Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konwersja galerii PhotoPost (vbulletin) do Gallerii IPS 4


Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące pytanie, chciałbym jak w temacie zrobić konwersję Galerii z vbulletina (Photopost) do Galerii IPS 4. Mam różne prefixy tabel w bazie danych starego forum, dla tabel vbulletin jest to v234234_, a dla tabel dodatku gallerii Photopost pp_ (prefiksy musiały zostać zmienione ponieważ nastąpiłaby duplikacja nazw tabel). Przy uruchamianiu konwersji (definiowanie bazy danych) dodałem prefix do samego vbulletina v234234_, pytanie moje jest takie, jestem akutalnie na etapie konwersji użytkowników, czy jeśli przejdę do etapu konwersji Galerii konwerter jakoś sobie poradzić i będzie umiał rozpoznać te tabele z prefixem pp_, czy ewentualnie na tym etapie jest możliwość na nowo podania danych do bazy tego pluginu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Najpierw konwertujesz forum, a potem puszczasz nową konwersję do galerii. Tak było na 3.x i wątpię by się na 4.x zmieniło.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę do tego wątku. 

 

Mam problem z konwersją PhotoPost z vbulletin do Gallery IPS 4, wybierając opcje konwersji Gallery and Images Data, mam tylko 4 opcje do wybrania, konwersja z 

  • Coppermine
  • PhotoPlog (vBulletin 3.x/4.x)
  • vBulletin Gallery (3.x/4.x)
  • XenForo Media Gallery

a brak z PhotoPost, czyżby w obecnej wersji konwertera nie byloby już możliwości konwersji z PhotoPost ? Bo vBulletin Gallery to chyba galeria wbudowana. 

 

edit. z tego co sprawdziłem faktycznie konwertor nie wspiera już migracji z photopost, pytanie czy można to jakość przenieść na IPS 4? 

bo jest jeszcze opcja żeby przenieść niestety całe forum i photopost na wersję IPB 3 bo konwertor dla tej wersji wspiera jeszcze photopost a następnie zrobić upgrade do IPS 4.  Co polecacie 1 opcja czy 2? Oczywiście przy 2 opcji potrzebna jest mi licencja na IPB 3, czy mogę taką pobrać z panelu na invisionpower.com ?

 

Edytowane przez rozrabiakaneros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to z Client Area nie pobierzesz już wersji 3.X ani z marketu żadnej rzeczy która jego jest :( Musiałbyś mieć pliki w swoich archiwach dyskowych. Albo pisz do IPS jak się sprawy mają i że potrzebujesz tych plików jak ryba wody albo gospodarka wolnego rynku :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu, czekam właśnie na odpowiedź. A dałoby się tak zrobić żeby przegrać tylko samą galerię Photopost na IPB 3 i przenieść tylko tabele z bazy danych dotyczących dodatku IP.Gallery do bazy danych gdzie zainstalowana jest już galleria IPS4? 

 

Jak przebiega aktualizacja np. galerii można przejść z galerii np. IPBoard 3.4 bezpośrednio na gallerię w wersji IPS 4? Czy należy to robić krokowo akutlizować wersja po wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dałoby nie dałoby. Za dużo niewiadomych. Lepiej zrobić na 3.x ,a potem aktualizacja do 4.x. Najprościej i najpewniej.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak by było chyba najlepiej, niestety nie mam "dojścia" do licencji 3.x (jakby ktoś z Użtytkowników mógł udostępnić na kilka dni, może zarobić parę pesos ;)), sprawdziłem też  trochę bazę i doszedłem do wniosku że spróbuję przenieść dane jakimś skryptem, mam w sumie do przeniesienia kategorie, komentarze, ratingsy i oczywiście zdjęcia, tylko mam problem aktualnie problem z wyczajeniem jak haszowane są zdjęcia przez IPS

 

-- 

czy jest jakiś szybki sposób aby podejrzeć w jakimś np. debugu jakie zapytania sql są wykonywane w trakcie dodawania zdjęcia ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

niestety nie mam "dojścia" do licencji 3.x

 

Nie ma czegoś takiego jak licencja 3.x lub 4.x. Jest jedna licencja na forum IPS (pomijając podział na odnawialna lub dożywotnia).

 

Cytuj

(jakby ktoś z Użtytkowników mógł udostępnić na kilka dni, może zarobić parę pesos ;))

 

Amigo, z takimi propozycjami to sio za mur (co to go mają wybudować ), bo tutaj takie machlojki są nielegalne.

 

Jak nie masz plików do IPB 3.x to pokombinuj czy nie da się tej galerii przerobić na inną galerię VBulletin, którą ogarną konwertery do IPS 4.X ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jurij napisał:

 

Nie ma czegoś takiego jak licencja 3.x lub 4.x. Jest jedna licencja na forum IPS (pomijając podział na odnawialna lub dożywotnia).

 

 

Amigo, z takimi propozycjami to sio za mur (co to go mają wybudować ), bo tutaj takie machlojki są nielegalne.

 

 

Jak nie masz plików do IPB 3.x to pokombinuj czy nie da się tej galerii przerobić na inną galerię VBulletin, którą ogarną konwertery do IPS 4.X ;)

tak to wolę już od razu kopiować do nowego IPS 4

 

dzięki za wyjaśnienie, kilka dni działam z tym silnikiem forum i jeszcze wiele rzeczy jest dla mnie niejasnych, ale nazwanie tego machlojkami to trochę przesada , ktoś kto ma po prostu wersję 3.4 resetuje na kilka dni url i to wszytko, ja dzięki temu mogę w jakiś sposób rozwiązać problem który powstał w wyniku tego że producent wycofał się z konwersji skryptu który wcześniej obsługiwał 

Czy reasumując jeśli support podesłałby mi pliki do wersji IPB 3.x to mogę zresetować w panelu klienta adres URL i wszytko będzie działać prawidłowo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak resetowanie url. To co chcesz zrobić jest nielegalne:

 

  • udostępnianie plików IPB osobom trzecim jest nielegalne,
  • wypożyczanie dostępu do konta IPS jest nielegalne,
  • wklejanie nie swoich kluczy licencyjnych jest nielegalne

I tak dalej. A zmiana przypisanych domen to kwestia indywidualna, można to zrobić raz na pół roku przy aktywnej licencji, bo inne zmiany są płatne. I też nie robi się tego by ktokolwiek mógł używać cudzej licencji, bo to nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

zmiana przypisanych domen to kwestia indywidualna, można to zrobić raz na pół roku przy aktywnej licencji

Dzięki za wyjaśnienie, czyli jeśli najpierw licencję przypisałem do domeny internetowej a później do localhosta, to nie mogę już jej z powrotem przepisać do domeny internetowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2017 o 19:45, Jurij napisał:

Że co zrobiłeś? :o

Najpierw przypisałem forum dla domeny internetowej, jednak konwersja zbyt długo trwała i przeniosłem wszytko na localhost i tam miałem problem z działaniem skryptu i w panelu na IPcom użyłem funkcji Change licensed URL, rozumiem że to nie jest problem żeby później wrócić do domeny produkcyjnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się IPS. Nie wydaje mi się żeby sobie można było od tak zmieniać licensed url w tę i nazad. W ogóle nie wiem po co to zrobiłeś, bo każdy posiadacz licencji ma prawo używać jej na żywym forum i na jednym forum testowym niedostępnym dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalowaniu na forum na localhoście, zostałem poproszony o licencję i żeby wszytko za działało musiałem zresetować URL' i przypisał sie do localhosta. Czy można gdzieś w panelu ustawić adres takiego forum testowego tak aby nie było potrzeby przypisywania licencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Trochę niżej na zielonym tle: https://invisionpower.com/4guides/getting-started/installation/running-the-installer-r260/

W skrócie - masz możliwość do jednej testowej instalacji, bez żadnych zmian urli domen etc.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.