Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zadania systemowe - uruchamiać przy każdym wyświetleniu strony, czy przez cron?


necik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie może trochę banalne, ale który sposób uruchamiania zadań systemowych jest lepszy? Domyślny, czyli przy każdym wyświetleniu strony, czy przez cron? Drugie rozwiązanie (cron) jest chyba lepsze w przypadku mało popularnego forum, ale czy ma jeszcze jakieś plusy?

 

Powyższe pytanie przyszło mi do głowy przy okazji edycji ustawień do generowania sitemapy, gdzie widoczny jestkomunikat "You must disable the sitemap generator task and run as a cron job in order to include more than 10,000 topics". I po prostu zastanawiam się czy do crona wrzucić tylko zadania odpowiedzialne za sitemapę, czy też może wszystkie zadania.

 

PS. Serwer mam dość dobry.

 

EpzXGif.png

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zawsze polecam CRON. Odpalania 'przez forum' zawsze powoduje lagi konkretnego wywołania żądania przez użytkownika, a CRON pewnie wstrzeliwuje się w czas między nimi, nie obciążając serwera w trakcie danego żądania.

 

Tak to widzę oczami zupełnego amatora serwerowego.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy zadania systemowe są przez cron uruchamiane?

 

PS. Aby cron startował co minutę, to przez ssh należy wpisać * * * * * i dalej adres który widoczny jest w ACP? Dobrze zdefiniowałem czas opalania co 1 minutę (pięć gwiazdek)?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.