Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Pokaż adresy IP, rozszyfrowanie poczynań użytkowników


cameleon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Chodzi o opcje Pokaż adresy IP w zarządzaniu kontem użytkownika w panelu administracyjnym forum.

Gdy klikam w tą opcję - widzę wszystkie adresy IP które rzekomo były przez niego używane, widzę tam też przypisane rejestracje adresom oraz gdy kliknę w pokaż szczegóły widzę również dodatkowe szczegóły dla każdego szczegółu, interesuje mnie kilka rzeczy np. w tych dodatkowych szczegółach widać pole:

Ten adres IP został również znaleziony...

Tam pojawia się nazwa użytkownika oraz pole moderator_logs

Zastanawia mnie co oznacza to pole i w jaki sposób wiąże to dane IP z tym użytkownikiem.

Zastanawia mnie też inna zbieżność, otóż dany użytkownik ma ponad 7 stron wyników dla swojej aktywności, na jego aktywności pojawiają się inni ludzie gdzie rejestrują np po 3 konta.

To zupełnie nie ma sensu dla mnie, próbuję się doszukać jakiegoś błędu w PA z tymi adresami, wątpię by dany użytkownik rejestrował sobie tyle dodatkowych kont, ponadto jak wchodzę w IP tej osoby która rejestrowała sobie dodatkowe konta i badam samo IP to nie widzę tam już tej pierwszej osoby.

Próbuję rozszyfrować całą kwestię ponieważ jest ona dla mnie nie zrozumiała, zastanawiam się czy też nie ma jakiegoś narzędzia które mogło by sprawniej ocenić rejestracje/logowania, pisanie przez dane IP.

Będę wdzięczny za rzucenie odrobiny światła na nurtujące mnie kwestie, dziękuję serdecznie Supportowi za ich wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie narzędzie, ale jest to narzędzie płatne, dostępne w IPS Marketplace. Jego działanie, opiera się na flash cookies od adobe (co przecież 99% Użytkowników którzy korzystają po prostu z Windowsa i przeglądarek u siebie musi mieć zainstalowane) a nie na logach adresów IP, co jak wszyscy wiedzą, bywa mylną informacją. Ludzie często używają TOR lub innych wynalazków, przed czym się nie ustrzeżesz. Tutaj mod: http://community.inv...members-logger/

Nie widzę też powodów, dla których jeden Użytkownik, nie mógłby sobie założyć nawet 20 kont, jeżeli nie posiadasz aplikacji która by tę możliwość wykluczała. Ze zmiennymi IP do ładu nie dojdziesz i nigdy nie będziesz miał 100 procentowej pewności, czy to jest ta sama, czy też inna osoba. No chyba że to jest stałe IP, np z usługi DSL i na niej kilka kont. To co innego. To narzędzie identyfikuje KOMPUTER, czyli samą maszynę a nie IP. Więc nie ma znaczenia jakiego IP Użytkownik używa. Musiałby logować się na kilku różnych komputerach a najczęściej, robi to na jednej i tej samej maszynie. Apka, umożliwia podejmowanie prewecyjnych działań i wskazuje takich Użytkowników.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o wysłanie wiadomości do jednego z członków ekipy zarządzającej.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.