Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Automatyczny ban po rejestracji - pomocy


Gość CoreMB
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż od pewnego czasu na moim forum rejestrują się użytkownicy z dziwnymi adresami IP i zaraz po rejestracji system automatycznie ich banuje.

Nie wiem na jakiej podstawie dostają bana.

Podają emaile gmailowe a nawet rosyjskie.

Ma ktoś pomysł od czego to zależy?

Niektóre adresy IP nie posiadają hosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz aktywną licencję to może Spam Prevention? Ale nie jestem pewny, bo sam mam wygasłą od paru miesięcy i używam 3.2, a może wzwyż coś się zmieniło. To tylko moje przypuszczenia.

Edytowane przez TeeZ

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencję mam aktywną jeszcze dobre kilka miesięcy.

Wersja forum to 3.4.3

Nie mam czegoś takiego jak Spam prevention w szukajce ACP bądź ochrona przed spamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podają emaile gmailowe a nawet rosyjskie.

 

Emaile typu [email protected]? Jeżeli tak, to może w taki sposób system wyłapuje ich? Możemy tu gdybać, ale jaki to ma sens? :P Odpowiedź na co chcesz uzyskać?

Edytowane przez TeeZ

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie osoby rejestrujące się na forum z aktywną licencją IPS są sprawdzane w bazie spamerów IPS'u i jeśli są na czarnej liście - automatycznie są banowane. Wtedy są oznaczone jako validating (banned). Jak licencja wygasa - filtr przestaje działać i forum jest atakowane śmieciami przez boty spamujące. Natomiast jeśli ktoś jest niesłusznie zbanowany to na pewno się odezwie do kogoś z administracji i można go w prosty sposób w acp odbanować :) Inaczej nie ma sensu bo to na pewno spamerzy.

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Spam Prevention, czyli usługa oferowana dla posiadaczy aktywnych licencji, która chroni forum przed botami. Każdy zbanowany zostaje dodany wtedy do bazy IPSu, a oni po pewnym czasie dodają go do Black List. I na każdym forum następnie z aktywną licencją otrzymuje PERMBANA na start.

 

Jest to najlepsza usługa przeciwspamowa jaką spotkałem i jest bardzo skuteczna ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie

By zablokować te rejestracje, a nie tylko je rozpoznawać i konta blokować polecam dodać kilka pytań i odpowiedzi w ACP z polskimi ogonkami (w odpowiedziach). Gwarancja niemal 100%, że żaden bot tego nie przejdzie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.