Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Założenie nowego forum - pytania laika


MartwaNatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum, nie wiem czy piszę w dobrym dziale bo jeszcze nie ogarniam "tematu". Przeczytałem FAQ ale pomimo tego mam jeszcze wiele pytań. Jeżeli takie kwestie były już poruszane to przepraszam i proszę o linki do odpowiednich tematów.

Zamierzam wystartować z moim pierwszym forum, nie ukrywam w celach komercyjnych. Chciałbym zarabiać na reklamach jak forum się rozkręci.

Początkowo chciałbym zacząć z jakimś darmowym forum, zobaczyć czy pojawiają się ludzie i czy to ma przyszłość. Jeżeli forum dobrze by prosperowało przeniósł bym je na IP.Board. Moje pytania są następujące:
 

1 Jakie forum polecacie do rozpoczęcia zabawy i przeniesienia na IP.Board? Zależy mi na ładnym interfejsie i , żeby nie stracić żadnych danych podczas przenoszenia.

3 Jaka jest przewaga IP.Board nad darmowymi forami dostępnymi w internecie?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Automatyczna wiadomość


Temat przeniesiony z forum

Invision Power BoardInvision Power Board 3.4Ogólny support IPB

do

OgólneWeb & Hosting & Grafika

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 Jakie forum polecacie do rozpoczęcia zabawy i przeniesienia na IP.Board? Zależy mi na ładnym interfejsie i , żeby nie stracić żadnych danych podczas przenoszenia.

 

MyBB :)

 

 

3 Jaka jest przewaga IP.Board nad darmowymi forami dostępnymi w internecie?

 

Aktualizacje, wsparcie techniczne, bezpieczeństwo, mnogość aplikacji, modyfikacji, dodatków w markecie, chat, usługi antyspamowe, wizualny edytor graficzny przy aktywnej licencji, wygoda użytkowania i tak dalej :) No i świetna optymalizacja SEO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :)  mam jeszcze takie pytanko. Jeżeli zakupiłem licencje IP.Board to czy mogę użyć ją kolejny raz do subdomeny?

PS. macie jakieś przydatne materiały w jaki sposób prowadzić forum dyskusyjne, nie chodzi mi o problemy techniczne ale bardziej o logistykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żaden. Chyba że nie załapałeś ;)

 

Co takiego miałem załapać? Zabrzmiało, jakbyś miał odmienne zdanie i nie raczył go sprecyzować...

 

 

 

NIE. Nie. Nie.

Phpbb3 albo ewentualnie SMF.

 

 

Dlaczego? Wielu sobie chwali. Przypomina nawet trochę IPB, dla początkujących wydaje się być w porządku :)

 

 

o jakieś porady jak je prowadzić, artykuły, e booki, wskazówki...

 

Wszystko zależy od tematyki forum... Jeśli to jakieś forum tematyczne, to musisz je zapełniać ciekawymi i wartościowymi treściami w danym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE. Nie. Nie.

Phpbb3 albo ewentualnie SMF.

 

Dlaczego? Wielu sobie chwali. Przypomina nawet trochę IPB, dla początkujących wydaje się być w porządku :)

Wyglądem może tak, ale bardzo kuleje od strony źródła. W wersji 2.0 mieli to poprawić przepisując całość - na wpisie się skończyło.

Niedawno wydali wersję 1.8 w której dodali parę mało potrzebnych funkcji i domyślny motyw.

Ludzie piszą że na phpbb trudno się instaluje dodatki, w takich przypadkach przydaje się AutoMod. Za jakiś czas prawdopodobnie będzie premiera phpbb 3.1 który m.in ma system rozszerzeń (instalacja bez potrzeby edytowania plików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.