Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Problem z wyświetlaniem panelu konwersacji


Gangst3r

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, po dłuższym czasie dziś zaczęły się dziać cyrki na forum (poprzestawiane chmody, problemy z wyświetlaniem grafik, rozwalone menu) i dodatkowo błąd z wyświetlaniem trybu konwersacji na skinie Arcade 360.

Dokładniej problem dotyczy jego wyglądu ponieważ ładuje się czysty kod, bez css tak jak szkielet szablonu. Bit ShowConversation jest ok, ipb_messenger.css też. Przebudowywałem style, czyściłem cache w bazie, wykorzystałem wszystkie możliwe opcje w narzędziach stylów i nic.

Ktoś wie jak temu zaradzić, bo powoli tracę pomysły... Dodam, że na domyślnym skinie (Arcade) działa wszystko ok.

Edytowane przez Gangst3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Próbowałeś wcisnąć kombinację CTRL+R lub sprawdzić na innej przeglądarce?

Sprawdź też, co się wyświetla po bezpośrednim otworzeniu tego CSSa z poziomu CTRL+U.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzestawiane CHMODy? Przecież nic nie jest w stanie samodzielnie zmienić chmodów katalogu. Chyba że instalator, ale to od razu byś miał "dziwne cyrki na Forum". Nie ma takiej opcji, żeby się nagle chmody same pozmieniały. Ale rozwiązaniem może być rzeczywiście głęboko skadzony cache przeglądarki. Np ja po upgrade z 3.3.1 do 3.3.2, musiałem usunąć cały cache, inaczej nie widziałem stron błędów z public_errors. (Soft 404). Taki też był mały cyrk. Więc jeśli to dość dziwny problem to może mieć DawPi, rację. Ale te chmody?

Jesteś pewien, że żadne niepowołane osoby z Twojego teamu, nie mają dostępu do zaawansowanych funkcji Admina i do FTP? Cyrk który opisujesz, wygląda tak, jakby ktoś "przywrócił dostosowania" w szablonie. Wtedy wygląda trochę jakby domyślny z IPB, lecz poprzestawiany.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nic nie tykałem forum, zero modyfikacji, zero instalowania hooków, po prostu odświeżam stronę, a tu zonk nie widać grafik od tabel forów, doszedłem, że CHOMDY mają wyłączone odczyt i wykonaj ustawiłem je i grafiki się pojawiły. Jest to bardzo dziwne. Co innego gdybym coś robił, ale bez łączenia się z FTP i nieruszania nic w ACP nagle takie coś. podejrzewam hosting i ich działanie.

Sprawdzałem teraz na innej przeglądarce, odświeżałem usuwałem css i dodawałem ponownie, sprawdzałem na źródle i też nie zauważyłem większych zmian lub dziwnych działań... Przestaje tracić pomysły na rozwiązanie tego dziwnego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina hostingu, na przykład przypadkowo Ci wrzucili jakiś backup albo coś namieszali. Sprawdź topiki, czy są aktualne, czy się zgadzają. Ale to tylko mój domysł. Na Twoim miejscu zmieniłbym hasło do CPanelu na swoim hostingu, hasło do FTP, do Baz Danych, do wszystkiego. Jeżeli nagle "samo się" to nie ma innej możliwości, jak tylko niepowołana ingerencja w kod. Takie rzeczy się same nie dzieją.

Ja miałem raz taką przypadłość że na hoście "uciekło gdzieś kodowanie UTF-8" :D Taką dostałem odpowiedź na Ticket wysłany do Hostingu na pytanie co się stało że mam error bazy (gdy też nic nie robiłem). Naprawili w 5 sekund. Ale jak widać, może być od hostingu.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, hasła pozmieniam niebawem na jeszcze dłuższe :)

Co do problemu to rozwiązałem go dzięki wcześniejszemu backupowi gotowego stylu :)

PS: Zrobiłem eksport tego wadliwego stylu na moje forum testowe i tam był ten sam błąd... Na szczęście miałem tam wgrany mój w pełni działający styl i zrobił eksport z 3.3.1 na 3.2.3 i działa znakomicie :)

W dalszym ciągu nie wiem dlaczego i w jaki sposób nastąpił błąd, ale ciesze się, że już rozwiązany. Korzystając z okazji zrobię kolejny backup ftp i bazy a w niedalekiej przyszłości zmiana hostingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Znam przyczynę problemu http://community.inv...n-and-error-v2/

usunięcie bitu CSS rozwiązało problem można to dodać jako info dla pozostałych.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.