Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wyświetlenia profilu mają wpływ na czas online.


Tara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jestem szczęśliwym posiadaczem IPB, w wersji 3.3.3. Od pewnego czasu na forum dostrzegłem pewien problem, który mnie martwi. Na forum pojawił się użytkownik, który w ciągu godziny od rejestracji nabił sobie 38 tysięcy odwiedzin profilu oraz (UWAGA) 7 dni online...

Zastanawiałem się jak to zrobił i wykryłem, że odświeżając ciągle swój profil nabijamy sobie czas online (wzrasta w zalezności od prędkości internetu) oraz ilość odwiedzin.

Moje pytanie brzmi jak to naprawić i sprawić, by forum nabijało uczciwie czas online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zapytać się twórcy tej modyfikacji. To nie jest funkcja forum, więc z punktu widzenia producenta wszystko jest w porządku.

Możesz podpowiedzieć temu autorowi by skorzystał z plików cookies lub zapisywał czas odwiedzin w bazie danych z jednoczesnym sprawdzaniem jakiejś wartości tzw. flood.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawy przypadek. Ostatnio też zacząłem się tą tematyką interesować z powodu jednego usera który siedzi na forum 24 godziny na dobę, odświeża forum co minutę (zapewne wtyczką do firefoxa) i nic z tym się nie da zrobić :( Zawsze jak próbuję go w nocy wylogować kasując jego sesję w tabeli sessions w PMA, po chwili wraca i ciągle ma w profilu ostatnią aktywność "Szuka...". Dlatego pozwoliłem sobie wysłać pytanie do autora aplikacji w imieniu wszystkich którym doskwiera podobny problem: http://community.inv...s/#entry2297985 - zobaczymy czy autor odpisze :) Mam nadzieję bo raz że niepotrzebnie zużywa transfer serwera obciążając go, to jeszcze oszukuje osoby które faktycznie poświęcają swój czas na rozwój forum...

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.