Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z tabelą serwerów.


HardStajlowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Na forum wrzuciłam tabelę podobną, albo i nawet taką samą jak zrobił naXe. Niestety istnieje od samego początku problem taki, że w pasku zapełnienia DANEGO SERWERA nie wyświetlają się kolory oraz pasek stanu, a na dole przy ogólnym zapełnieniu serwerów pojawia się NaN. Dopóki nie dodam serwera, który ma graczy jest 0%, ale jak już dodam jakiś, który ich posiada pojawia się NaN. Wygląda to mniej więcej tak:

 

ScreenShooter

 

Widziałam, że niejedno forum miało taki problem (nawet z tą od naXe), ale z części się go pozbyto. Niestety nie wiem jak. Może być to wina wersji PHP? Jeśli nie, to ma ktoś może jakiś pomysł?

 

ScreenShooter

Edytowane przez HardStajlowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczynam się upewniać, że to nie będzie wina gameq. Bardziej stawiałabym na Jave, ale nie wiem, gdzie dokładniej. Powstaje pytanie jak naprawić progressbar i to magiczne NaN?

Edytowane przez HardStajlowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, HardStajlowa napisał:

Chyba z choinki się urwałeś xD

Próbowałem, próbowałem i nic.

Tj. napisał 

13 godzin temu, .hi napisał:

Nie ma ogolnie dostepnej, sprawnej tabelki serwerow pod IPB 4.

Moim zdaniem ma racje - ktoś ingerował w 'darmową' wersje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GMroK napisał:

Próbowałem, próbowałem i nic.

Tj. napisał 

Moim zdaniem ma racje - ktoś ingerował w 'darmową' wersje :)

Nikt nie ingerował w darmową wersję. Z płatną dzieją się te same rzeczy, ale jeśli potrafisz, to zrobisz. Nie potrafisz, to nie zrobisz. Ja jestem coraz bliżej rozwiązania problemu i sama znam fora, które pozbyły się owego kłopotu. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HardStajlowa napisał:

Nikt nie ingerował w darmową wersję. Z płatną dzieją się te same rzeczy, ale jeśli potrafisz, to zrobisz. Nie potrafisz, to nie zrobisz. Ja jestem coraz bliżej rozwiązania problemu i sama znam fora, które pozbyły się owego kłopotu. :]

"Nikt nie ingerował w darmową wersję" - wybacz, ale Seeq przerobił to nie napisał - to nie jest jego autorstwa.

Skoro znasz fora, które nie mają z tym problemu, to dlaczego nie napiszesz do Administracji i nie zapytasz jak tego problemu się pozbyć, może ktoś ma choć troszkę empatii i Ci powie (a Ty potem nam :))  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GMroK napisał:

"Nikt nie ingerował w darmową wersję" - wybacz, ale Seeq przerobił to nie napisał - to nie jest jego autorstwa.

Skoro znasz fora, które nie mają z tym problemu, to dlaczego nie napiszesz do Administracji i nie zapytasz jak tego problemu się pozbyć, może ktoś ma choć troszkę empatii i Ci powie (a Ty potem nam :))  

Owszem, może to być ingerencja, ale na pewno nie w darmową wersję.

Oczywiście, że znam, ale znam także tamtych ludzi, więc z góry wiem, że odpowiedzi nie otrzymam, a jeśli już, to na pewno nie pozytywną. Skoro właściwie "liczysz na gotowe", to sam zacznij szperać. Mi nikt nie pomaga, sama poświęcam już sporo czasu na dojście do rozwiązania próbą błędów i nie tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele ma to pewnie wspólnego z IPB ale wrzućcie chociaż kod tej aplikacji.

22 godziny temu, GMroK napisał:

Mam identyczny problem.

Czy mógłbym kogoś, kto się zna na aplikacjach IPB, aby przetestował tą aplikacje u siebie na serwerze i sprawdził czy dzieje się tak samo?

http://seeq.pl/files/file/1-sq-server-list/

Ta strona już nie działa.

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała paczka aplikacji:

52 minuty temu, teez napisał:

Niewiele ma to pewnie wspólnego z IPB ale wrzućcie chociaż kod tej aplikacji.

Ta strona już nie działa.

Strona nie działa, ponieważ Seeq nie jest autorem tej aplikacji i "zadecydował" wyłączyć ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, GMroK napisał:

Cała paczka aplikacji:

Strona nie działa, ponieważ Seeq nie jest autorem tej aplikacji i "zadecydował" wyłączyć ją.

Eh, "kolego". Przestań pierdzielić farmazony, bo aż przykro się robi jak to czytam. W każdym poście się mylisz. Nie masz pojęcia gdzie była ingerencja, jaki był jej stopień i dlaczego strona jest wyłączona. Gdyby bał się tego, że niby nie jest autorem, to nie otwierałby w ogóle tej strony. Pomyśl trochę, zanim palniesz jakieś głupstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Application.php

'amount_fill_servers'	=> self::getPercent($stats['players_num'], $stats['players_max']),

To polecam zdebugować. Nie mam jak to przetestować ale wydaje mi się, że tutaj może się coś krzaczyć. Może w ['players_max'] jest zero i mamy błąd dzielenia? Ewentualnie może:

'amount_fill_servers'	=> ($stats['players_num'] / $stats['players_max']) * 100,

 

 

Z resztą w szablonie tabelki jest taki kod:

<div style='width: 100%;' class='serverlist_progress ipsBadge ipsBadge_small ipsBadge_neutral ipsResponsive_hideTablet ipsResponsive_hidePhone'>
	<div class='serverlist_progress-bar' style='width: {$allServerStats['amount_fill_servers']}; background: #3498db'></div>
	<div class='ipsType_center' style='position: absolute; width: 100%;'>
		{lang="sl_fill_servers"}: {$allServerStats['amount_fill_servers']}
	</div>
</div>

Sprawdźcie za pomocą firebuga / jakiegoś innego narzędzia co się kryje na stronie np. w tym miejscu 

style="width: [..]"

 

 

Tak teraz patrzę to ta funkcja po prostu jest skopana:

 

	public function getPercent($num, $max, $withoutSign = FALSE)
	{
		if($num <= 0 OR $max <= 0):
			return $withoutSign ? 0 : '0%';
		endif;

		if(extension_loaded('intl')):
			$formatter = new \NumberFormatter('en_EN', \NumberFormatter::PERCENT);
			$formatter->setAttribute(\NumberFormatter::MAX_FRACTION_DIGITS, 0);
			$return = $formatter->format($num / $max);
		else:
			$return = \IPS\Member::loggedIn()->language()->formatNumber($num / $max * 100).'%';
		endif;

		return $withoutSign ? \substr($return, 0, -1) : $return;
	}

Nie chce mi się jej analizować, możecie się pobawić sami. To ona jest powodem tych NaN wszędzie. Nan (not a number), pewnie zwraca jakiś syf zamiast liczby. 

Edytowane przez teez
  • Lubię to 1

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, insp napisał:

Podzielisz się rozwiązaniem?

Akurat kwestię tłumaczenia, o której rozmawialiśmy pomijam pomimo tego, że nadal zastanawiam się, dlaczego akurat na polskim przed zmianami w kodzie nic nie działało. Trzeba by było pogrzebać troszeczkę w plikach php i wszystko działa jak powinno. @teez dał bardzo dobre wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, HardStajlowa napisał:

Akurat kwestię tłumaczenia, o której rozmawialiśmy pomijam pomimo tego, że nadal zastanawiam się, dlaczego akurat na polskim przed zmianami w kodzie nic nie działało. Trzeba by było pogrzebać troszeczkę w plikach php i wszystko działa jak powinno. @teez dał bardzo dobre wskazówki.

Cześć, mógłbym Cię prosić o podanie kodu, którego trzeba zmienić lub przesłanie gotowego pliku, ponieważ nie jestem uzdolniony w edycji kodów źródłowych i mam kłopot taki jaki Ty mialeś na początku, ale Tobie udało Ci się go rozwiązać - ja nie potrafie - byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.