Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Najlepszy moment na przejście z IPB 3.4 na IPB 4


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chciałem się Was doradzić kiedy będzie najlepszy moment na aktualizację skryptu z IPB 3.4 na IPB 4?

 

Przeszedłem z vBulletin na IPB 3.4 około 14 miesięcy temu gdy w zasadzie już IPB 4 był dostępny. Dowiedziałem się wówczas, że jest jeszcze za wcześnie by wdrażać tę wersję i po ogólnym researchu ustaliłem, że dopiero za jakieś 2-3 lata będzie odpowiedni moment na wejście w IPB 4.

 

Jak sytuacja wygląda obecnie? Czy IPB 4 jest stabilne? Support i ilość devów piszących wtyczki jest wystarczająca?

 

Ten wpis: https://invisionpower.com/news/9745-ipboard-34-end-of-support/

Mnie mocno zaniepokoił. Miałem zamiar mocno zmienić moje forum teraz - zamówić >10 dedykowanych wtyczek. Ale jeśli faktycznie trzeba się ewakuować z wersji 3.4 to muszę w takim wypadku od razu myśleć o pisaniu ich pod nową wersję.

 

Będę wdzięczny za Wasze przemyślenia i doświadczenia.

 

Czy koszt napisania wtyczek pod IPB 4 jest wyższy niż pod starszą wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wtyczki których używasz na 3.X są już dostępne na 4.X, i jak są dostępne, to... aktualizuj forum do 4.X ;)

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze te których Ty używasz nie są jeszcze dostępne, dlatego wciąż jesteś na 3.4? :)

Ktoś ma doświadczenie jak wyglądają stawki dla devow piszących wtyczki pod IPB - czy to dla nich wszystko jedno, czy jednak IPB jest droższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 dni temu zaktualizowałem forum do wersji 4.1.11. I nawet działa :) Tylko zapomniałem zaktualizować informację tutaj na forum, już poprawiam :)

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "na oko" to u mnie jest poprawa wydajności po aktualizacji do 4.X. Ale to może mieć też związek z tym, że włączyłem memcache. Poza tym nie mam dostępu do statystyk obciążenia serwera, więc nie mogą podać szczegółowych informacji jaki wpływ miała aktualizacja na wydajność.

 

Zanim zaktualizujesz forum, to najpierw zrób sobie testową instalację 3.X to zaktalizuj do 4.X - będziesz widział czy nic nie posypało się.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.