Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Uploads czy uploader - który folder właściwy dla IP.Board?


necik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiedziałem jak zatytułować temat, bo niby znam odpowiedź (IP.Board korzysta domyślnie z folderu uploader), ale na moim forum mam dwa foldery: uploads i uploader i zastanawiam się czy oba są potrzebne? Prawdopodobnie folder uploads pochodzi jeszcze z czasów gdy forum działało na skrypcie phpBB by Przemo. Chciałbym zrobić porządek w plikach na serwerze FTP - jak sprawdzić czy jakieś pliki z folderu uploads są obecnie wykorzystywane? Usunąć ten folder, czy skopiować jego zawartość do uploader?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałem w pierwszym poście :) Oczywiście domyślna instlacja IP.Board zawiera folder uploads a nie uploader. Jednak jak wspominałem ja mam te 2 foldery.

 

Folder uploader zawiera u mnie między innymi katalogi typu monthly_01_2013, monthly_12_2012, monthly_11_2012 (...) pliki av-12345.jpg, photo-12345.jpg. Taka samą zawartość mam w folderze uploads, ale tam jest tylko kilka folderów od monthly_8_2007 do monthly_12_2007.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jaki folder masz w ustawieniu o nazwie Upload URL? Po sprawdzeniu przenieś z drugiego do tego z tego ustawienia i usuń ten pusty i gra.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki folder masz w ustawieniu o nazwie Upload URL? Po sprawdzeniu przenieś z drugiego do tego z tego ustawienia i usuń ten pusty i gra.

W ustawieniach Upload URL podany jest folder "uploader". Chyba zmienię te ustawienia na "uploads" i skopiuję do niego zawartość "uploader", ale jeszcze dla pewności chcę zapytać - czy wszystkie pliki z folderu uploader są używane przez forum? Tzn. czy podczas konwersji z phpBB by Przemo skrypt IP.Board nie skopiował sobie gdzieś na własne potrzeby folderu "uploader"?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nic nie rozumiem :) Skoro folder uploader nie jest używany, to po co kopiować jego zawartość do uploads zamiast całkowicie go skasować?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No masz ustawiony ten folder na obecne wysyłane pliki? Nie jest używany w ten sposób, co pisałeś:

 

Tzn. czy podczas konwersji z phpBB by Przemo skrypt IP.Board nie skopiował sobie gdzieś na własne potrzeby folderu "uploader"?

Zadałeś pytanie to odpowiedziałem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to zabieram się za przenoszenie. Przy okazji może ktoś wie jak w Midnight Commanderze zaznaczyć wszystkie pliki w folderze? Taki windowsowy ctrl+A. Próbowałem z shift + ale chyba coś robię źle, bo pliki nie są zaznaczane.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem - aby zaznaczyć wszystkie pliki to należy wpisać "*" a wszystkie foldery "*/". Nie dziwię się, że linux nie jest popularny  :ninja:

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.