Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Cookies ustawienia przy IPS Connect - połączonych forach


Kuchar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem, że miałem długi czas problem z wylogowywaniem mnie na forum, Były momenty, że ponownie nie chciało mnie zalogować aż do momentu usunięcia ciasteczek. 

Mam zainstalowane dwa fora na subdomenach. x.domain.com i y.domain.com 

W Ustawieniach: Server Environment mamy opcje cookies. Możliwość dodania prefixu i path. Mając dwa fora na jednym serwerze na subdomenach co powinniśmy ustawić aby ciasteczka się nie gryzły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam dwie strony na domenach sport.traderzy.pl i forex.traderzy.pl 

Dla domeny sport.traderzy.pl ustawiłem: 

 

1. Cookie domain:

sport.traderzy.pl

2. Cookie prefix

sport

Podobnie na wersji drugiej: 

 

1. Cookie domain:

forex.traderzy.pl

2. Cookie prefix

forex

Nie ująłem jednak przed subdomeną kropki - ma to znaczenie? Czy moje ustawienie będzie ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie i nie będzie ok. Nawet w instrukcji masz napisane, żeby o tej kropce nie zapomnieć. Powinno być tak:

 

Dla domeny 1:

 

1. Domain:

.sport.traderzy.pl

2. Prefix:

-sport-

Dla domeny 2:

 

1. Domain:

.forex.traderzy.pl

2. Prefix:

-forex-
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kliknąłem na rozwiąż problem w temacie http://forum.invisionize.pl/topic/43083-cookies-ustawienia-przy-ips-connect-po%C5%82%C4%85czonych-forach/#entry260560 i zamknęło go. Proszę administrację o połączenie tematów. 

 

Po dodaniu prefiksu i kropki przed domeną kiedy loguję się na forex.traderzy.pl przeładowuje mi stronę i w oknie wyświetla forex.traderzy.pl/? - skąd znak zapytania i dlaczego nie loguje użytkownika? Usunąłem ciasteczka oczywiście... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz poprzez:

 

 

forum ustawionym jako slave

 

? Ja sobie tej kropki nie wymyśliłem, u mnie jest z kropką, u wszystkich innych jest z kropką i wszystkim działa. Tobie też musi :) Ustaw tak jak być powinno i sprawdź na innej przeglądarce / innym PC czy jest ok. Jeśli nie, to gdzieś indziej coś musiałeś ustawić źle, warto zacząć od sprawdzenia conf_global.php i czy w .htaccess są poprawnie przekierowania ustawione.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc dwa fora pod jedne dane logowania w bazie danych ustawiamy jedno forum jako master drugie slave, prawda? O to mi chodziło. Po ustawieniu kropek logowanie działa mi na wersji 'master' czyli sport.traderzy.pl , a na drugiej forex.traderzy.pl przeładowuje mi stronę i nie loguje usera. .htaccess jest ok, w conf_global.php czego się doszukiwać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.