Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kodowanie po zmianie hostingu


Dementor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeniosłem ( inne niż we wczesniejszych postach ) forum na nowy hosting i po wrzuceniu bazy na serwer i plików mam taki komunikat :
 

 
FATAL ERROR
Your settings could not be read by IP.Board. This is a fatal error and IP.Board cannot function while this issue persists.

This issue is generally caused by changing your character set in the ACP to one that does not support data stored in the rest of your settings, or by restoring a database backup/completing a server transfer and importing your database tables using the wrong character set or collation. You should contact IPS Technical Support for further assistance.

 

 


Wrzuciłem, więc plik upgradeFinish z paczki skryptu, przemieliło wszystko i forum się pokazało jednak z takimi znakami zamiast poslkich:

 

 

Najnowsze informacje ze świata

  • 36412 tematów

 

 

Takie Krzaki są w spolszczeniu, tematach, postach i ACP . Tylko pisząc na sb są polskie ogonki.

 

 

Próbowałem tych metad:

 

http://forum.invisionize.pl/tutorials/article/15-naprawa-wy%C5%9Bwietlania-polskich-znak%C3%B3w/

 

zmiany kdowania w conf_global.php oraz w acp jednak nic to nie dawało gdy dawałem inne kodowanie niż utf8 wywalało błąd.

 

 

Dodatkowo mam takie coś u góry strony po wejściu w każdy dział:
 

Warning: Illegal string offset 'html' in /home/slkylosp/public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1740) : eval()'d code on line 1140

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/slkylosp/public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1740) : eval()'d code:1140) in /home/slkylosp/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 114

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/slkylosp/public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1740) : eval()'d code:1140) in /home/slkylosp/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 127

 

 

 

Proszę o Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mogę edytować dopiszę tylko że czytałem te tematy ( dokładnie taka sama sytuacja jak moja ) :
 

http://forum.invisionize.pl/topic/41861-po-przeniesieniu-forum-your-settings-could-not-be-read-by-ipboard/

 

http://forum.invisionize.pl/topic/35082-rozwiazany-kodowanie-znakow-po-przejsciu-na-nowy-serwer/

 

 

Wychodzi na to że nie można ustawić tego na nowym serwerze i trzeba wracać na stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzed przenosin nie wiem ponieważ mam już tylko bazę na tym nowym obecnym hostingu , teraz wyglądają tak:
 

 

kiedy był merem stolicy Francji - orzekł sąd w Paryżu. Były prezydent został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu.

 

Wyeksportowanej bazy nie mogę podejrzeć na dysku ponieważ wywala komunikat że plik jest za duży dla notepad ++

 

 

Ale wcześniej na pewno było jak miało być bo Ty DawPi istalowałeś wszystko na tym forum i same forum też ilka lat temu

Edytowane przez Dementor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem tylko poinformować, że od 31 stycznia forum działa na innym serwerze, wszystko było chyba winą php, ponieważ na tym serwerze na którym były problemy z kodowaniem i stylem była Wersja PHP 5.4.24

 
Natomiast na obecnym mam Wersja PHP 5.3.28-1~dotdeb.0 (fpm-fcgi) , czyli starszą trochę ale właśnie na takiej kiedyś stało forum i teraz też po wrzuceniu wszystkiego na nowy serwer i przekierowaniu domeny 0 problemów z polskimi znakami i ze stylem wszystko jak być powinno, jedynie w datach starych tematów czy rejestracji są znaki zapytania np.
 
Rejestracja: 22 pa� 2007

 

 

Ale szukam starej paczki ze spolszczeniem i jak znajdę to wrzucę i powinno nawet to być ok . Temat można zamknąć .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.