Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak dodać przyciski.


Ktos

Rekomendowane odpowiedzi

w ACP>>Manage Languages klikasz w nazwę języka i w okienku wyszukiwarki (powyżej wpisujesz Kalendarz)

post-326-1247247367,1894_thumb.png

wyświetli Ci się lista rekordów zawierających to słow, Ciebie interesuję to:

bit_skin_calendar

Calendar

post-326-1247247536,1786_thumb.png

Obok wpisujesz swoją propozycję i zatwierdzasz zmianę wciskając przycisk Zapisz na samym dole

I tak robisz kolejno dla Pliki, Użytkownicy itd

Edytowane przez matma4u

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przejdź do:

ACP > Wygląd > Manage Skin Sets & Templates > ( wybór skina ) > Zarządzaj szablonami i CSS-em > Główne szablony >> globalTemplate

I teraz jest zabawa bo nie wiem, w które dokładnie miejsce chcesz to wstawić, czy na początek, czy na koniec. Generalnie myślę, że ja tam zajrzysz to się zorientujesz. Poniżej sposób na wstawienie linku na końvu owej belki - tzn. na ostatniej pozycji.

Znajdź:

					</ul>
			</div>
			<if test="pmbox:|:is_array( $items['pmData'] )">

Wstaw powyżej:

<li id='nav_custom_link' class='left'><a href='http://ipslink.pl'>Support</a></li>

Zapisz.

Gotowe.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Hm powiedzmy, że zrobię to tak:

<li id='nav_custom_link' class='left {parse variable="forumActive"}'><a href='http://forum.invisionize.pl/index.php?showforum=54' title='Teścik'>Test</a></li>

To podświetlają się oba przyciski więc gdzie trzeba jeszcze zdefiniować własne Active np testActive żeby przcisk się podświetlał po wejściu na link?

PS

Jak masz dość męczenia to napisz umilknę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To podświetlają się oba przyciski więc gdzie trzeba jeszcze zdefiniować własne Active np testActive żeby przcisk się podświetlał po wejściu na link?

A jaki to link jest? Tzn. gdzie kieruje? Bo za podświetlenie odpowiada {parse variable="forumActive"}.

.

PS

Jak masz dość męczenia to napisz umilknę :D

Nie zaczynaj. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to co jest w code. Dałem przykład tu do twego forum żeby było łatwiej wytłumaczyć tak jakbyś tu robił taki przycisk i dałbyś odnośnik taki

http://forum.invisionize.pl/index.php?showforum=54

i zgadzam się, że za podświetlanie przycisku forum odpowiada {parse variable="forumActive"}, a ten {parse variable="membersActive"} za podświetlenie przycisku użytkownicy itd. Ale gdzie zrobić podświetlenie własnego przycisku czyli gdzie jest zdefiniowane forumActive itd a nie używanie już gotowych zdefiniowanych.

W przykładzie który dałem jak jesteś na głównej stronie stronie to będą podświetlone oba równocześnie czyli forum i test. A ja chcę się dowiedzieć gdzie mogę zdefiniować tak żeby przycisk test podświetlił się dopiero jak wejdziesz w adres który on wskazuje.

Edytowane przez Ktos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

I znów ja Cię doskonale rozumiem, ale Ty masz mnie za półinteligenta. :D

Zajrzyj proszę do tego samego kodu, ale zwróć uwagę teraz na kod:

						{parse variable="forumActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'forums'" value="active"}
					{parse variable="membersActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'members'" value="active"}
					{parse variable="helpActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'core' AND $this->request['module'] == 'help'" value="active"}

Pewnie coś z tego wymyślisz, jak nie to daj znać. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już tak analogicznie napisać:

						{parse variable="forumActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'forums'" value="active"} 						{parse variable="membersActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'members'" value="active"} 						{parse variable="testActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'test'" value="active"} 						{parse variable="helpActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'core' AND $this->request['module'] == 'help'" value="active"}

Nie trybi może gdzieś np w css jest to po definiowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

{parse variable="testActive" default="" oncondition="IPS_APP_COMPONENT == 'test'" value="active"}

Warunek jest, że porównujesz IPS_APP_COMPONENT z 'test', a przecież IPS_APP_COMPONENT nie jest równe 'test'. :D

Jak wrócę to spróbuję to zrobić, bo może nie być to takie proste jak się wydaje.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ok, poddaję się i nie wiem jak zmusić forum do podświetlania tej zakładki dla linku na forum do tematu ( postu ). Do aplikacji to działa dobrze, bo stała IPS_APP_COMPONENT to obsługuje.

Można na upartego posiedzieć przy tym dłuższą chwilę i wykodzić to w plikach, ale postawiłem sobie za punkt honoru, że przynajmniej na początku będę tworzyć tak i takie modyfikacje by ich działanie i instalacja nie pociągała za sobą ręcznych zmian w plikach lub skinie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeszcze tego nie rozgryzłem. Szukałem 'oncondition' w plikach shoutboxa, ale bez sukcesu. Wg mnie to się dzieje w plikach forum, wg kluczy aplikacji i sekcji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no właśnie, też próbowałem to rozgryźć. Na razie czekam aż DawPi sobie z tym poradzi. Próbowałem poruszać ten wątek też na IPS, ale i tam nie mają pojęcia.

http://forums.invisionpower.com/topic/289075-ipb-3-0-additonal-buttons-in-primary-nav-area/page__gopid__1833371entry1833371

czekam na rozwiązanie sprawy, a póki co to chyba najlepsze wyjście, to ulokować guziki pod tą strefą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w ACP>>Manage Languages klikasz w nazwę języka i w okienku wyszukiwarki (powyżej wpisujesz Kalendarz)

post-326-1247247367,1894_thumb.png

wyświetli Ci się lista rekordów zawierających to słow, Ciebie interesuję to:

post-326-1247247536,1786_thumb.png

Obok wpisujesz swoją propozycję i zatwierdzasz zmianę wciskając przycisk Zapisz na samym dole

I tak robisz kolejno dla Pliki, Użytkownicy itd

A co jezeli pomimo wpisania nic sie nie zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Breath: bez szczegółów, co edytujesz może być ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Napisz więcej szczegółów.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

I tyle mi wystarczy, chcesz edytować nazwę kalendarza.

Masz:

Tylko zamiast kasowania tego pola wpisz swoją nazwę. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znajdź:

					</ul>
			</div>
			<if test="pmbox:|:is_array( $items['pmData'] )">

Wstaw powyżej:

<li id='nav_custom_link' class='left'><a href='http://ipslink.pl'>Support</a></li>

Zapisz.

Gotowe.

Czy po wykonaniu powyższych kroków trzeba jeszcze np. aktualizować cache?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeśli dodajesz do skina w ACP, a na forum nadal nie widać zmian to pasowałoby odświeżyć cache.

W ogóle sprawdź chmod na folder cache/ i całą zawartość - powinno być 777.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodajesz do skina w ACP, a na forum nadal nie widać zmian to pasowałoby odświeżyć cache.

W ogóle sprawdź chmod na folder cache/ i całą zawartość - powinno być 777.

Folder cache i pozostałe tam znajdujące się mają chmod 777

Wybrałem również Look & Feel > Template Tools oraz domyslny styl do przebudowy.

Fragment globalTemplate wygląda tak jak poniżej ale link na forumgsm.pl nie pojawił się ;)

<if test="pmbox:|:is_array( $items['pmData'] )">

<li id='nav_custom_link' class='left'><a href='http://ipslink.pl'>Support</a></li>

Edytowane przez necik

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

necik: masz problemy ze zrozumieniem języka polskiego? Jak stało w instrukcji? Wstawiamy pod czy nad?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

necik: masz problemy ze zrozumieniem języka polskiego? Jak stało w instrukcji? Wstawiamy pod czy nad?

Przepraszam Kierowniku, faktycznie wstawiłem pod ;)

Edytowane przez necik

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.