Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Your login credentials were not valid - problem z bazą


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Instaluję na lokalu IPB. Komputer typowo serwerowy Debian, apache, mysql, php, webmin + sporo innych usług i serwerów itd itp. 

Męczę się z instalacja IPB już drugi dzień. Instaluje wszystko prawidłowo i jak się skończy instalować moja strona wygląda tak:

 
Instalator z bazą się łączy, w bazie coś jest. Czytałem taki temat na tym forum i wyszło. że to problem z bazą bo jest przeciążona itd. No w moim przypadku nie jest to przeciążenie na 100%. Na apachu stoi kilka prostych stronek i tylko to forum ma SQL.
 
Apache działa prawidłowo. 
 
Baza jest utworzona:
 
 
Użytkownik ma wszystkie prawa:
 
Dostęp do wszystkich hostów:
 
 
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale raz udało mi się zainstalować już IPB i działało. Pamiętam, że robiłem coś w phpmyadmin.
 
Teraz phpmyadmin w ogóle nie działa.
 
wchodzę na ip/phpmyadmin i błąd 500. Pewnie coś z .httacces tylko nie mam pojęcia co.
 
Odinstalowałem cały pakiet phpmyadmin (aptitude remove --purge phpmyadmin)

 i instalowałem ponownie i nic.

 

No ale baza jest zrobiona przez Webmina i phpmyadmin nie powinno mieć nic do Mysql.

 

 

 

Tabele w bazie są porobione:

 
 
Nie wiem czy dobry dział, bo problem leży gdzieś od strony konfiguracji mojego serwera, no ale dotyczy ipb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Automatyczna wiadomość


Temat przeniesiony z forum

Invision Power BoardInvision Power Board 3.4Ogólny support IPB

do

OgólneWeb & Hosting & Grafika

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest Debian (Linux). XAMPP to na Windowsa. Jakieś doświadczenie z IPB już mam. Chcę postawić kolejne, ale nie na hoście tylko na swoim, bo go mam i mi to lotto czy tam będzie dodatkowo jedna strona skoro i tak chodzi 24/7 bo sporo tam mam rzeczy już postawionych.

Inne strony (HTML, PHP, JS) czyta idealnie. Tylko IPB ma problem chyba z bazą.

 

Na unixstormie nigdy nie miałem takich problemów.

 

 

EDIT:

Apache i html: http://scr.hu/96iv/eg0zn
Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... Czytaj ze zrozumieniem. Nie raz instalowałem IPB na unixstormie i nigdy tego problemu nie miałem, problem ma tylko u mnie. Coś robię źle tylko nie wiem co.

Serwer działą, interpreter PHP też, baza działa, z bazą się łączy, w bazie wpisy tworzy, ale tworzy użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o konkrety. Problem na 99% jest z bazą, bo wszystko inne działa prawidłowo. Gdyby leżał apache to by WWW w ogole nie było, to samo z interpreterem PHP. Nie mam pojęcia za co się wziąć z konfiguracją mysql...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o konkrety. Problem na 99% jest z bazą, bo wszystko inne działa prawidłowo. Gdyby leżał apache to by WWW w ogole nie było, to samo z interpreterem PHP. Nie mam pojęcia za co się wziąć z konfiguracją mysql...

 

Skoro masz debiana to polacz sie na ssh, odpal sobie taila na pliku log`a z mysql`a i obserwuj 'na zyca' co sie dzieje po stronie serwera. Nie rozumiem jak mogl sie zepsuc phpmyadmin, czy masz mozliwosc zagrabienia wszystkiego i postawienia na nowo ? imho lepiej by bylo postawic to od nowa, nizeli meczyc sie ze zla konfiguracja tym bardziej ze jest to serwer jak zakladam testowy nizeli produkcyjny. Snapshoty to protip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze SSH bo mogę przy nim siedzieć fizycznie. Wszystko było stawiane na nowo. Wszystko dostało czyste pliki konfiguracyjne. Z phpmyadmin sam nie rozumiem. Na początku w ogóle phpmyadmin nie dodało swojej bazy. Po reinstalacji wywala teraz błąd 500, dotyczy on httacces, którego nie ma i nigdy nie było. Wczoraj instalowałem z tych samych plików na unixstormie i wszystko poszło gładko.

U mnie się pluło ciągle o chmody. Musiałem zmieniać na 777 większość plików, na unix instalator się nie pluł o nic. Może to jednak nie baza a coś innego nie ma praw, bo jednak baza się tworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze SSH bo mogę przy nim siedzieć fizycznie. Wszystko było stawiane na nowo. Wszystko dostało czyste pliki konfiguracyjne. Z phpmyadmin sam nie rozumiem. Na początku w ogóle phpmyadmin nie dodało swojej bazy. Po reinstalacji wywala teraz błąd 500, dotyczy on httacces, którego nie ma i nigdy nie było. Wczoraj instalowałem z tych samych plików na unixstormie i wszystko poszło gładko.

U mnie się pluło ciągle o chmody. Musiałem zmieniać na 777 większość plików, na unix instalator się nie pluł o nic. Może to jednak nie baza a coś innego nie ma praw, bo jednak baza się tworzy.

 

Sprawdz co pluje /var/log/apache2/error.log na tailu. Mozesz w ramach testu takze zakomentowac wpis w pliku /etc/apache2/sites-available/<twoj_config>

# Require all granted

Pamietaj o restarcie apache2 po zmianie configu. Mozesz dostac na moment 403. To tylko moj slepy traf, czy propozycja. Na twoim miejscu obserwowal bym tailem co sie dzieje w logach php / apache / mysql.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.