Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[TZ34] Panel Metin2


teez

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej: [url=]

Wolę jednak standardowy system. Tematy, nie wpisy na blogu.

Dziś miałem wolny dzień, pojechałem na basen, troche popływałem i natchniony wróciłem do prac nad aplikacją. Około 6 godzin ciągłej roboty zaowocowało w już miarę funkcjonalną modyfikację. Wiadomo, to dopiero ok. 30% prac, ale jest extra!

Ok, więc opiszę co dziś zrobiłem wrac ze screenami:

Lista postaci w profilu użytkownika ( wczesniej połączonych z kontem na serwerze )

66823861729988647792.png

19963583912381450924.png

Możliwość usunięcia powiązania ( automatycznie kończy wszystkie aukcje rozpoczęte przez użytkownika )

83741811055911504603.png

Próba połączenia konta forum z kontem na serwerze. Weryfikacja - konta i loginu, jeżeli poprawne to łączy.

00109604367326121752.png

86559971248553105565.png

33986438355297766907.png

Rynek w obroty,

Lista postaci wcześniej dodanych,

76051908026344647812.png

Druga część tworzenia aukcji. Wybór przedmiotu ( tylko znajdujące się na wczesniej wybranej postaci ) oraz kategoria.

78045358530674512063.png

Strona aukcji

05774418463046536365.png

Próba Kupna przedmiotu, pierw skrypt sprawdza czy dany użytkownik posiada postacie na których jest wystarczająca ilość pieniędzy ( większa / równa cenie Kup Teraz w przypadku opcji "kup teraz" oraz cena aktualna+minimalne przebicie w przypadku licytacji )

66638736364508833456.png

Wybór postaci

58726930179831345735.png

94869977611097873597.png

Proces kupna:

  • Sprawdza czy kupujący nadal posiada gotówkę ( aby nie otwierali okienka, przelewali $$ i próbowali oszukać ),
  • Sprawdza czy sprzedający nadal posiada przedmiot,
  • Zmienia właściciela przedmiotu na kupującego oraz wrzuca przedmiot do tzw. "ItemShopu" ( do odbioru InGame u NPC ),
  • Odbiera kupującemu pieniądze i przekazuje sprzedającemu,
Edytowane przez teez
  • Lubię to 1

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Y, wsio w 6 godzin? Pakuję walizki i robię coś innego. Nie da się tyle zrobić w 6 czy 12 godzin, zwalidować kod, przetestować wszystkie możliwości, sprawdzić ponownie itd.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko.. W 6 godzin zrobiłem to co opisane w temacie ( tj.

  • dodawanie i usuwanie powiązania - listę postaci ze statystykami miałem już wcześniej,
  • rynek, przerobienie z manualnego na automatyczny  )

.

Szablon miałem przygotowany już wcześniej ( zakładki ).

Testowałem wiele możliwości. Później znajdę jeszcze kilku 'zapalonych graczy' do przetestowania i na bieżąco będę likwidował błędy. Z resztą nie da się chyba przetestować wszystkich możliwości. Za dużo ich jest. Wyjdzie w praniu. :lol2:

Edytowane przez teez

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to płatne (tak myślę)?

Tak

 

 

Co do projektu - zrezygnowałem z automatycznego przydzielania przedmiotu i kasy po wygraniu aukcji. Występowały błędy ( tracili przedmioty / pieniądze ) gdy:

  • Któraś z postaci była aktywna,
  • Weszli przed restartem ( który restartuje cały serwer ) - kupnie byli uziemieni aż do restartu,

 

Aktualnie nadal sprawdzane jest czy dana postać posiada $$, czy sprzedawca posiada przedmiot itd.. Tylko wymiana jest InGame bezpośrednio.

Edytowane przez teez
  • Lubię to 1

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm..

To może kilka niusów. Skończyłem już cały rynek, zabrałem się za moduł grup.

 

75859368342749916119.png65274693974748420406.png

 

 

 

Ustawienia grupy ( dostępne tylko dla właściciela - lidera )

48886113389333308119.png44090543157640884345.png87104344359943665852.png41095514948477746793.png68461769654676876062.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co do rekrutacji - będzie ona w pełni zautomatyzowana. Ochotnicy po kliknięciu w prezentacji gildii 'Apeluj' będą mieli do wyboru listę swoich postaci na których próg levelowy będzie równy bądź wyższy od podanego wyżej. Później po zaakceptowaniu takiego podania przez lidera dany gracz zostanie automatycznie przydzielony do gildii. ;)

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel Gracza Metin2

Kolejna moja aplikacja integrująca grę z IP.Board. Opiszę wszystko co do teraz zrobiłem. Na końcu dodam screeny.

Panel administracyjny, a w nim:
-Ustawienie danych dostępu do bazy danych,
-Dodanie kategorii, które będą później dostępne na rynku,
-Lista aktualnych ofert oraz możliwość ich moderacji,
-Uprawnienie "kto może korzystać z rynku".

Moduły publiczne

Integracja postaci InGame z kontem na forum, a dokładniej:
-Połączenie konta po potwierdzeniu ( login i hasło muszą się zgadzać z tymi w grze ),
-Lista postaci w profilu użytkownika,
-Statystyki danej postaci,
-Możliwość usunięcia powiązania i dodania nowego ( z innym kontem ),
-Zabezpieczenia przed łączeniem postaci, która już została dodana przez kogoś innego,

Rynek - możliwość wystawiania przedmiotów ( z gry ) na forum, trochę więcej:

Dodawanie przedmiotu, podczas pierwszego kroku musimy wybrać postac ( jedną z konta, które wcześniej połączyliśmy )

oraz typ aukcji ( Licytacja, Licytacja z możliwością kupna, Kup Teraz ).
W drugim kroku musimy wybrać:
-Przedmiot ( wyświetlane przedmioty dostępne na wcześniej wybranej postaci ),
-Kategorię ( dodaną w panelu administracyjnym ),
-Czas trwania aukcji ( od 1 do 7 dni ),
Oraz uzupełnić ( zależnie od typu aukcji ):
-Cena Kup Teraz,
-Cena początkowa,
-Minimalne przebicie,
-Krótki opis przedmiotu.

Przejdźmy do aukcji. Wszystko jest aktualizowane na bieżąco. Jeżeli wybierzemy jakiś przedmiot, którego w czasie

trwania aukcji będziemy zmieniać ( ulepszać itd ) to tak samo bedzie on zmieniany na aukcji. W samej karcie, wszystkie

bonusy pobierane są automatycznie, a na dodatek wypisane są informacje takie jak minimalny poziom czy wartość

sklepowa.

Mamy kilka dostępnych opcji, zależnie czy jesteśmy sprzedającymi czy kupującymy:

-Zakończenie aukcji ( dla sprzedającego ) - automatycznie kończy aukcje nie typując osoby wygranej,
-Kup teraz ( zależnie od typu aukcji ) - wyskakuje okienko z wyborem postaci na których jest dostępna dana kwota

. Po kupnie automatycznie kończy aukcje typując osobę wygraną, do obu stron leci prywatna wiadomość.
-Licytuj ( zależnie od typu aukcji ) - podobnie jak do kup teraz, wyskakuje okienko z wyborem postaci na których

dostępna jest kwota Ceny aktualnej ( ciągle podbijanej ) + minimalne przebicie. Jeżeli ktoś wpisze kwote większą, a

nie bedzie jej posiadał na danej postaci to oczywiście wyskoczy błąd, że go na to nie stać.
-Sprawdź oferty - można na bieżąco kontrolować aukcje sprawdzając oferty innych.

Prawie wszystko jest zabezpieczone ( nie wykluczam, że czegoś zapomniałem ) przed akcjami typu:
-Podbijanie swojej aukcji,
-Kończenie nie swojej aukcji,
-Kupowanie przedmiotu jeżeli właściciel już go nie ma ( automatycznie kończy aukcji ),
-Kupowanie z danej postaci jeżeli nie ma odpowiedniej ilości gotówki,
-Kupowanie z postaci, która nie należy do nas,
Oraz wiele, wiele więcej.

Gildie

Ranking aktualnych gildii na serwerze. Przekierowanie na stronę gildii. Możliwość wyszukiwania gildii pod nazwie.

Grupy

Po przejściu do modułu grup w pierwszym kroku wybieramy postać, w następnym kroku grupę - gildie ( jeżeli ją

oczywiście posiadamy ). Tutaj również są zabezpieczenia typu:
-To nie twoja postać,
-To nie twoja grupa,
-Nie masz żadnych postaci,
-Nie jesteś członkiem żadnej grupy,

Jeżeli wszystko będzie ok zostaniemy przekierowani na stronę grupy o adresie:
index.php?app=metin2&module=panel&section=groupNews&char_id=ID postaci &group_id=ID grupy
Sprawdzane jest przy każdym kroku czy:
-char_id należy do group_id,
-char_id należy do naszych postaci,
-group_id istnieje,
-char_id istnieje
-char_id jest liderem,

Jeżeli jesteśmy teraz na końcie lidera w nawigacji znajdziemy możliwość zarządzania grupą.

Ustawienia:
-Możliwość zmiany gildii ( 3 razy na 2 miesiące ),
-Możliwość zmiany lidera ( na jednego z członków ),
-Utworzenie rekrutacji ( minimalny lvl oraz koniec rekrutacji ),
-Prezentacja gildii ( pełny edytor z miejscem na prezentacje gildii ),
-możliwość usunięcia gildii,

Nowości:
-Możliwość ( dla lidera ) dodawania newsów,
-Możliwość ( dla lidera ) kasowania newsów,

Członkowie:
-Możliwość ( dla lidera ) zmiany rangi członka,
-Możliwość ( dla lidera ) wydalenia członka,
-Widok ostatniej aktywności, nazwy, konta na forum, rangi oraz aktualnego lvl'a.
-Zabezpieczania ( typu to nie członek twojej grupy, nie jesteś liderem itd ),

Rangi:
-Możliwość ustawiania uprawnień dla rang ( może dodawać nowych członków, może usuwać członków, może komentować itd ),
-Możliwość zmiany nazwy rangi,

Komentarze:
-Możliwość dodawania komentarzy ( w grze będa widoczne jako dodane z char_id )
-Możliwość ( dla lidera ) usuwania komentarzy,
-Lista komentarzy ( ostatnie 15 ),


No i screeny:

http://share.pho.to/35aaA

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.