Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Licencja ? Czyli... moje odczucia na ten temat


Gexem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tym razem będzie inaczej, możecie troszkę sobie poczytać moich myśli...

Poruszonym przeze mnie tematem jest dość kruchy temat: Licencja IP.Board

Gdy mamy wykupioną licencję na forum, skina, modyfikacje, możemy spać spokojnie. Jest to zapewnione, przez fakt istnienia wpisu adresu forum w panelu customera na invisionpower.com

Zabawa zaczyna się, gdy nie mamy wykupionej owej licencji. Co się może zdażyć.

Możliwości jest wiele, po pierwsze możesz dostać na maila wiadomość od Invision Power, że masz 24 godziny na wykupienie licencji. W tym wypadku osoba która odebrała taką wiadomość:

a) panikuje

:D kupuje licencje

c)całkowicie olewa sprawę

Co może się właściwie teraz stać, no tego to ja Wam Drodzy Czytelnicy nie napiszę bo nie wiem – sam nie dostałem takiej wiadomości, lecz miałem z nią styczność. Pewnego razu mój kolega dostał maila właśnie od invision power serv. Z treścią, powierzchownie teraz przetłumaczę „24h na wykupienie licki” Widziałem tego maila, czytałem go, szkoda, że nie zachowałem go dla Was – mieli byście lekturę. Swego czasu było IPB 2.3.4, zdziwił mnie fakt, że Invison Power ma swoje sidła skutecznie wyciąga w stronę polskich for, które działają bez licencji. Wg mnie dobrze, lecz to znany mi tylko jeden taki przypadek. Kolejny kolega zwany przeze mnie yoogow (nie pytajcie dlaczego, nie ma to związku z programem o podobnej, czy takiej samej nazwie) zgłasza codziennie polskie fora bez licencji do invision power (no ktoś to robi, ja nie zgłaszam bo nie chce być konfidentem). Reakcja ze strony ips`u żadna. Dziwie się, dlaczego nie działają. Fakt, IP.Board 3.0 już dawno wdrożone, a mają jeszcze formularz do raportowania pirackich for w starym layu.

No zdaję sobie sprawę, iż pewnie nie jest tak łatwo przymknąć forum, ale bez przesady...

Powodem tego (oczywiście InMyHonestOpinion zwanym dalej IMHO) jest fakt, że w Polsce IPS nie posiada oficjalnego supportu, ale nie martwicie się, działamy już aby taki support był przyznany invisionize.pl a właściwie podmiotowi odpowiedzialnemu za powstanie tego świetnego supportu. Mowa o Dawidzie Pieronie, bardziej znanym nam pod pseudonimem DawPi. Może się uda i kiedyś „sen o oficjalnym polskim supporcie prowadzonym przez DawPiego” spełni się...

Kontynuując myśl na temat licencji. Mnie osobiście denerwuje jak widzę forum z nullowaną stopką, znullowanym skinem, działającym bez licecnii na marnym nulledzie od jakiejś osoby, która nie potrafi nullować – gratuluję takiej osobie forum...

Wiecie, nie wiem jakie Wy (osoby z wykupioną licencją) macie odczucia ale ja mam takie: „To ja wydałem 500zł za licke ipb, 100 zł za skina jestem legalny, a ktoś pobrał pierwszego lepszego nulleda, jedzie bez liceki, bezczelnie pisze że posiada licencje (jego słowa są „jeszcze bardziej wiarygodne” jak ma forum na darmowym hostingu)”. No normalnie BEZ KOMENTARZA.

Dobra to teraz postaram się coś napisać do tych osób.

Drodzy użytkownicy IP.Board bez licencji.

Kupcie licencję, miejcie legalne forum, możecie spać spokojnie. Będziecie mieć dostęp do aktualizacji, dostęp do ips resources, pomoc ze strony ludzi pracujących w invision power i satysfakcję. Macie licencje.

Dobrze powoli będę kończył tą skromną wypowiedź, napisał bym więcej, ale wiecie...

Po ciężkim dniu, trzeba iść odpocząć. Przepraszam za wszelkie błędy - jestem padnięty...

Dziękuję za przeczytanie,

Pozdrawiam Serdeczenie

GeXeM

P.S. Do niedowiarków – Mam licencje na ipb oraz skina :D

Edytowane przez Gexem
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

a czemu tutaj na forum nie ma informacji ze forum ma licencje? też pirat czy jak?

Mało tego, że pirat to jeszcze admin sprzedaje bazy maili innym firmom. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hahaha :D Oj widzę, że yacenty chyba nie używasz IP.Board...

Używa używa, bo ma dość duże forum o agrofoto. :D

No, ale niech będzie - włączone. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem będzie inaczej, możecie troszkę sobie poczytać moich myśli...

Czuję się jak mind-reader! ^^

(oczywiście InMyHonestOpinion zwanym dalej IMHO)

W IMHO jest raczej ukryte słowo 'humble' tłumaczone jako 'skromnym' :o

a właściwie podmiotowi odpowiedzialnemu za powstanie tego świetnego supportu. Mowa o Dawidzie Pieronie, bardziej znanym nam pod pseudonimem DawPi.

To DawPi założył ize.pl? ;|

Kontynuując myśl na temat licencji. Mnie osobiście denerwuje jak widzę forum z nullowaną stopką, znullowanym skinem, działającym bez licecnii na marnym nulledzie od jakiejś osoby, która nie potrafi nullować – gratuluję takiej osobie forum...

Wiecie, nie wiem jakie Wy (osoby z wykupioną licencją) macie odczucia ale ja mam takie: „To ja wydałem 500zł za licke ipb, 100 zł za skina jestem legalny, a ktoś pobrał pierwszego lepszego nulleda, jedzie bez liceki, bezczelnie pisze że posiada licencje (jego słowa są „jeszcze bardziej wiarygodne” jak ma forum na darmowym hostingu)”. No normalnie BEZ KOMENTARZA.

To jest fragment wypowiedzi, do którego chciałbym się odnieść, gdyż przez długi czas byłem jedną z opisywanych przez Ciebie osób. Nie wydałem 500zł na lickę. Nie kupiłem skina za kolejne 100zł. Pobrałem pierwszego lepszego nulleda wydanego przez DGT. Dlaczego? Na początku rozwoju każdego forum istnieje ogromne ryzyko, że nie uda się go wypromować. Że nie uda się przebić w gąszczu pozostałych tysięcy for o identycznej tematyce. Poza tym większość z nas zaczynała zabawę ze skryptami w wieku gimnazjalnym/licealnym, kiedy to kieszonkowe ledwo starczało na pokrycie wydatków alkoholowych w miesiącu. O oryginalnej licencji nie było co marzyć. Nie uważam oczywiście tego za dobre postępowanie. Tym bardziej nie namawiam do używania wersji nulled. Jednak nie mogę się zgodzić, że takie osoby powinno się tępić. Używanie przerobionych skryptów jest zwykłym piractwem, a skoro - jak sam przyznałeś - IPSowi nie zależy na ściganiu osób łamiących prawa autorskie, to ja w tę wojnę nie będę się angażował.

Czemu więc się zdecydowałem na zakup licencji? Zacząłem zarabiać, forum się rozrosło (a że tematyka dyskusyjna, to z mojej strony wszystko musi być oryginalne) i CSEO wymaga potwierdzenia licencji. Co mi daje ta licencja? W zasadzie NIC! Z supportu IPSu nie korzystam. Aktualizacje prędzej czy później i tak się pojawią na czarnym rynku. Bez licencji spało mi się dobrze. Na IM (i podobnych) i tak grozi mi ban za treści warezowe. Fakt, jest satysfakcja. Ale bardziej się cieszę z każdego nowego aktywnego użytkownika na forum.

P.S. Do niedowiarków – Mam licencje na ipb oraz skina ;)

WOW! :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.