Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wtyczka zapobiegająca rejestracji Gimbusów


Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważne forum o broni palnej i taktycznym sprzęcie. Niestety coraz częściej rejstrują się na nim gimbusy, które mają doświadczenie w ASG i niszczą forum.

Nie bardzo wiem jak z nimi walczyć... myślałem o jakiejś wtyczce wymagającej podanie wieku przy rejestracji ale mogą przecież skłamać.

Poważni ludzie zaczynają odchodzić a dzieciaków ciągle przybywa. Myślałem aby zrobić płatne działy ale to chyba nie jest dobry pomysł bo oni znajdą kasę aby zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie daje nie jestem w stanie wyczuć kto ile ma lat. Mogę zrobić działy na hasło i przydzielać je osobom z wartościowymi postami ale jak to ocenić przy 1000 użytkowników. Ogólnie ciężki temat boję się, że forum padnie przez tych dzieciaków w okresie letnim mam wysyp troli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niby na jakiej podstawie miałby działać ten dodatek? Przecież automagicznie nie wykryje gimbusów.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banuj! Tyle że to jak walka z wiatrakami. Opcja płatnej weryfikacji głupia nie jest. Nikt nie każe Ci na tym zarabiać nie wiadomo ile - weryfikacja 0.01PLN i właściwie po sprawie. Jeśli ktoś się zweryfikuje to o ile się nie mylę DotPay czy inne dają Ci ostatnie 4 cyfry numeru konta - jak z numerem tel przy płatności sms, więc masz weryfikacje. Jeśli klient już raz się zweryfikował i dostał bana automatycznie drugie konto założyć może, ale dostępu do forum nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw moderację wszystkich postów w grupie nowicjuszy/świeżo zarejestrowanych. Ustaw następną grupę bez moderacji dopiero po osiągnięciu np 15 zatwierdzonych postów. W tym czasie zorientujesz się kto troluje a kto jest poważnym uzytkownikiem, a dotychczasowi nie będą widzieć wpisów troli. Będziesz miał czas na banowanie :)

Opcja płatna jest bez sensu. Większość nowych, potencjalnie poważnych użytkowników zrezygnuje z rejestracji na forum bo ludzie najzwyczajniej w świecie nie lubią utrudnień.

Edytowane przez kodif
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bez sensu, bo ta metoda także nie daje 100% skuteczności, a wielu wartościowych ludzi może niepotrzebnie zniechęcić. To tak jak z zakazem sprzedaży papierosów i alkoholu nieletnim. Zgodnie z prawem nie powinni mieć do nich dostępu, a statystyki o rosnącej liczbie uzależnionych nieletnich od alkoholu / papierosów / narkotyków mówią same za siebie. Trolle zawsze znajdą sposób żeby trollować. Kodif zaproponował jedyne sensowne rozwiązanie.

1. Wprowadzenie zmian w regulaminie informujące użytkowników o nowym ograniczeniu dla nowicjuszy (możesz nawet nie pisać od ilu postów jest to ograniczenie) a po napisaniu kilku - kilkunastu niezatwierdzonych postów gimbusy powinny się zniechęcić,

2. Gimbusy bez uprzedzenia banować za zaniżanie poziomu forum (np. za 10 niezatwierdzonych zaniżających poziom forum postów),

3. Znaleźć do pomocy dodatkowych moderatorów (spośród zaufanych znających się na rzeczy ludzi), którzy pomogą Ci w akceptacji wartościowych postów i banowaniu osób niepowołanych :)

Niestety żadna aplikacja nie zrobi tego za człowieka.

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można powiedzieć że bez sensu jest siedzieć i wycinać gimbusy ;) Każda opcja tak naprawdę jest dobra, która skutecznie z tym walczy. A 100% skuteczności, nie daje ŻADNA metoda. U mnie na Forum jest tak, że nowi Użytkownicy, mają włączoną moderację postów przez pierwsze 7 dni od daty rejestracji. No chyba że widzę, że to konkretny człowiek będzie, to od razu przenoszę go do docelowej grupy. A jak przyjdzie jakiś śmieciarz i pisze bzdety, to nawet nie wie ze jego posty są moderowane, bo pozmieniałem tłumaczenia specjalnie na tę okoliczność. Zamiast informacji o moderacji postów w edytorze, pisze tylko "Proszę pisać posty zgodne z Regulaminem Forum". Więc on sobie pisze, on swoje posty widzi i nawet nie wie o tym że tylko on je widzi ;) Moje forum w tematyce erotycznej, przyciąga różnych ludzi. Wierzcie mi, najprzeróżniejszych :D Czasem wyrzuceni wracają, aby jeszcze raz mi lub komuś naubliżać. Najczęściej rejestrują się od razu tuż po wyrzuceniu, jakie musi być zdziwienie, gdy nawet na zmiennym IP domyślam się kto się znów zarejestrował i po walidacji konta od razu je usuwam. Zabawne to jest. Gdy jednak im się uda zarejestrować, to wypisują kosmiczne brednie, których nikt nie zdąży nawet zobaczyć, bo nie są "akceptowane" oczywiście i są usuwane od razu. To skutecznie zniechęca.

Opcja płatna też się sprawdza, choć ja póki co nie wprowadziłem tego typu rzeczy, można jedynie kupić konto VIP, ale za normalne konto nic się nie płaci. Często jednak nad tym myślę, bo każdy wie, że ten kto za coś zapłaci, ten później to szanuje. Prosta i równie skuteczna zasada. Nie sądzę by ktokolwiek wydał pieniądze tylko po to, aby po wyrzuceniu powrócić na Forum, nabluzgać mi i znów zostać wyrzuconym. Musiałby być wyjątkowym pajacem i mieć nierówno pod sufitem, bo wraz z przelewem idą dane osobowe.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie popadajmy w paranoję. Nie każda opcja jest dobra - wszystko zależy od tematyki forum i charakteru poszczególnego użytkownika. Mnie by np. opcja płatnej rejestracji (nawet za grosz) skutecznie odstraszyła pomimo iż tematyka forum byłaby szalenie interesująca. Po prostu ja na takie praktyki mówię nie. Jeśli komuś one odpowiadają - fajnie. Ale wiem, że całą masę ludzi mogą odstraszyć. Tak samo jest z metodami walki ze spamem. Np. filtracja adresów e-mail jest fajna, bo łatwo sprawdzić w bazie czyjś indywidualny adres e-mail i jeśli nie jest spamerem - dać mu szansę wykazania się na forum. Filtracja ip jest już imho zła, bo adresy ip bywają zmienne. Np. jednego dnia z danego adresu korzysta jakiś troll. Zostanie zbanowany, a następnie każdy użytkownik któremu zostanie przydzielony ten adres ip jest karany.

Głupotę w sieci trzeba tępić, ale trzeba to robić mądrze. Dlatego ekipa mądrych i skutecznych moderatorów jest w dzisiejszych czasach na wagę złota :) Popatrz na to jeszcze z innej perspektywy. Jeśli nowy użytkownik napisze post na forum i ten post zostanie zaakceptowany - jest to dla niego w pewnym sensie motywacja, bo pomaga innym i stanowi wartościową część forum. A niezaakceptowany post powinien być ostrzeżeniem dla użytkownika, że być może to forum nie jest dla niego ;)

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najprostsza opcja? - Zadaj pytanie przy rejestracji - jesteś gimnazjalistą? Jak ktoś odpowie tak - blokuj rejestrację :)

Na moim forum ten problem był, na dzień dzisiejszy został zażegnany (odpukać w niemalowane).

Co prawda trochę roboty jest więcej, ale gimbusy zostały wymordowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się trafi cwany gimnazjalista, który powie "nie"? Albo młody miłośnik i znawca broni palnej który kliknął "tak" i nie mógł napisać wartościowego posta, bo został zbanowany w myśl zasady "gimnazjalistom wstęp wzbroniony" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast informacji o moderacji postów w edytorze, pisze tylko "Proszę pisać posty zgodne z Regulaminem Forum". Więc on sobie pisze, on swoje posty widzi i nawet nie wie o tym że tylko on je widzi

Żebyś się nie zdziwił :1197201883:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił :1197201883:

Jak do tej pory się nie zdziwiłem ani razu. Poza tym, kładę na to lachę czy jeden na dwustu, który może akurat zna mechanizm IP Board, bo na przykład na takim samym silniku jest na innym Forum, to się orientuje że jest moderowany. Ważne że się taki system sprawdza. Po wysłaniu posta też jest informacja że został przesłany do moderacji i ten wpis języka też zmieniłem, więc przeciętny laik się po prostu nie orientuje i jest przekonany że jego post widzą wszyscy tak samo jak on. Może pokrzyczeć w kosmos :) Jak już mówiłem, moje forum nie jest o hodowli jedwabników ani o oczkach wodnych, więc przyciąga ludzi wszelkiej maści dlatego akurat u mnie takie działania są potrzebne a mogą się sprawdzić też u innych.

Mnie by np. opcja płatnej rejestracji (nawet za grosz) skutecznie odstraszyła pomimo iż tematyka forum byłaby szalenie interesująca. Po prostu ja na takie praktyki mówię nie.

Tego to akurat nie rozumiem, dlaczego nie chciałbyś zapłacić choćby grosz za rejestrację na szalenie interesującym Forum. Kroić to my, ale nie nas? Trochę odbiegnę w tym momencie od tematu gimbusów, ale utrzymanie dużego Forum to nie jest opcja darmowa i wcale nie trzeba na tym zarabiać, ale wszelkie dotacje, mini składki to są rzeczy normalne by duże Forum utrzymać, a nie jakieś "praktyki" uprawiane potajemnie szemrane. Licencja kosztuje, serwer, wszystko kosztuje. Przy okazji można zyskać ludzi którzy będą szanować swoje konta ale o tym już mówiłem. Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to akurat nie rozumiem, dlaczego nie chciałbyś zapłacić choćby grosz za rejestrację na szalenie interesującym Forum. Kroić to my, ale nie nas? Trochę odbiegnę w tym momencie od tematu gimbusów, ale utrzymanie dużego Forum to nie jest opcja darmowa i wcale nie trzeba na tym zarabiać, ale wszelkie dotacje, mini składki to są rzeczy normalne by duże Forum utrzymać, a nie jakieś "praktyki" uprawiane potajemnie szemrane. Licencja kosztuje, serwer, wszystko kosztuje. Przy okazji można zyskać ludzi którzy będą szanować swoje konta ale o tym już mówiłem.

Bo po prostu nie mam na to ochoty? Bo tego nie lubię? A może właśnie dlatego że nie chcę aby moje dane osobowe z przelewu jednego grosza trafiły do właścicieli przykładowego forum www.lubiegumeturbo.com ? Znam wiele osob, ktorych odstraszają fora gdzie są poukrywane tresci tematow i zeby przeczytac odpowiedz trzeba sie zarejestrowac, a co dopiero fora z płatnymi rejestracjami... Doskonale wiem, że wszystko kosztuje, ale są różne sposoby zarabiania. Można sprzedawać rangi, można sprzedawać miejsca reklamowe, można sprzedawać transfer w downloadzie, można wprowadzać własne usługi jak gadżety forumowe i tak dalej. Możliwości jest cała masa i tutaj też można nawalić reklam gdzie popadnie i tym samym odstraszyć użytkowników, a można to zrobić tak żeby forum miało korzyści i reklamy nie były odczuwalne.

Ale nie o tym temat. Chodzi mi o to jaki jest sens stosowania metody z płatną rejestracją, która niekoniecznie uchroni przed trollami ( bo jaka to sztuka napisać do starszego kolegi z kontem w banku "stary przelej mi grosza na to konto i wpisz mój nick, postawie Ci browara" ) a z pewnością może odstraszyć wartościowych użytkowników, skoro można zastosować całkowity przegląd moderacyjny dla nowicjuszy i wtedy dostęp do forum ma każdy, a publikowane są jedynie wartościowe treści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po prostu nie mam na to ochoty? Bo tego nie lubię? A może właśnie dlatego że nie chcę aby moje dane osobowe z przelewu jednego grosza trafiły do właścicieli przykładowego forum www.lubiegumeturbo.com ? Znam wiele osob, ktorych odstraszają fora gdzie są poukrywane tresci tematow i zeby przeczytac odpowiedz trzeba sie zarejestrowac, a co dopiero fora z płatnymi rejestracjami... Doskonale wiem, że wszystko kosztuje, ale są różne sposoby zarabiania. Można sprzedawać rangi, można sprzedawać miejsca reklamowe, można sprzedawać transfer w downloadzie, można wprowadzać własne usługi jak gadżety forumowe i tak dalej. Możliwości jest cała masa i tutaj też można nawalić reklam gdzie popadnie i tym samym odstraszyć użytkowników, a można to zrobić tak żeby forum miało korzyści i reklamy nie były odczuwalne.

Sprzedaję rangi, sprzedaję miejsce reklamowe, jest też panel dotacji który działa. Nie sądziłem że szalenie interesujące forum o którym mówiłeś wcześniej, to może być o gumach turbo, zdaje się że mówiliśmy o miejscach konkretnych, pewnych i że się tak wyrażę prestiżowych a nie o jakimś syfie, gdzie się ucina artykuły a za resztę trzeba wysłać SMS albo się zarejestrować a tam czyha płatność. Nie lubię stosowania takich sztuczek i za taki numer też bym się nie zarejestrował bo bym się czuł zwyczajnie naciągany i "naprowadzany" na rejestrację i opłatę..

Chodzi mi o to jaki jest sens stosowania metody z płatną rejestracją, która niekoniecznie uchroni przed trollami ( bo jaka to sztuka napisać do starszego kolegi z kontem w banku "stary przelej mi grosza na to konto i wpisz mój nick, postawie Ci browara" ) a z pewnością może odstraszyć wartościowych użytkowników, skoro można zastosować całkowity przegląd moderacyjny dla nowicjuszy i wtedy dostęp do forum ma każdy, a publikowane są jedynie wartościowe treści ;)

To napisz do starszego kolegi, aby w Twoim imieniu przesłał swoje dane osobowe, skoro to "żaden problem" :D Taki jesteś pewien że się każdy na to zgodzi za browara? Poza tym, czemu niby akurat miałby być to grosz a nie np 10 złotych? Jak płatność, to płatność a nie zbiórka danych za grosz. Prędzej bym się zastanawiał nad rejestracją za grosz niż za wyższą sensowna kwotę, bo ów "grosz" dawałby mi do myślenia, na cholerę komu mój grosz i czym on miałby się przysłużyć w rozwoju tego miejsca. Nie sądzę, aby miejsce do którego ludzie ciągną, odstraszyło płatną rejestracją. Ale nie będziemy się o to spierać, bo wiadomo, że najlepiej jest gdy Forum jest otwarte. Wtedy przyciąga najwięcej ludzi. W tym jednorazowych Voyagerów, którzy wpadają by coś załatwić, piszą post powitalny, wystawiają anons i znikają. Administratorzy, później chełpią się swoimi bazami Użytkowników:) "Mamy 17 tysięcy Userów" (z czego aktywnych jest i pisze czterdziestu, hehe) Więc nie ma to jak ilość? A jakość gdzie? Wiem, że po rejestracji (darmowej!) ktoś dopiero po pewnym czasie, może zechce rangę VIP, kupić sobie gadżet gdy się już zadomowi. Tak właśnie jest u mnie. Aby pobierać płatności na starcie, trzeba dysponować naprawdę bardzo prestiżowym miejscem w sieci. O czym ja mówiłem, jak nie o całkowitym przeglądzie moderacyjnym nowicjuszy przez pierwszych 7 dni od daty rejestracji... Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję rangi, sprzedaję miejsce reklamowe, jest też panel dotacji który działa. Nie sądziłem że szalenie interesujące forum o którym mówiłeś wcześniej, to może być o gumach turbo, zdaje się że mówiliśmy o miejscach konkretnych, pewnych i że się tak wyrażę prestiżowych a nie o jakimś syfie, gdzie się ucina artykuły a za resztę trzeba wysłać SMS albo się zarejestrować a tam czyha płatność. Nie lubię stosowania takich sztuczek i za taki numer też bym się nie zarejestrował bo bym się czuł zwyczajnie naciągany i "naprowadzany" na rejestrację i opłatę..

To był tylko przykład. Równie dobrze to może być forum komputerowe, o militariach, o numizmatyce czy dotyczące porad prawnych. Po prostu nie trawię miejsc w sieci, gdzie rejestracja jest płatna. I założę się, że nie jestem odosobniony w tej kwestii ;)

To napisz do starszego kolegi, aby w Twoim imieniu przesłał swoje dane osobowe, skoro to "żaden problem" :D Taki jesteś pewien że się każdy na to zgodzi za browara? Poza tym, czemu niby akurat miałby być to grosz a nie np 10 złotych?

Czytaj całą dyskusję, a nie tylko ostatni post :glare: Kolega Portek napisał o weryfikacji za grosz:

Opcja płatnej weryfikacji głupia nie jest. Nikt nie każe Ci na tym zarabiać nie wiadomo ile - weryfikacja 0.01PLN i właściwie po sprawie. Jeśli ktoś się zweryfikuje to o ile się nie mylę DotPay czy inne dają Ci ostatnie 4 cyfry numeru konta - jak z numerem tel przy płatności sms, więc masz weryfikacje. Jeśli klient już raz się zweryfikował i dostał bana automatycznie drugie konto założyć może, ale dostępu do forum nie ma.

A Ty uznałeś to za świetny pomysł:

Opcja płatna nie jest bez sensu. Poważni ludzie zapłacą za rejestrację te pare groszy i nie rozbi im to różnicy. A odsiew gówniarzy dzięki temu jest mianowity. Masz też weryfikację od razu. To NIE JESt bez sensu.

Ja podaję argumenty dlaczego to nie jest świetny pomysł i w jaki sposób każdy gimbus może łatwo taką weryfikację ominąć. Sam pisałeś o groszach, a teraz się bulwersujesz i chciałbyś 10 zł za rejestrację... A dla wielu ludzi w tym kraju to już nie są grosze. Z resztą nie ważne jaka kwota by to była, jak dziecko się uprze to i tak dopnie swego. Pójdzie jak nie do kolegi to do mamy / taty / starszego rodzeństwa / babci / dziadka i załatwi sobie ten przelew :bubble: A wtedy cały misterny plan z odstraszaniem gimbusów płatną rejestracją diabli wzięli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o paru groszach, to nie miałem na myśli ich dosłownie. Bo za parę groszy kupić można najwyżej paczkę zapałek, jeśli się dwudziestu Użytkowników zarejestruje w ramach tejże niesłychanej kampanii, a to nie jest świetny pomysł. Jeśli 10 złotych to nie jest parę groszy, no to cóż, sorry. To są dwa piwa, albo kilka gum turbo. Ty podajesz argumenty dlaczego nie, a ja podaję argumenty dlaczego tak i to cała jest dyskusja. Rozumiem też że podany przez Ciebie to był tylko przykład, ale to akurat Ty sam sobie zaprzeczasz najpierw mówiąc o tym że chodzi Ci o niezwykle interesujące forum a później spłycasz je do gum balonowych. Nikt nie lubi płacić, ale każdy chciałby mieć czyste i świetne forum i najlepiej bez gimbusów. Jak nie lubisz płacić, to poczytaj to: http://biznes.onet.p...32,1,news-detal

Napisałem wyraźnie że nie lubię ściem i o tym w jakich przypadkach można kasować na wejściu, co akurat skrzętnie pominąłeś. A chyba piszę wyraźnie, że trzeba by dysponować bardzo prestiżowym miejscem w sieci a nie byle forum o wszystkim i niczym, więc szukaj argumentów do dyskusji tam gdzie one są.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory się nie zdziwiłem ani razu. Poza tym, kładę na to lachę czy jeden na dwustu, który może akurat zna mechanizm IP Board, bo na przykład na takim samym silniku jest na innym Forum, to się orientuje że jest moderowany. Ważne że się taki system sprawdza. Po wysłaniu posta też jest informacja że został przesłany do moderacji i ten wpis języka też zmieniłem, więc przeciętny laik się po prostu nie orientuje i jest przekonany że jego post widzą wszyscy tak samo jak on.

No to teraz się zdziwisz. Użytkownik którego posty są moderowane nie widzi również i swoich po ich opublikowaniu, więc od razu się orientuje ze coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet, była mowa o wprowadzeniu płatnej rejestracji chociażby po groszu nie po to, aby utrzymywać forum, tylko po to żeby utrudnić wstęp gimbusom którzy nie mają kont bankowych. Uznałeś to za dobry pomysł i przestań zaprzeczać bo cytat jest w poprzednim poście. Tymczasem schodzisz na zupełnie inny temat:

Mówiąc o paru groszach, to nie miałem na myśli ich dosłownie. Bo za parę groszy kupić można najwyżej paczkę zapałek, jeśli się dwudziestu Użytkowników zarejestruje w ramach tejże niesłychanej kampanii, a to nie jest świetny pomysł. Jeśli 10 złotych to nie jest parę groszy, no to cóż, sorry. To są dwa piwa, albo kilka gum turbo.

dotyczący kwestii finansowania forum.

Rozumiem też że podany przez Ciebie to był tylko przykład, ale to akurat Ty sam sobie zaprzeczasz najpierw mówiąc o tym że chodzi Ci o niezwykle interesujące forum a później spłycasz je do gum balonowych.

:laugh2: , ty tak serio teraz? Nie rozumiesz słowa przykład ? A może nie zdajesz sobie sprawy z faktu że jedni mogą się pasjonować średniowiecznym uzbrojeniem lub numizmatyką, a dla innych to będzie sterta żelastwa lub makulatury? I wracając do tematu, autor napisał że ma swoje miejsce w sieci (forum i broni) które chce chronić przed gimbusami. Ty uznałeś za dobry pomysł wprowadzenia opłat dla weryfikacji użytkowników i odstraszenia gimbusów bez konta bankowego. Ja Ci powiedziałem, że tę kwestię można w bardzo łatwy sposób ominąć i będziesz miał trzy problemy zamiast dwóch.

Dwa poprzednie zostaną:

  • gimbusy na forum nadal będą trollować,
  • wartościowi użytkownicy nadal będą uciekać z powodu gimbusów,

Dojdzie trzeci problem:

  • potencjalni wartościowi użytkownicy będą omijać forum z powodu płatnej rejestracji.

Prościej nie jestem w stanie Ci tego wytłumaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz miał trzy problemy zamiast dwóch.

Dwa poprzednie zostaną:

  • gimbusy na forum nadal będą trollować,
  • wartościowi użytkownicy nadal będą uciekać z powodu gimbusów,

Dojdzie trzeci problem:

  • potencjalni wartościowi użytkownicy będą omijać forum z powodu płatnej rejestracji.

Prościej nie jestem w stanie Ci tego wytłumaczyć ;)

Niezły z Ciebie jest jasnowidz, skoro potrafisz wszystko przewidzieć, łącznie z tym kto zostanie, a kto odejdzie z powodu opłat oraz zaplanować moje problemy. Masz kryształową kulę? Kim jesteś niby, aby mi tu planować konsekwencje? Sam powiedziałem że schodzimy z tematu gimbusów, nie musisz mi o tym przypominać. Rozumiem słowo przykład i nie musisz mi też pociskać kitu i linków do słownika. Jesteś zapewne jednym z tych którzy muszą mieć ostatnie słowo i kropkę nad i? Oczekuję więc kolejnej riposty. Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje i to wszystko co mam Ci do powiedzenia w tej kwestii, facet. Napisałem jasno i przejrzyście, co myślę o opłatach za rejestrację i kiedy można to wdrażać. Dla mnie 10 PLN to jest parę groszy, bo tak się potocznie mówi o małych pieniądzach. Jeśli dla Ciebie to jest duża kasa, lub obrażam jakieś Twoje uczucia religijne lub inne mówiąc o opłatach, to strasznie mi przykro jest z tego powodu. Znam fora na których opłata rejestracyjna działa właśnie w tym celu, aby pozbyć się natrętów i przy okazji jest jedną z metod finansowania forum. Jeżeli nie umiesz przyjąć tego do wiadomości że wszyscy ludzie świata to nie jesteś Ty jeden i nie wszyscy myślą w Twój sposób, to jest Twój problem a nie całego świata. Myślę inaczej niż Ty (jak zapewne jeszcze wielu ludzi) więc prosiłbym Cię, abyś z łaski swojej uszanował inny od własnego punkt widzenia.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie umiesz przyjąć tego do wiadomości że wszyscy ludzie świata to nie jesteś Ty jeden i nie wszyscy myślą w Twój sposób, to jest Twój problem a nie całego świata. Myślę inaczej niż Ty (jak zapewne jeszcze wielu ludzi) więc prosiłbym Cię, abyś z łaski swojej uszanował inny od własnego punkt widzenia.

Bardzo Cię proszę, nie rób ze mnie idioty :glare: Doskonale wiem, że płatne rejestracje to jeden ze sposobów finansowania forum. A czy możesz wreszcie zrozumieć, że rozmawialiśmy o ochronie przed rejestracją gimnazjalistów, a płatne rejestracje nie są żadnym zabezpieczeniem przed takimi rejestracjami? Ja swoje zdanie na ten temat wyraziłem i nie zamierzam się powtarzać.

Dla mnie 10 PLN to jest parę groszy, bo tak się potocznie mówi o małych pieniądzach. Jeśli dla Ciebie to jest duża kasa, lub obrażam jakieś Twoje uczucia religijne lub inne mówiąc o opłatach, to strasznie mi przykro jest z tego powodu.

To nie ma żadnego znaczenia ile to jest dla mnie 10 PLN. To ma znaczenie dla ogółu społeczeństwa. A prawda jest taka, że większość polskiego społeczeństwa nie zarabia więcej jak 200-300 euro na miesiąc i żyje w kraju gdzie ponad 83% zarobków idzie na różnorakie podatki i opłaty rządowe. I dla wielu ludzi wydatek przykładowych 2,5 euro za rejestrację na jakimś forum dyskusyjnym to jest problem. A dla gimnazjalisty jest to kwota rzędu paczki fajek lub 3-4 browarów. Gimnazjaliści z reguły nie zarabiają, nie znają wartości pieniądza, nie mają do niego szacunku. Dlatego łatwiej im przyjdzie wydać 10 zł na płatną rejestrację żeby się pokazać, niż przeciętnemu zjadaczowi chleba który od wielu lat pasjonuje się bronią.

Niezły z Ciebie jest jasnowidz, skoro potrafisz wszystko przewidzieć, łącznie z tym kto zostanie, a kto odejdzie z powodu opłat oraz zaplanować moje problemy. Masz kryształową kulę? Kim jesteś niby, aby mi tu planować konsekwencje?

Z wiekiem zrozumiesz... mam taką nadzieję :unsure:

Oczekuję więc kolejnej riposty.

Muszę Cię rozczarować, nie będzie już żadnej riposty. Wszystko co miałem do napisania w tym temacie napisałem. Wytrwała praca moderatorów + filtracja postów nowicjuszy to jedyne skuteczne i pewne zabezpieczenie przed falą spamu na forum. Jeżeli masz jakiś problem względem mojej osoby, zapraszam na PW, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam

Edytowane przez Jurij
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma żadnego znaczenia ile to jest dla mnie 10 PLN. To ma znaczenie dla ogółu społeczeństwa. A prawda jest taka, że większość polskiego społeczeństwa nie zarabia więcej jak 200-300 euro na miesiąc i żyje w kraju gdzie ponad 83% zarobków idzie na różnorakie podatki i opłaty rządowe. I dla wielu ludzi wydatek przykładowych 2,5 euro za rejestrację na jakimś forum dyskusyjnym to jest problem

Nadal jesteś jasnowidzem. W dodatku mam wrażenie, że już prawie urosła Ci wirtualna broda mądrości. Nadal próbujesz mi powiedzieć co jest lepsze a co gorsze dla mnie, na przykład na moim forum erotycznym którego jestem Administratorem. Ja a nie Ty. I o tym że "kiedyś to zrozumiem". To nie jest forum o telefonii komórkowej, więc u Ciebie się sprawdza co innego. Rozterki finansowe które tu poruszasz, nie wiele mnie również w aspekcie tej dyskusji interesują. Chciałbym Cię również oświecić że powoli dobijam do czterdziestki i nie potrzebuję porad o życiu od ludzi z internetu których nie widziałem na oczy, dlatego powtarzam że sobie tego nie życzę :) Gwoli ścisłości, to również nie jest o gimbusach to wszystko co mi tutaj smarujesz.

Muszę Cię rozczarować, nie będzie już żadnej riposty. Wszystko co miałem do napisania w tym temacie napisałem. Wytrwała praca moderatorów + filtracja postów nowicjuszy to jedyne skuteczne i pewne zabezpieczenie przed falą spamu na forum. Jeżeli masz jakiś problem względem mojej osoby, zapraszam na PW, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam

Rzeczywiście, wywód na dwa metry to nie jest riposta. A niby co to jest, obwarzanek z serem? Za PW również z góry dziękuję, nie mam żadnych wątpliwości co do Twojej osoby ani nie jestem zainteresowany dyskusjami z Tobą na PW, więc i nie ma czego rozwiewać. Z całym szacunkiem, ale wątpliwa to przyjemność z kimś kto nie szanuje innego punktu widzenia i stara się za wszelką cenę podważyć wszelki sens i przesłanie. Jak zwykle na końcu swojego wywodu, nie zapomniałeś wspomnieć o jedynej słusznej metodzie, która według Ciebie sprawdzi się na całym świecie. Gdybyś chociaż czytał te posty i ze zrozumieniem trochę, to może byś wyczytał że mam w zasadzie podobne zdanie a różnica, polega jedynie na płatnościach przy rejestracji, gdzie kilka razy już pisałem o tym że sens mają jedynie w najbardziej prestiżowych miejscach. Nie przyznam Ci racji, choćbyś mnie tu nawyzywał od idiotów. Nie przyznam Ci racji i koniec tematu. Swoje zdanie wyraziłem na ten temat kilka razy i również się nie zamierzam powtarzać. Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.