłączenie akronimów i ponowna przebudowa. Cały dzień naprawiałem tabelę postów, ręcznie ją przepisując w Notepad++ metodą znajdź (ten szmatławy akronim) i "zamień na". "Zamień wszystkie". Przywracałem, naprawiałem ścieżki. Potem baza z powrotem na serv i przebudowa zawartości postów. I dopiero poszło. Mogłem sobie cofnąć bazę z Backupu, ale mi było szkoda kilku tematów, które się akurat w tym czasie pojawiły. Więc wolałem się pomęczyć. Powiedz, czy poradziłby sobie z tym admin, który nie wie co to jest Baza Danych, tylko mu IPS zainstalował skrypt, albo kolega? Cofnęliby mu bazę do Bckp a gdyby jej nie miał? ;)

IPS, ma swoje obowiązki jako sprzedający, ale to nie jest pomoc domowa, mój drogi kolego ;) Nikogo nie bronię, po prostu mam świadomość masowego zapotrzebowania na pomoc jaka jest wymagana od Technicznych IPSu i z wynikających z tego ograniczeń.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa z tych zgłoszeń na trackerze to przyczyna "inteligentnego admina". Teraz 12-latki biorą się za budowanie forum kolorując je hookami i modami. Jak coś im przestanie działać to z płaczem lub bluzgami do IPS, albo tutaj.

Niestety nie wszystko jest "admin friendly" i czasem trzeba chociaż troche pomyśleć, żeby otrzymać oczekiwane rezultaty, ale niektórzy, albo nie chcą, albo nie potrafią myśleć - widać to po niektórych tematach forum. Wiadomo nikt się z wiedzą admina skryptu forum nie rodzi, ale jak się za coś zabiera to dobrze jest, żeby coś na ten temat wcześniej poczytać. Więc moim zdaniem największym błędem występującym w silniku IPB jest admin.

IPS stara się by to miało ręce i nogi, popełniał błędy, niektóre bardzo irytujące, ale widać, że pracują cały czas nad udoskonaleniem produktu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiroshima

IPS, ma swoje obowiązki jako sprzedający, ale to nie jest pomoc domowa, mój drogi kolego ;) Nikogo nie bronię, po prostu mam świadomość masowego zapotrzebowania na pomoc jaka jest wymagana od Technicznych IPSu i z wynikających z tego ograniczeń.

w żaden sposób nie mówię o supporcie i nie mówię też o 3rd party plugins. Pisałem tez, żeby nikt nie odbierał tego DOSŁOWNIE.

Powiedz mi, czy myślisz że ktoś z IPS będzie spędzał teraz godziny na Forum, aby przetestować wszystkie "bramki numer trzy"? Jeśli coś nie działa, to każdy wie co robić. Wyłączyć dodatki, przywrócić skin na domyślny. I włączać kolejno, szukać przyczyny. Każdy kto się bierze za Administrowanie takim skryptem, musi się liczyć z tym że to bywa czasami trudne :D

Masz rację. Ale nie o tym mówiłem.

Dam Ci przykład. Jednym z błędów naprawionych w IPB 3.3.2 jest "Acronym's can break emoticons." Mnie to spotkało na moim Forum. Po zastosowaniu akronimów, po przebudowaniu zawartości postów, zamiast emotikon w postach, pojawiły się uszkodzone ścieżki zawierające wyrażenie

[acronym]zk[/acronym]

Nic już nie dało wyłączenie akronimów i ponowna przebudowa

trafiłeś w samo sedno. Wyobraź sobie teraz, że masz do czynienia z DUŻO większą bazą...

Generalnie potwierdzasz w pewnym sensie to co napisałem, bo nadawałbyś się na takiego beta testera xD

Z braku laku osobiście podziękuję... Nie jest mi na rękę poświęcanie kilku godzin, żeby certolić się ze zamianą znaków w bazie, naprawą bitów szablonów, innymi bolączkami, którymi są dotknięte wszystkie 'wczesne wersje nowego wydania'. Wolę ten czas spędzić bardziej konstruktywnie. Oczywiście, że i tak pewnych poprawek nie da się uniknąć i wcześniej czy później trzeba będzie się za to zabrać. I tak jak pisałem, "opłacalniej" będzie to zrobić później niż wcześniej ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiroshima, nie zapytałeś kiedy u mnie wystąpił problem z akronimami :D

To było na wersji stabilnej 3.2.3 a nie na 3.3.0 lub późniejszej. Nikt wówczas (jeszcze) nie pomyślał o tym że część adresu Forum którą się wykorzysta jako akronim, po przebudowie zawartości postów, uszkodzi wszystkie ścieżki emotikon, które przecież mają to wyrażenie w ścieżce. Sprytne, nie? :D Nawet IPS nie wpadł na to że można sobie zrobić kaszanę w podobny sposób. Certoliłem się z tym cały dzień, a nie kilka godzin na wystarczająco DUŻEJ bazie, aby mieć z tym duży kłopot. Ktoś może powiedzieć, że to problem IPSEO który rozdał te akronimy po całym Forum a nie wersji skryptu. A jednak, ten problem jak sądzę miałem nie tylko ja i IPS coś z tym zrobił, co zresztą jest opisane w temacie na Forum technicznym IPS a konkretnie, jest wyszczególnione tutaj. W trackerze IPSu zgłoszone jest, że dotyczy to wersji 3.3.0. Niestety było wcześniej.

Miałeś kiedyś Forum na phpbb3? To była dopiero zabawa. Zwłaszcza z instalacjami modów. Znajdź. Add Bellow. Add after. Add before. Change with. Później ich AutoMod, z tym kompatybilny z tamtym nie, mogący popsuć, robiący szereg innych dowcipów. Prawie dwa lata siedziałem na phpbb3, to była prawdziwa lekcja, która teraz przynosi rezultaty. Ale "certolić" się z tym to już by mi się dzisiaj nie chciało, bo są prostsze metody instalacji. Wolę IPB z tymi kłoptami które ma ten skrypt.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś Forum na phpbb3? To była dopiero zabawa. Zwłaszcza z instalacjami modów. Znajdź. Add Bellow. Add after. Add before. Change with. Później ich AutoMod, z tym kompatybilny z tamtym nie, mogący popsuć, robiący szereg innych dowcipów. Prawie dwa lata siedziałem na phpbb3, to była prawdziwa lekcja, która teraz przynosi rezultaty. Ale "certolić" się z tym to już by mi się dzisiaj nie chciało, bo są prostsze metody instalacji. Wolę IPB z tymi kłoptami które ma ten skrypt.

Tak, po sobie wiem że phpbb3 potrafi nauczyć pokory i dokładności przy edycji plików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiroshima

Miałeś kiedyś Forum na phpbb3? To była dopiero zabawa. Zwłaszcza z instalacjami modów. Znajdź. Add Bellow. Add after. Add before. Change with. Później ich AutoMod, z tym kompatybilny z tamtym nie, mogący popsuć, robiący szereg innych dowcipów. Prawie dwa lata siedziałem na phpbb3, to była prawdziwa lekcja, która teraz przynosi rezultaty. Ale "certolić" się z tym to już by mi się dzisiaj nie chciało, bo są prostsze metody instalacji. Wolę IPB z tymi kłoptami które ma ten skrypt.

Tak, po sobie wiem że phpbb3 potrafi nauczyć pokory i dokładności przy edycji plików ;)

phpbb jest rozwiązaniem darmowym. nie mniej jednak stać ich na taki gest:

941309-513201272554pm.png

a na pytanie, czy korzystałem z phpbb3 odpowiedź brzmi nie, więc się nie wypowiadam.

Korzystałem trochę czasu z phpbb2.x i mybb. Tylko co to ma do rzeczy?

Edytowane przez hiroshima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś Forum na phpbb3? To była dopiero zabawa. Zwłaszcza z instalacjami modów. Znajdź. Add Bellow. Add after. Add before. Change with. Później ich AutoMod, z tym kompatybilny z tamtym nie, mogący popsuć, robiący szereg innych dowcipów. Prawie dwa lata siedziałem na phpbb3, to była prawdziwa lekcja, która teraz przynosi rezultaty. Ale "certolić" się z tym to już by mi się dzisiaj nie chciało, bo są prostsze metody instalacji. Wolę IPB z tymi kłoptami które ma ten skrypt.

Jakbym czytał o IPB 2.3 :D Ktoś pamięta jeszcze nazwę tego uniwersalnego installera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.