Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak działa archiwizacja tematów?


necik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zainteresowała mnie opcja w ACP -> Fora -> Archiwizowanie i zastanawiam się jak to dokładnie działa?

 

Przykładowo w zasadach archiwizowania wybrałem dane fora (w moim przypadku subfora z działu Giełda) oraz ustawiłem opcję "ostatni post w temacie starszy niż 2 miesiące". Pojawił się komunikat "Według aktualnych zasad zarchiwizowanych zostanie 2,73% (8163 z 299448) tematów". Przeszedłem do menu Przegląd, włączyłem archiwizowanie i tam z kolei zobaczyłem komunikat "0,04% zarchiwizowany (109/299449)".

 

Z czego może wynikać ta różnica w liczbie tematów do zarchiwizowania (w Zasadach 8163, w Przeglądzie 109)?

 

Na czym dokładnie polega ta archiwizacja? Przykładowy temat spełniający warunki archiwizacji zawiera teraz komunikat "Ten temat jest w trakcie archiwizowania" (screen: http://i.imgur.com/7pXofCD.png ). Co to technicznie oznacza, że jest w trakcie archiwizacji? Czy ten komunikat kiedyś zniknie?

 

PS. Opcję "Usuń z archiwum tematy zawierające posty napisane w ciągu ostatnich X dni" mam nieuzupełnioną. Domyślam się, że gdybym tutaj ustawił np. 90 dni, to na wybranych forach tematy starsze niż 2 miesiące najpierw trafiałyby do archiwum, a po upływie następnego miesiąca zostaną trwale usunięte z bazy danych?

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie tej funkcji skryptu forum.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archiwizacja to proces, który nie dzieje się natychmiast. Musisz poczekać, a w końcu wszystkie tematy objęte archiwizacją zostaną zarchiwizowane. Jest to przydatne po to, żeby wyszukiwarki nadal miały dostęp do tych tematów, ale żeby baza sql była nieco odciążona podczas przeszukiwania i wykonywania zapytań... Jak zaznaczysz tę opcję, to tematy będą trwale usuwane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tutaj nie pasuje...

 

W zasadach archiwizacji mam ustawione aby archiwizowane były tematy w których ostatni post jest starszy niż 90 dni. I ta funkcja działa dobrze, tzn. wszystkie tematy spełniający powyższy warunek mają teraz adnotację "Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi".

 

Z kolei w ustawieniach usuwania z archiwum parametr "Usuń z archiwum tematy zawierające posty napisane w ciągu ostatnich" ustawiłem na 120 dni i w wyniku tego... tematy napisane w ciągu ostatnich 120 dni zostały przeniesione z archiwum do normalnych tematów (czyli wciąż są dostępne na forum, tyle że bez adnotacji o archiwizacji).

 

A chciałem po prostu trwale usunąć z jednego działu forum (w moim  przypadku Giełda) tematy starsze niż 120 dni. W jaki sposób można to zrobić?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu usuń starsze tematy starsze niż z 25 kwietnia... Ustaw sobie w ACP dużą ilość tematów wyświetlanych na jednej stronie, zaznaczaj wszystkie wątki zaczynając od najstarszych, usuwaj i w kilka minut sobie poradzisz. Potem przywróć dawne ustawienia ilości wyświetlanych tematów na jednej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłeś słowa automatycznie, nie natychmiast. Ale nawet te automatycznie nie będzie działało tak jak chce, bo z tego wynika, że archiwizacja nie potrafi trwałe usuwać tematów z bazy danych.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archiwizacja jak sama nazwa wskazuje służy do archiwizowania starych tematów. Do usuwania musisz użyć moderacji. A jeśli nie masz sprawnego zespołu zaufanych moderatorów, to poświęć jeden kwadrans na kwartał i porób porządki. Naprawdę nie wiem w czym problem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.