Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Od czego zacząć pisanie modyfikacji pod IP. Board?


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Amfidiusz,

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zainteresowałem się pisaniem aplikacji oraz rozszerzeń pod IPB. Posługuję się tym poradnikiem -> http://www.invisionpower.com/support/guides/_/advanced-and-developers/application/start-here-creating-an-application-r145. Wszystko rozumiem, jednak nie wiem od czego zacząć. Czy lepiej na początku tworzyć proste hook'i, a później dopiero z nabytym doświadczeniem aplikacje? Czy nie ma to znaczenia? Jeśli ktoś też mógłby powiedzieć, co taki amator jak ja, może napisać na sam początek - proszę o wypowiedź. Mam tu na myśli jakieś proste zadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem pisać aplikacje ok. 2-3 tygodnie temu i efekty są takie, że wydałem z 7 modyfikacji w tym 1 na której zarobiłem już 120$ na IPS'ie.

 

Według mnie najlepiej zacząć od pisania modyfikacji. Nie są trudniejsze od hooków, masz większe pole do popisu itd. Zrób jakieś formularze / pobieranie danych - takie standardy. Zobacz z czym to się je.

  • Lubię to 1

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę, tylko 3 tygodnie? Ile czasu na to poświęcałeś dziennie, jeśli można spytać? Tak ogólnie, to gratuluję ;).

No ale właśnie piszesz proste formularze, pobieranie danych: tylko, że nie mam kompletnie pomysłu jaką ;). Planowałem zrobić coś takiego jak miał XvAK na rzezni, czyli mini - sklep w sidebarze. Tyle, że u mnie byłby on w osobnym oknie, jako apka.

Jednak czy takie coś wypali? Czy nie jest to specjalnie trudne dla człowieka, który dobrze zna PHP strukturalne, słabo OOP i dość dobrze C++?

Edytowane przez kubek3898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 3 tygodnie. Średnio 2-3 h dziennie.

Jednak czy takie coś wypali? Czy nie jest to specjalnie trudne dla człowieka, który dobrze zna PHP strukturalne, słabo OOP i dość dobrze C++?

OOP nie znałem w ogóle, strukturalny zacząłem uczyć się w grudniu tamtego roku.

 

Dam Ci pomysł, zrób i się na nim naucz - statystyki psychostats:

 

  • Nauczysz się co i jak z modułami / sekcjami,
  • Pobieranie z bazy,
  • Sortowanie,
  • Stronnicowanie,
  • Langi, templaty,
  • Panel admina ( kto może widzieć itp ),
  • itd..

To taki przykład, sam miałem to robić na początku ale... prawie skończyłem i nie zapisałem szablonów przed usunięciem - wszystko poszło. :P

  • Lubię to 1

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To jest część nazwy. Każdy modder dodaje takie coś by jego mody były lepiej rozpoznawalne. Możesz nawet dodawać 'Lubię ciastka'.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Tylko nie użyj przedrostka, z którego korzysta inny modder, bo mogą być nieprzyjemności ;)

Cyfry oznaczają wersję forum, której modyfikacja jest dedykowana. Dzięki nim użytkownikom łatwiej rozpoznać, czy będzieona działała bez problemów na ich forum. I tak wszystkie mody DP34 zostały stworzone dla IPB w wersji 3.4.x

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Amfidiusz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.