Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Najlepsze systemy płatności: online i sms


Chuchma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę z zapytaniem czy ktoś zna się na serwisach udostępniających płatności online i sms ?

Wyszukałem nieco informacji i dużo pada plusów na "Przelewy24" i "Tpay", a z sms często spotykałem się z "Dotpay".

Miał ktoś może doczynienia z powyższymi serwisami ?  Może ktoś zna jakieś lepsze ?

 

Dodam iż nie posiadam i nie chcę zakładać firmy. (Bo w tym wypadku dużo osób polecało "Payu" ale jest tylko dla firm).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i najprostszy, ale nie najbardziej uniwersalny. Do PayPal chyba wymagane jest konto. A serwisy płatności zwykle obsługują szybkie przelewy internetowe, płatność kartami, sms premium itp..

 

A do serwisów płatności błyskawicznych, to sądzisz że nie potrzeba konta? :D

 

 

 

Witam,

piszę z zapytaniem czy ktoś zna się na serwisach udostępniających płatności online i sms ?

Wyszukałem nieco informacji i dużo pada plusów na "Przelewy24" i "Tpay", a z sms często spotykałem się z "Dotpay".

Miał ktoś może do czynienia z powyższymi serwisami ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Musisz mieć zweryfikowane konto "kupieckie", aby przelewy od pośrednika (np PayU, albo "Przelewy 24") mogły spływać na Twój docelowy rachunek, to po pierwsze. Pieniądze, najpierw trafiają na konto pośrednika a dopiero Ty, stamtąd, za pomocą panelu przelewasz je na swój docelowy rachunek. Po drugie, w Polsce do tego jeszcze działalność gospodarczą najlepiej jest mieć, bo w wielu przypadkach jest wymagana. Nie możesz przecież sprzedawać czegoś, bez podatku.

 

Jednym z rozwiązań dla Ciebie gdy działalności gospodarczej nie posiadasz jest PayPal, a i to jeszcze zależy co sprzedajesz. PayPal może nagle zamrozić Ci środki na 180 dni i kompletnie OLAĆ Twoje tłumaczenia, to sobie poczytaj:

 

https://www.google.pl/search?q=paypal+blokuje+konta&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=76BXVrmTDaj4ywPJiYzgDQ

 

Setki takich historii. Więc, żebyś się nie zdziwił. Ja korzystam z innych metod, przelewów na telefon, głównie. Aplikacji IKO, PeoPay, SkyCash oraz normalnych przelewów bankowych. PayPal, to ostateczność. Podajesz Klientowi numer telefonu, albo numer konta i masz z głowy problem. Odradzam Ci zabawę z mikropłatnościami, jeżeli się na tym nie znasz, bo więcej stracisz niż zyskasz.

 

Jeżeli jednak chciałbyś mieć "płatności błyskawiczne" na swojej www, no to radzę Ci korzystać z Polskich bramek płatności a nie jakiś 2CheckOut czy innych, które są dostępne domyślnie w Nexusie. A to są rzeczy dodatkowo płatne, takie bramki, plus konfiguracja konta kupieckiego (o którym pisałem przed chwilą). Warto mieć również certyfikat SSL, bo bez tego, to marnie widzę Twoje mikropłatności na stronie. Nie baw się również w SMS Premium, bo lwia część, trafia do OPERATORA a nie do Ciebie. Więcej z tego będziesz miał straty niż zysku,. bo zazwyczaj od 50 - 70% pobierają marży, a reszta jest dla Ciebie.

 

Sem.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę jeszcze coś dodać:

 

Dodam iż nie posiadam i nie chcę zakładać firmy. (Bo w tym wypadku dużo osób polecało "Payu" ale jest tylko dla firm).

 

 

W takim układzie nie korzystaj z usług pośredników płatności błyskawicznych na stronie, jeżeli nie chcesz mieć z tego tytułu problemów. Jeśli jednak się uprzesz i znajdziesz system który Ci jako osobie fizycznej umożliwia korzystanie z systemu, no to radzę Ci dobrze czytać Regulamin usług, bowiem kłopot może się pojawić przy próbie wypłaty środków z konta pośrednika, na rachunek osobisty. Jeżeli coś nie będzie się zgadzało, pośrednik Ci odmówi przelewu, zanim nie wyjaśnisz niewyjaśnionych kwestii.

 

Przemyśl również, czy oferta którą masz na stronie jest na tyle interesująca, że warto płacić prowizje. Czy ludzie to będą masowo kupować, że jesteś w stanie oddać np 70% prowizji operatorowi SMS Premium za usługi? :) Na tyle często, że warto inwestować w Polskie bramki płatności do Nexusa? Czy może będą to raczej sporadyczne transakcje. Jeśli tak, to zainteresuj się opcją przelewów na telefon z systemu bm.pl, (to taki kombajn finansowy, gdzie możesz założyć konto i w jego konfiguracji zlecić automatyczne przelewy środków z telefonu na rachunek bankowy bez potrzeby odsyłania kodu PIN transakcji przez kupującego), zainteresuj się IKO, SkyCashem, PeoPay. W każdym z tych systemów, nie musisz mieć działalności gospodarczej aby dokonać wypłaty nagromadzonych środków za pomocą bankomatu, np Euronet. W przypadku IKO, na przykład, wypłacam za pomocą opcji "transakcje bezgotówkowe" w bankomatach PKO, BZWBK, Euronet. Tu również są prowizje, ale stosunkowo bezbolesne, dlatego jeśli tylko mogę, po prostu płacę BLIK a gotówki nie wypłacam z bankomatu.

 

Ładujesz do aparatu z jakimś Androidem kartę prepaidową, instalujesz aplikacje o których tu wspomniałem, podajesz ludziom ten numer oraz link do bm.pl (to najlepsza z metod bo kasa od razu ląduje na rachunku bankowym a nie w aplikacji. Warto tak zdefiniować kombajn, aby wysyłał przelewy na określony rachunek BEZ POTRZEBY odsyłania kodu PIN transakcji przez kupującego!). W przypadku appek, no to pieniądze będą spływać na określone aplikacje, w zależności od tego, czego użyje do transakcji kupujący. Jeśli np wyśle przelew na telefon za pomocą PKO, no to trafi na IKO Portmonetkę, itd. Czasami możesz dostać sms z linkiem, który trzeba odwiedzić, aby "odebrać przelew". i tyle.

 

Pozdrawiam i sorry za post pod postem.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.