Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak działają powody ostrzeżeń i akcje?


necik
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez necik,

Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy, że mam taką konfigurację na forum:

- powód ostrzeżeń "spamowanie" przyznający 1 punkt karny (bez automatycznego kasowania)

- po uzbieraniu 5 punktów akcja "Usuń możliwość tworzenia zawartości" przez 7 dni

 

Co wówczas dzieje się z użytkownikiem posiadającym 5 punktów karnych (żadne z nich nie zostaną automatyczne usunięte po określonym czasie)? Jeżeli dobrze myślę, to taki użytkownik będzie cały czas zbanowany (nie tylko przez 7 dni)?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponawiam pytanie, ponieważ własnie siedzę nad konfiguracją Akcji ;)

 

Otóż załóżmy, że w Powodach ostrzeżeń mam "spamowanie" z przypisaną wartością 1 pkt i automatycznym wygasaniem po 90 dniach. Z kolei w Akcjach po uzbieraniu 5 pkt mam ustawione "Usuń możliwość tworzenia zawartości" przez 30 dni.

 

Jak powyższa konfiguracja będzie działała w praktyce? Jeżeli dobrze myślę, to użytkownik z saldem 5 pkt karnych będzie musiał poczekać na możliwość pisania trochę dłużej niż te 30 dni (wartość z Akcji), ponieważ w tym przypadku karne punkty wygasają dopiero po 90 dniach. Czyli będzie musiał czekać +30 dni aż do momentu gdy chociaż 1 z tych 5 pkt karnych wygaśnie. Dobrze myślę?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie akcji http://s1.zrzut.pl/ZYgc0Lc.png - co dla użytkownika (który osiągnie dane saldo punktów) oznacza opcja "Zawieś na: całkowicie"? Czy będzie mógł on wówczas tylko przeglądać forum, ale już bez pisania? Czy też opcja "Zawieś na: całkowicie" banuje użytkownika i nie może on nawet czytać forum?

 

W skrócie: czym różni się opcja "Zawieś na: całkowicie" od "Przenieś również do: Użytkownik zbanowany" (do grupa w moim przypadku nie posiada dostępu do forum).

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przenieś do grupy - no jak co? Przenosi do dowolnej wybranej grupy. ;)

Zawieść całkowicie - wartość -1:

'wl_suspend'  => $suspend,

A potem:

 

if ( $suspend )
  {
   if ( $suspend == -1 )
   {
    $update['member_banned'] = 1;
   }

Banik całkowity.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że użytkownik nazbiera odpowiednią liczbę np. 10 punktów karnych potrzebną do wykonania akcji, która ma przypisane przeniesienie do innej grupy (w moim przypadku do grupy Zbanowani). Co dzieje się w sytuacji gdy za jakiś czas wspomnianemu użytkownikowi zaczną wygasać pierwsze punkty karne, czyli łączne jego saldo wyniesie np. 9 punktów. Czy wówczas użytkownik ten zostanie automatycznie "wyciągnięty z grupy do której wcześniej został przeniesiony po zdobyciu 10 punktów? Czy tez może zostaje tam na zawsze?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zapytaj się IPSu - otrzymasz pewną i jasną odpowiedź. Potem dam nam znać, bo chyba jesteś pierwszym użytkownikiem tak bardzo wgłębiającym się w ostrzeganie użytkowników.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Według moich testów przeprowadzonych przed chwilą po zmniejszeniu się salda punktów karnych użytkownik nie jest "wyciągany" z grupy do której został przed chwila przeniesiony po zadziałaniu Akcji.

 

Podobnie działa też Akcja polegająca na "zawieś całkowicie". Jest to ban na stałe, nie wygasa gdy saldo punktów karnych zmniejszy się. Ponadto zdjąć tego bana można chyba tylko przez ACP w Użytkownicy -> Konto danego użytkownika -> Przycisk "odblokuj użytkownika".

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.