Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kilka błędów po upgrade z 3.2.3 do 3.4.1


necik
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wykonałem przed chwilą upgrade forum z wersji 3.2.3 do 3.4.1 i wystąpiły takie błędy na forum:

 

1. Pierwsza próba aktualizacji na kroku 13/14 lub 14/14 zakończyła się błędem 500. Prawdopodobnie przyczyną był długi czas działania skryptu aktualizacyjnego. Usunąłem zatem w bazie danych w tabeli upgrade_history wpisy o wersji 3.4.1 i ponownie uruchomiłem aktualizację. Na którymś z pierwszych kroków (chyba zaraz po zaznaczeniu elementów do aktualizacji) instalator poinformował mnie jak poniżej:

 

 

Error: DROP TABLE ibf_converge_local;

Unknown table 'ibf_converge_local'
Error: ALTER TABLE ibf_forums DROP rules_raw_html;

Can't DROP 'rules_raw_html'; check that column/key exists
Error: DROP TABLE ibf_core_share_links_caches;

Unknown table 'ibf_core_share_links_caches'

 

Na ekranie była opcja "pomiń" lub coś podobnego. Po jej kliknięciu aktualizacja zakończyła się powodzeniem. Sprawdziłem w phpmyadminie i faktycznie w bazie nie ma ibf_converge_local oraz ibf_core_share_links_caches. Czy można jakoś sprawdzić kiedy i dlaczego te tabele zostały usunięte? Jak je odbudować?

 

2. Zaraz po aktualizacji miałem też problem z edytorem odpowiedzi (nie było go), ale z tym problemem poradziłem sobie zmieniając fragment editorLoadJs (instrukcja tutaj - http://forum.invisionize.pl/topic/35400-edytor/?p=217147 ).

 

3. Nie wyświetlają się nazwy użytkowników przeglądających dany temat. Screen - http://i.imgur.com/5IMqP.png

 

4. W głównym menu forum powtarzają się opcje Forum i Użytkownicy. Screen - http://i.imgur.com/V5RXV.png

 

5. Nie działa opcja "Pokaż narzędzie moderacyjne". Po kliknięciu przenosi użytkownika na górę forum i dodaje znak "#" na końcu adresu danego tematu.

 

Forum oczywiście działa na standardowym stylu i to już chyba wszystkie błędy wychwycone na obecną chwilę. Z góry dziękuję za pomoc w ich usunięciu :)

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie

Ad 1 - narzędzie sprawdzające strukturę oraz indeksy w bazie danych masz w zakładce Zaawansowane w ACP.

Ad 2 - zaktualizuj skin, a nie taka partyzantka.

Ad 3 - j.w.

Ad 4 - j.w.

Ad 5 - j.w.

 

To, że działa na standardowym to niczego nie dowodzi, bo pewnie są wprowadzone zmiany (czerwone kropki obok nazw bitów w poszczególnych grupach w edycji skina), a wtedy aktualizacja nie wykonuje do końca swojej pracy.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - Czy chodzi o opcję "Diagnostyka IP.Board - Kontrola struktury bazy danych"? Jeżeli tak, to tutaj przy wszystkich tabelach mam zielony znaczek hhkNG.png

 

Ad 2:5 - W jaki sposób zaktualizować standardowy skin (tak, są czerwone kropki obok nazw bitów)? 

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ad 1 - to jest w porządku, nic nie ruszać.

Ad 2:5 - wejść w bit i kliknąć przycisk po prawo 'Przywróć'. Tylko rozsądnie - najlepiej sprawdzać winmergiem czy nie ma tam ważnych edycji, które potem można dodać ponownie. Jak np. kody śledzenia etc.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - Skoro jest w porządku, to dlaczego instalator krzyczał o tym błędzie? Czy to jakieś ważne tabele?

 

Ad 2:5 - Tylko w dwóch przypadkach mam zmienione bity: globalTemplate oraz topicViewTemplate. W tym pierwszym po skorzystaniu z opcji "porównaj różnice" widać sporo zmian a o ile dobrze pamiętam, do dodawałem tylko linki w stopce (może jest do tego jakaś modyfikacja zamiast edycji bitów?) oraz linki w głównym menu. Nie pamiętam co mogłem zmieniać w topicViewTemplate (a tam również widać sporo zmian).

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie mógł usunąć czegoś, co już zostało usunięte (DROP).

 

Zapisz sobie kopię globalTemplate, przywróć i wtedy sprawdzaj forum. topicViewTemplate też zapisz, ale wątpię, byś tam coś dodawał.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, teraz już chyba wszystko działa tak jak powinno. Zmiany w topicViewTemplate mogły chyba wynikać z dawniej zainstalowanej modyfikacji "posting rules" lub "new topic rules", ale to tylko moje domysły.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.