Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Obciążenie hostingu nawet po włączeniu trybu bezpiecznego


Filip1512
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Filip1512,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z obciążeniem forum. Na hostingu, na którym mam je postawione (unixstorm) mam limit 120cp dziennie, przed przejściem na IPB miałem phpBB by przemo, którego obciążenie wahało się między 20-30, czasami 35cp dziennie. Po przejściu na IPB to obciążenie wynosiło w pierwszy dzień 70cp, w drugi 200, a wczoraj 160. Włączyłem dziś w nocy "Tryb Bezpieczny", lecz z tego co widzę to nie za dużo to pomogło, bo jest godzina 14, a wynosi już ono 30cp (gdzie z rana prawie nie ma użytkowników na forum).

Forum jest małe, max 30 osób online naraz.

W ACP to obciążenie wynosi zawsze 0, nigdy nie widziałem, żeby wynosiło więcej.

W czym jeszcze może tkwić problem?

Jeżeli potrzebujecie jakichś informacji to napiszcie.

ps. Proszę nie pisać o zmianie hostingu, bo z unixstormem miałem czasami problemu, ale zawsze one były do rozwiązania, znam opinię ludzi na jego temat, a co więcej mam opłacony hosting na pół roku jeszcze.

Edytowane przez Filip1512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze statystyki, z tego co patrze to od dnia 14.12.2013 (w tym dniu kupiłem licencje) odwiedziny na stronie bardzo się powiększyły - mogą to być wina spambotów? Ja nie widzę nic obciążającego na mojej stronie, nawet w hookach, bo przecież zwykła tabelka w htmlu czy border w stopce albo na samej górze strony nie obciąża aż tak strony?

0j5h.png

//edit

Odnośnie "cp"

qli1.png

Wcześniejsze skoki CP były spowodowane trefną tabelką serwerów, która bardzo obciążała hosting, po jej usunięciu obciążenie się unormowało. Jeżeli jest napisane "Wygenerowano: brak" to znaczy, że obciążenie wynosiło poniżej 20cp.

Edytowane przez Filip1512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ACP to obciążenie wynosi zawsze 0, nigdy nie widziałem, żeby wynosiło więcej.

 

Bo to się samo nie zmienia. Musisz wejść w ACP => Support => Diagnostyka => Przegląd, żeby się statystyki odświeżyły. Wejdź sobie tam, sprawdź obciążenie procesora, procesy aktywne i tak dalej. Druga sprawa - sprawdź logi, a konkretnie odwiedziny botów wyszukiwarek. Jeśli google zbyt często indeksuje stronę, musisz go utemperować w google webmaster tools.

 

 

W czym jeszcze może tkwić problem?

 

W słabym hostingu.

 

 

Proszę nie pisać o zmianie hostingu, bo z unixstormem miałem czasami problemu, ale zawsze one były do rozwiązania, znam opinię ludzi na jego temat, a co więcej mam opłacony hosting na pół roku jeszcze.

 

To po co zakładać temat, skoro nie chcesz otrzymać pomocy? Na Twoim miejscu bym się przeniósł już teraz: http://forum.invisionize.pl/topic/37221-nawi%C4%85zanie-wsp%C3%B3%C5%82pracy-z-dhostingpl/ 10% zniżki + 90% zniżki dzięki promocji Kryzysobójca. Za pół roku tych promocji może już nie być, a obecny hosting zawsze możesz próbować sprzedać i odzyskać trochę $.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ACP to obciążenie wynosi zawsze 0, nigdy nie widziałem, żeby wynosiło więcej.

 

Bo to się samo nie zmienia. Musisz wejść w ACP => Support => Diagnostyka => Przegląd, żeby się statystyki odświeżyły. Wejdź sobie tam, sprawdź obciążenie procesora, procesy aktywne i tak dalej. Druga sprawa - sprawdź logi, a konkretnie odwiedziny botów wyszukiwarek. Jeśli google zbyt często indeksuje stronę, musisz go utemperować w google webmaster tools.

Niestety nie widzę nigdzie w ACP opcji "Support".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.