Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z shoutboxem


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas instalacji pokazuje się błąd

Znalezione zostały następujące błędy:

· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_view TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '1';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_view'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_use TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '0';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_use'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_posts_req INT(11) NOT NULL DEFAULT '0';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_posts_req'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_posts_req_display TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '1';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_posts_req_display'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_bypass_flood TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '0';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_bypass_flood'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_edit TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '0';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_edit'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_view_archive TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '1';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_view_archive'
· ALTER TABLE ibf_shoutbox_shouts ADD INDEX s_mid (s_mid);

Powtórzony nazwa klucza 's_mid'
· ALTER TABLE ibf_shoutbox_shouts ADD INDEX s_date (s_date);

Powtórzony nazwa klucza 's_date'
· INSERT INTO ibf_cache_store ( cs_key, cs_value, cs_extra, cs_array ) VALUES ( 'shoutbox_shouts', NULL , '', '1' );

Powtórzone wyst?pienie 'shoutbox_shouts' dla klucza 1
· INSERT INTO ibf_cache_store ( cs_key, cs_value, cs_extra, cs_array ) VALUES ( 'shoutbox_mods', NULL, '', '1' );

Powtórzone wyst?pienie 'shoutbox_mods' dla klucza 1

Co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, wiem, już na dwóch forach próbowałem. Usuwałem te wpisy i nadal mnie nie dopuszcza. Napisałem na forum IPSu i sam monitoruję czy jest odpowiedź.

Aha, nie pytaj mnie jak zainstalowałem go tutaj - o dziwo instalacja przebiegła bez problemów.

Czyli wychodzi na to, że nie jest to regularne. Jak poprawię na tych dwóch forach to będę wiedzieć co zrobiłem i na pewno zamieszczę rozwiązanie na forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czy jest możliwa instalacja Shoutboxa w wersji 1.1 na forum 2.3.5 bo widzę już zupełnie inne "directory tree"...

Nie. Zapamiętajmy: nic z wersji 2.x nie będzie działać na wersji 3.x i odwrotnie -> nic z wersji 3.x nie ma prawa i nie będzie działać na wersji 2.x.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to u wszystkich będzie działać ale na moim forum instalacja przebiegła po tym zabiegu prawidłowo :D

Więc tak wrzucamy pliki forum IPB 3 na serwer następnie wrzucamy do nich pliki shoutboxa IP.Shoutbox 1.1 RC 1 (jeszcze przed upgrade)

wykonujemy upgrade forum następnie logujemy się do ACP >>> Applications & Modules >>>Manage Applications & Modules i instalujemy shoutboxa może występować na początku ten oto błąd

Znalezione zostały następujące błędy:

· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_view TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '1';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_view'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_use TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '0';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_use'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_posts_req INT(11) NOT NULL DEFAULT '0';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_posts_req'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_posts_req_display TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '1';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_posts_req_display'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_bypass_flood TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '0';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_bypass_flood'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_edit TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '0';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_edit'
· ALTER TABLE ibf_groups ADD g_shoutbox_view_archive TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '1';

Powtórzona nazwa kolumny 'g_shoutbox_view_archive'
· ALTER TABLE ibf_shoutbox_shouts ADD INDEX s_mid (s_mid);

Powtórzony nazwa klucza 's_mid'
· ALTER TABLE ibf_shoutbox_shouts ADD INDEX s_date (s_date);

Powtórzony nazwa klucza 's_date'
· INSERT INTO ibf_cache_store ( cs_key, cs_value, cs_extra, cs_array ) VALUES ( 'shoutbox_shouts', NULL , '', '1' );

Powtórzone wyst?pienie 'shoutbox_shouts' dla klucza 1
· INSERT INTO ibf_cache_store ( cs_key, cs_value, cs_extra, cs_array ) VALUES ( 'shoutbox_mods', NULL, '', '1' );

Powtórzone wyst?pienie 'shoutbox_mods' dla klucza 1

ale po kilku sekundach instalator poprawnie zainstaluje boxa !

Nie wiem czy komuś to pomoże ale w moim przypadku to działa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież na naszym forum testowym (na którym to robiłeś) nie było wersji beta Shoutboxa...

Edit:

A nie, jednak była. Instalowałem beta2 i po tym jak nie chciał się dodatek wyłączyć odinstalowałem.

Edytowane przez Wareczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób dotyczy instalacji ShoutboxRC1

Właśnie, że problem na RC2 tez jest taki sam jak ten opisywany powyżej (na naszym forum testowym tłumaczy tak mieliśmy), ale znalazłem sposób na obejście tego. Błąd ten występuje tylko w przypadku gdy wcześniej zainstalowaliśmy wersje beta shoutbox'a i teraz chcemy zrobić upgrade.

Robimy to tak że wchodzimy do ACP>>Applications & Modules>>Manage Applications & Modules i dajemy Dodaj nową aplikację

W formularzu wpisujemy:

Tytuł aplikacji: Shoutbox

Publiczny tytuł aplikacji: Shoutbox

Katalog aplikacji:shoutbox

Aplikacja włączona: Yes

I zatwierdzamy kilkając w przycisk: Dodaj nową aplikację. Pojawia się nam okno z zainstalowanymi aplikacjami a wśród nich IP.Shoutbox.beta1 (tak, tak beta1) i napis, że jest nowa wersja.

post-326-1245215862,2413_thumb.png

Klikamy w ten napis i następuje instalacja. Jest kolejno robiony upgrade od beta1, beta2, beta3 i na końcu RC1.

Po instalacji na forum pojawiają się błędy, dlatego wchodzimy ACP>>Applications & Modules>>Manage Applications & Modules i przy IP.Shoutbox dajemy Usuń aplikację.

Nie panikować! Pojawi się nam biały ekran i informacja o błędach, dajemy odświeżanie strony i wszystko wraca do normy Aplikacja zostaje usunięta.

I teraz kolejny krok: ACP>>Applications & Modules>>Manage Applications & Modules Pojawia się lista a na niej IP.Shoutbox i obok przycisk Instaluj.

Klikamy i teraz po instalacji wszystko już będzie działać bez najmniejszych problemów. Potem tylko w ustawieniach dla grup trzeba wybrać które grupy mogą używać shoutboxa.

I to wszystko.

Po tak przeprowadzonej instalacji zniknie również problem z ogonkami

__________________________________

EDIT

__________________________________

Musiałem od nowa napisać tę wiadomość, ponieważ poprzednią przez pomyłkę zamiast edytować to dałem usuń. No i wylądowała w koszu :C

  • Lubię to 1

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.