Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Spam na PW


jozefg

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysłowość ludzka nie zna granic... Jak się forum pozabezpiecza to i tak znajdą sposób żeby spam wkleić.

Jak się nie da z automatu to ręcznie, jeżeli pierwsze wpisy cenzurowane to przez system PW.

 

Ostatnio zwróciłem uwagę na sporą ilość nowych userów na forum którzy nie piszą nic, ilość postów zero.

Co się okazało - rejestruje się delikwent pod kilkoma nickami, z różnych IP (neo, gsm, itp) i wtyka  spam przez PW  bezpośrednio userom.

 

Do mnie trafiło sporo spamu reklamującego forum dla gimbusów  http://www.lagata.pl/   .  Skrypt IPB stara wersja 2.x.x nie jestem pewny czy nie nulled ale to mało ważne

 

Celowo podaję kto spamuje w ten sposób - niech właściciel przeczyta , mam nadzieję że wytłumaczy się z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zasygnalizować problem - a w ogóle umknęła mi końcówka posta (skleroza nie boli podobno) :D

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jakieś pomysły?  Wykluczam cenzurę PW bo to nonsens...

 

Na początek grupie Nowy na forum  wyłączyłem dostęp do komunikatora (do napisania 5 postów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat.

Mam w spadku forum - Ponad kilka tys. userow... Nie ukrywałem, że jestem początkującym administratorem i napisałem to jawnie : )

Nie mam doświadczenia w administracji forum. "Konkurencja" to wykożystała i na PW lecą zaproszenia do forów i stron konkurencji.

 

Aktualnie forum jest zamknięte. Skrypt MyBB i wykupiona nowa domena pod forum. "Chce to samo otowrzyć" pod nową nazwą i na skrypcie IPB... 

 

Jeżeli ktoś ma fajne wskazówki, linki lub sugestie jak mogę sobie radzić z tego rodzaju "spamem" prosiłbym o porady - ala "krok po kroku" : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.