Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Prosty monitoring plików serwera- zabezpieczenie przed atakami za pomocą skryptu


semenedar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Wszystko niby gra, tylko w pliku na jego początku zaplątało Ci się <pre> - polecam usunąć, bo inaczej skrypt nie zadziała.

Tak patrzę i nie mogę się zorientować na szybko na jakiej podstawie ten skrypt działa - kiedy plik jest nowy, a kiedy nie ruszany. Już wiem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie <pre> na początku jest w tym pliku oryginalnie i działa. Po usunięciu <pre> zmienia się formatowanie loga z komunikatem, na niewłaściwe. Teraz to sprawdziłem. Plik jest poprawny. Nie wiem na jakiej podstawie działa, ale generuje swoją bazę w md5. U mnie na obydwóch domenach, funkcjonuje doskonale, oczywiście pod zmienionymi nazwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Racja. <pre> w tym przypadku będzie hulać, tylko ja bym tego nie dawał przed <?php - takie zboczenie stylistyczne.

Myślę że porównuje z bazą, którą sobie utworzył (md5) i jeśli są zmiany, informuje. Nie opublikowałbym tego, gdybym najpierw nie sprawdził.

Dokładnie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę dodać, to żeby każdy kto zechce tego narzędzia używać, usuwał je wraz z bazą tego pliku z serwera na czas wprowadzanych własnych planowanych zmian. Np przy instalacji większego dodatku. A później wgrać od nowa, pierwszym uruchomieniem utworzyć nową bazę i niech sobie siedzi i czuwa w "stand by". Gdybym wcześniej miał to narzędzie, pozbyłbym się intruza (o którym zapewne czytałeś w moim dialogu z Jakubem w zgłoszeniach) w ciągu sekundy. To jest wręcz konieczne narzędzie, gdy się nie ma dostępu do takich logów z pozycji apache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.