Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Mało RAM ?


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Po długim czasie odstaoju postanowiłem znów odpalić forum. Jednak, gdy chciałem wejść w jakieś atresze tematy i miałem taki błąd:

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16384 bytes) in /home/makale/domains/makale.unixstorm.org/public_html/admin/applications/forums/sources/classes/forums/class_forums.php on line 981

Napisałem do Supportu. Tam TEchnik zwiększył mi RAM z 128mb na 192 mb. Wynik ?

 

Fatal error: Allowed memory size of 201326592 bytes exhausted (tried to allocate 71 bytes) in /home/makale/domains/makale.unixstorm.org/public_html/admin/applications/forums/sources/classes/forums/class_forums.php on line 981

 

Jakieś pomysły ? W trybie wydajności to samo.Obciążenie znikome (10 userów raptem dziś). Wcześniej nie było takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hosting mam dobry.

 

Gdybyś miał dobry, to byś nie musiał zakładać tego tematu ;)

 

 

 

Dhosting ma mniej dostępnej pamięci dla klienta niż ma autor po zmianie w jego hostingu.

 

 

Zacznijmy od tego, że dHosting nie podaje konfiguracji swoich serwerów do wiadomości publicznej i takie błędy na ich hostingach nie występują ;)

 

 

Bagatela 200 mb to bardzo dużo, a i tak mu mało. Na to forum to powinno 64 mb wystarczyć i powinno śmigać płynnie, a utaj technik mi dał 200 i to samo.

 

No to skoro się upierasz, że to nie wina hostingu, to zacznij od czyszczenia i optymalizowania bazy danych oraz wykorzystania dostępnych narzędzi z ACP. Sprawdź w trybie bezpiecznym, czy sytuacja się nie poprawia i tak dalej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że drugi temat, ale tamten przez przydaek zamknąłem.

Oryginał: http://forum.invisionize.pl/topic/42464-ma%C5%82o-ram/#entry257231

 

 

Jurin: Ja się pzy niczym nie upieram, ale dołożył mi 2x wiecej RAM'u i jest to samo. Czy nie uważasz tego za dziwne ? Założę się, że gdybym pobrał 1:! pliki z srv na kompa i odpalił dając 300 mb RAM'u byłoby to samo. No troszkę logiki.

 

Napiasałeś:

i takie błędy na ich hostingach nie występują

 

A ja Ci powtaram, że to nie jest wina hostingu -.-

 

Tryb bezpieczny to samo, baza danych ogarnięta. Te czynności wykonałem przed napisaniem tego tutaj. Zresztą w pierwszym poście pisałem o trybie bezpeicznym.

 

EDIT: Tylko nieliczne tematy otwierają się z tym błędem. Do tej pory zauwałem 3-4 takie.

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to na Twoim miejscu wyłączyłbym dodatki i sprawdzał, czy problem się powtarza. Oprócz tego przejrzyj FTP czy nie ma jakichś szkodliwych plików, zgraj sobie zawartość ftp i za pomocą winmerge sprawdź z oryginalnymi plikami Twojej wersji czy jakiś nieproszony gość się nie zalągł i szkód nie robi, sprawdź sobie raporty z acp => support => diagnostyka => przegląd. A jak nic to nie da, to pisz do supportu. Może oni podpowiedzą, co powoduje taki stan rzeczy :unsure: Możesz też odpalić sobie zgraną kopię na localhoście i będziesz wtedy miał 100% jasność - jeśli będzie działać, to winny jest hosting (jego konfiguracja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb bezpieczny wyłącza all. To samo mają inni. FTP Czyściłem dziś, nic podejrzanego nie ma. W diagnostyce też nic. Jeszcze raz poprzeglądam FTP. A jakieś inne pomysły ?

 

 

E:

Mógłbym prosić screena jak oryginalnie wygląda public_html ?

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobię reinstall forum. Jak to wykonać, żeby zostały mi wsyztskie tematy, posty, reputa, hooki, aplikacje itd ? Mam już kopie zapasową wszystkiego.

Na pewno do przyrzucenia bedzie upload tak ? (avatary, sygny uplaodwane pliki itd ?) Który plik muszę zostawić, żeby mi bazy nie  nadpisało ? conf_global muszę usunac czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest -.- Inaczej: Jak przenieść forum bez kopiowania all plików ? Zależy mi na czasie. Jak wgram czystą paczkę z plikami i dam starą bazę to będzie czyste forum z tematami, postami, reputacją itd, ale bez hooków i aplikacji. Chodzi mi o to jak je przenieść bo wgrywanie tylu aplikacji zajmie mi wieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A czytałeś dalej ? Bo z tego co napisałem wynika, że wiem o tej opcji, ale nie wiem jak to zrobić. O to się pytam. Już kiedyś o to się pytałem tylko nie mogę tego tematu zaleźć. Nie pamiętam, które pliki się usuwało, a które zostawiało.

Jest możliwość przeniesienie też hooków i applikacji ?

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosiłem raz bazę danych i było dobrze, ale hooki i aplikacje od podtsaw musiałem wgrywać. 

Funkcja to:
public function forumsGetParents( $root_id, $ids=array() )
{
if ( $this->forum_by_id[ $root_id ]['parent_id'] and $this->forum_by_id[ $root_id ]['parent_id'] != 'root' )
{
$ids[] = $this->forum_by_id[ $root_id ]['parent_id'];

// Stop endless loop setting cat as it's own parent?
if ( in_array( $root_id, $ids ) )
{
//return $ids;
}

$ids = $this->forumsGetParents( $this->forum_by_id[ $root_id ]['parent_id'], $ids );
}

return $ids;
}

 

 

EDIT: Sama linijka 981 to jest to: $ids[] = $this->forum_by_id[ $root_id ]['parent_id'];

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ? tzn, że mam tą linijkę wyciąć i sprawidzć tak ?

E:

Po wycięciu tej linijki w ogóle nie można wejść w temat (dowolny). Info:  Not Found.

 

E2: Wsadziłem ten plik oryginalny i teraz w ogóle nie można w temat żaden...

 

Not Found

The requested URL /topic/1179-cześć/ was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP problem up z tematami rozwiązany: usunąłem .htaccess, wrzuciłem go od nowa i jest OK.

Nadal irytuje mnie ten z pamięcią.

 

FURL wyłączony i nadal ten problem z pamięcią. Tylko kilka tematów to ma. Mała ilość bo mała, no ale jest. Najnowszy temat ma ten błąd np, nawet po usunięciu go i napisania od nwoa w tej samej kategorii jest to samo.

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.