Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przemo żyje :)


Sammael

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=137674

Odsyłam do tematu o wydaniu NOWEJ wersji (ile to lat minęło od kultowej notki "za kilka tygodni pojawi się nowa wersja"?).

Tak skrótowo. Zawrzało od tego jakie to Przemo jest fajne i bezpieczne. Jak sam Przemo wspomniał, phpBB by Przemo to (wg niego oczywiście) najbezpieczniejszy skrypt forum jaki w ogóle istnieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał że jest martwy :)

Wcale nie. Może nie pisał tutaj, ale na większości innych forów skrypt uznawany za umarły, mówiący, że ekipa mydli oczy nowymi wydaniami.

Jak już pisałem - była notatka, że nowa wersja pojawi się za kilka tygodni. Te kilka tygodni było niezłe, bo wyszło z nich parę lat, a notatka niezmienna przez ten cały czas. Cóż... szału nie ma! Trochę zmieniony shoutbox, naprawione błędy, trochę poprawione bezpieczeństwo. Jak na tyle czasu mogli machnąć coś większego (np. phpBB3 by Przemo :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, skoro nadal na przestarzałej wersji phpBB? To tak jakby IP.Board wypuściło kilka poprawek do wersji np. 2.3.1, która to już dawno wymarła ;D No sorry panowie, jak już chcą się czymś chwalić, to niech się chwalą czymś porządnie zrobionym na "nowym" silniku phpBB 3... Zresztą, jedyne kto z tego korzysta to w dalszym ciągu dzieci, które stawiają fora o CSie ;P

//EDIT Tak sobie jeszcze myślę, co to za admin / autor modyfikacji, który w postach nie używa PL znaków o.O załamka //

Edytowane przez TRACKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//EDIT Tak sobie jeszcze myślę, co to za admin / autor modyfikacji, który w postach nie używa PL znaków o.O załamka //

Nie, żeby coś, ale może jakieś warunki mu na to nie zezwalają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//EDIT Tak sobie jeszcze myślę, co to za admin / autor modyfikacji, który w postach nie używa PL znaków o.O załamka //

Nie, żeby coś, ale może jakieś warunki mu na to nie zezwalają?

Albo po prostu mu się nie chce, jak dla mnie przemo tak czy siak upadnie, zrobili 'wielką' aktualizację, poprawki jakieś skromne, zrobili to pewnie tylko po to, aby ludzie ucichli.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś chyba fora dyskusyjne. Zapraszamy na phpBB3.pl bo u nas inna tematyka.

Nieźle. Zostałem zbanowany z Przema, za to że miałem w podpisie "Jeżeli skrypt forum, tylko tylko phpBB3", bez żadnego linku, albo coś. Nieźle.

Połowa z was nie znalazła żadnej dziury w phpBB2 by Przemo, a piszecie że ma dziury (bo ktoś tak napisał/powiedział?)

Chyba cię Przemo jednak przekabacił swoimi postami... Przecież to "najbezpieczniejszy skrypt forum na świecie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa z was nie znalazła żadnej dziury w phpBB2 by Przemo, a piszecie że ma dziury (bo ktoś tak napisał/powiedział?)

ja Ci odpowiem inaczej. Kiedyś działałem na phpbb2 od Przema i byłem bardzo zadowolony z tego skryptu. Dawniej, nawet moje forum było na phpbb2 od przema, później je skonwertowałem do phpbb3 by ostatecznie przejść na IPB. Powiem nawet bez krępacji, że mam dostęp do strefy VIP u przema, ale teraz to nie ma juz żadnego znaczenia. Lata minęły, wszystko poszło do przodu. To jest tak jak z odwieczna wojną Windows VS Linux. Pierwszy jest wygodny, łatwy w instalacji, łatwy w obsłudze i jest po prostu życiowy. "Linuxiarze" zaś, chełpią się swoją konsolą, tym jaki to zaawansowany i szalenie trudny system, nazywając resztę świata lamerstwem. Only Linux! Yes. Powiedz to starszej kobiecie w biurze ;) Wszyscy wiemy jak IPB jest rozwinięte. Jakie i ile posiada dodatków. Jak prosto się je instaluje, jakiej są jakości, jaka jest ich ilość. Jaki jest support a to jest najważniejsze.

U przema, na flagowym forum, jest po prostu bałagan. "Nie reformowana" ta strona od wielu lat. Zdziwiłbym się bardzo, gdyby Przemo zrobił PHPBB3 By Przemo. Wtedy mógłbym pomysleć że zmartwychwstał. Wczoraj z ciekawości, zalogowałem się na swoje konto u Przema. Wow, nadal jestem w bazie. Nadal VIP. Cóż mi z tego VIP przyszło :D Gdy przyszedłem z kłopotem do "pomoc VIP dotycząca modyfikacji" to żadnej pomocy nie dostałem ani razu. Żadnych konkretnych wskazówek. Żadnego szumnie zapowiadanego supportu NIE BYŁO. Odpowiedź "A na pewno wszystko zrobiłes dobrze"? po dwóch dniach czekania na odpowiedź gdy BARDZO dobitnie i obrazowo i obrazkowo wręcz przedstawiłem problem, to naprawdę zajebiaszczy support w strefie VIP :) Ten kto mnie tutaj zna, ten wie jakie piszę posty. Staram się nie pozostawiać CIENIA wątpliwości gdy o coś pytam, lub staram się komuś pomóc. Więc możecie sobie wyobrazić moje zażenowanie.

Nie wiem czy komukolwiek chciałoby się jeszcze wracać do "Add Before" "Change with" "Add after" tworząc modyfikacje, by później przy aktualizacji skryptu połowę robić od nowa. Aby walczyć ze spam botami. Aby sie prosić i szukać pomocy. W takiej formie i z takim supportem jak nie widzę Przema.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HydeParku ktoś przedstawił starą konstrukcję Przema (no, w końcu skrypt sprzed jakiś 7/8 lat). Zero odzewu. Nie mam linku, bo niestety dostałem kopa w tyłek za to, że nie lubię Przema (nigdzie tego nie pisałem), a phpBB3 (jak już pisałem, miałem w sygnaturce - jeżeli skrypt forum to tylko phpBB3). Pomogłem kilkoma swoimi postami, niestety więcej nie mogłem. Jak tak traktują tam osoby, to ja już przez to bym zrezygnował. W życiu większej szmiry nie widziałem... Ale oni są zadufani w sobie. Mówią, że to najlepszy, najbezpieczniejszy skrypt. Dalej tkwią w przestarzałym kodzie, ale cóż... przecież to najlepsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żeby coś, ale może jakieś warunki mu na to nie zezwalają?

Powiedz mi proszę jakie warunki? Instalacja języka Polskiego w systemie skomplikowana jest? Nie wydaje mi się, wcisnąć "alt'a" chyba potrafi... Widać, że człowiek ten jest już chyba zmęczony i nie ma pasji do tworzenia tej modyfikacji tak jak kiedyś. Niech już sobie da siana, bo te poprawki co wydał w ciągu ostatnich dni wydają mi upublicznione tak na "odwal się - ja tu jeszcze istnieję i strefa vip też" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy instalacja polskiego języka w systemie jest darmowa? To znaczy na zagranicznym Windowsie? :)

Ja nie wiem, pytam.

Też mnie denerwuje ten brak polskich znaków i co najgorsze... beznadziejne tłumaczenie! W środku zdania występują wielkie litery, "for" zamiast "forów" (http://forów.pl :D) i masa tego.

Co jest jeszcze gorsze... Zgłosiłem im to. I jak zostałem potraktowany? Dostałem maila, że moja wiadomość została skasowana (dokładniej dwie) dotyczące tego zgłoszenia.... za spam.

Dziękuję. Wracam jeszcze do tego bana. Za co pytam? Za co on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę mieć inny internet bo u mnie Przemo w istocie używa pliterek w postach. ...a nawet jeśli nie używa, to kompletnie mnie to nie rusza. ;)

Nie ma Bogini poza Boginią, która jest Waszą Boginią. Nie ma ruchu eryzyjskiego poza ruchem eryzyjskim, którym jest Ruch Eryzyjski. A każdy Korpus Złotego Jabłka jest ukochanym domem Złotego Robaka. Chwała Eris! 23!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak, ale MyBB ma chyba najgorszy support na ziemi, jeśli chodzi o skrypty. Przemo może i jest badziewny, ale ekipa zna się na rzeczy, pomaga. Poza tym, ten skrypt ma tysiące dodatków, modyfikacji, mnóstwo stylów. Coś jednak przyciąga do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.