Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Połączenie dwóch tych samych baz danych


Ciarkazz
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Ciarkazz,

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wraz z kolegą mamy problem z brakującymi postami/tematami/użytkownikami w bazie danych po reinstalacji forum (ponieważ na forum był kompletny śmietnik) na wersje 3.4.7, próbowałem różnych rozwiązań poczynając od przebudowy użytkowników, postów i tematów oraz  użyciu IP.Converters lecz przy używaniu tego sposobu podczas konwersji użytkoników przy domyślnej wartości  250 'na cykl' wyrzuca błąd o tym że utracono połączenie i po odświeżeniu weryfikuje dalej użytkowników lecz zamiast zakończyć łączenie wisi nieskończone "finishing..." i nic nie mozna zrobic bo jeżeli otworzę ponownie aplikacje to w 'local rows' wisi liczba ~250 użykowników (czyli taka liczba jak po zerwaniu połączenia).

Jakieś sugestie jakim sposobem mógłbym połączyć te 3 tabele/kolumny w bazie mysql?

 

Z góry przepraszam za brak składni lecz męczę się z tym już dobre kilka dni i wciąż mi nie wychodzi i dochodzi do tego zmęczenie po pracy.

Pozdrawiam =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

I jak? Takie operacje najlepiej robić na localhoście, gdzie masz większe moce przerobowe i znika problem z połączeniem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 10 operacjach na cykl posty i tematy przeszły lecz istnieje problem z użytkownikami, robiąc 25 operacji na cykl dochodzi do samego końca i wciąż widnieje nieskończone "finishing..." po przejściu jeszcze raz do konwentera okazuje to: JIXfdcx.png?1JIXfdcx.png?14c6x8w.jpg

Po zajrzeniu do folderu /cache na serwerze w pliku converter_error_log_01_30_15.cgi znajduję min. błędy typu

 

  • Report was referring to something deleted
  • 1: No topic ID provided
  • 2: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANY KOD

Could not locate file /home/SERWER/domains/DOMENA/public_html/uploads/profile/photo-37.png

 

 

Postaram się połączyć bazy na localhoscie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

JIXfdcx.pngJIXfdcx.png?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double post i proszę o połączenie w jeden.

 

Już wiem dlaczego mam nie kończące się "finishing..." pojawia się to ponieważ dany użytkownik przykładowo "xWojtu$x" zarejestrował się ze znakiem specjalnym amerykańskiego dolara "$" - dodając ten znak  (i wszystkie pozostałe dla świętego spokoju) w Username Restrictions przekonwertowało się więcej użytkowników lecz problem nadal istnieje z użytkownikami:

61: The name can only contain these characters: ` ~ ? ! [ ] ( ) | ; : , . / \ | { }  $  < > " a-zA-Z0-9 _ @ # & * ^ - = with name: Tas-k. Member has still been created but with display name as Tas-k

Ktoś coś?

 

/edit

Dodałem brakujące znaki, lecz konwenter wciąż działa w nieskończoność..

Edytowane przez Ciarkazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post, przepraszam ale niezdążyłem edytować.

 

Zauważyłem że problem pojawia się po 250 użytkowniku nagle jakby stawało i leciało od początku:

250: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANE HASŁO
250: Duplicate member found. Linux has been merged with the account email 
2: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANE HASŁO
4: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANE HASŁO
: Could not locate file /home/SERWER/domains/STRONA.pl/public_html/uploads//profile/photo-4.png
5: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANE HASŁO
: Could not locate file /home/SERWER/domains/STRONA.pl/public_html/uploads//profile/photo-5.png
6: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANE HASŁO
: Could not locate file /home/SERWER/domains/STRONA.pl/public_html/uploads//profile/photo-6.png
7: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANE HASŁO
8: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANE HASŁO
: Could not locate file /home/SERWER/domains/STRONA.pl/public_html/uploads//profile/photo-8.png
9: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANE HASŁO
: Could not locate file /home/SERWER/domains/STRONA.pl/public_html/uploads//profile/photo-9.png
10: No password provided. Member has still been converted with password: ZAHASHOWANE HASŁO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Udało mi się przenieść użytkowników, fora, tematy i wszystko inne. Po wszystkim zakończyłem to przyciskiem "Finalize Conversion" po czym czyszcził się cache i przebudowało wszystko inne, lecz gdy przeszedłem do strony głównej moim ukazał się taki widok:

(wszystkie fora i kategorie znikneły) jak to naprawić?

 

@edit:

Znalazłem przyczynę: problem leży po stronie uprawnień forum (podczas konwersji) wystarczy nadać ponownie uprawnienia i jest ok.

post-2082-0-35653300-1422795748_thumb.jp

Edytowane przez Ciarkazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.