Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zmiana koloru podświetlania nicka po @ oraz "NEW" przy nowych tematach


Angle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam pomocy w sprawie zmiany kolorów i tłumaczenia pewnych rzeczy na najnowszej wersji forum IPB. Za każdym razem po tym, gdy doda się nową zawartość na forum obok działu wyświetla się pomarańczowa fraza "NEW":

mkgava.png

 

Wie ktoś jak mogę spolszczyć tę frazę na po prostu "Nowy", a także zmienić kolor tej obwódki z pomarańczowej na niebieską?

 

Podobnie, gdy na forum zaznaczam czyiś nick w postach korzystając z funkcji "@nick" całość podświetla się to również na pomarańczowo, a wolałbym na niebiesko. Wie ktoś może jak to zmienić?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Angle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za styl? Np. w niektórych stylach od IPSFocus, żeby przetłumaczyć tę plakietkę, trzeba dodać kod do custom.css

/* Tłumaczenie plakietki NOWE */
{{if theme.ipsf_indexNew}}
 
.cForumList .ipsDataItem_unread .ipsDataItem_title:before,
.cForumGrid_unread .ipsPhotoPanel h3 a:after{
    content: "NOWE";
}

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, insp napisał:

Co to za styl? Np. w niektórych stylach od IPSFocus, żeby przetłumaczyć tę plakietkę, trzeba dodać kod do custom.css


/* Tłumaczenie plakietki NOWE */
{{if theme.ipsf_indexNew}}
 
.cForumList .ipsDataItem_unread .ipsDataItem_title:before,
.cForumGrid_unread .ipsPhotoPanel h3 a:after{
    content: "NOWE";
}

 

A w jeszcze innych ta opcja jest dostępna w podstawowej edycji stylu.

Wszystko zależy czy autor odpowie na pytanie co to za styl :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To styl IPS Snapshot. Kodu wyżej niestety nie da się załadować. Po wklejeniu i próbie zapisania panel zwraca komunikat: "Coś poszło nie tak". 

 

@Jurij - zawsze próbuję badać coś przez przeglądarkę na własną rękę zanim poproszę o pomoc. Niestety, nie jestem tak obyty w temacie i dlatego też pytam na forum (po to chyba jest tutaj support, czyż nie?). 

Przed wysłaniem tutaj tego tematu znalazłem w narzędziach programisty jakieś linijki i zmiany kolorów, które miałyby rzekomo odpowiadać na zmiany tych kolorów, ale poszukując już w panelu tych fraz nie natrafiłem na nic podobnego. Wyszukiwarka nie pokazuje żadnych wyników. 

 

@BeZiCoVeR w podstawowej edycji dokopałem się jedynie do opcji w której te pola "NEW" mógłbym całkowicie wyłączyć. Chciałbym je zostawić, jednak aby wyświetlały się na innym tle i po polsku. 

Edytowane przez Angle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W edycji stylu w zakładce css w szukacje wpisz NEW i szukaj gdzie to może być, to samo z mention (wspomnieniem po @)

Gdy wyświetli ci pliki, w których frazy się znajdują szukaj przez ctrl+f w tych plikach.

 

Jesli nie umiesz tego ogarnąć to szukaj po kolorach, przez zbadaj element i później tak jak wyżej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W _ipsfocus_base.css jest:

	.cForumList .ipsDataItem_unread .ipsDataItem_title:before,
	.cForumGrid_unread .ipsPhotoPanel h3 a:after{
		content: "NEW";
		color: #fff;
		background: {theme="ipsf_newBadge"};
		display: inline-block;
		font-size: 0.9rem;
		line-height: 1.8rem;
		border-radius: 3px;
		padding: 0 4px;
		margin: -1px 4px -2px 0px;
	}

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj w custom.css :

{{if theme.ipsf_indexNew}}

    .cForumList .ipsDataItem_unread .ipsDataItem_title:before,
    .cForumGrid_unread .ipsPhotoPanel h3 a:after{
        content: "Nowe";
    }

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qubabos - podobny kod został wklejony już wyżej i tak jak pisałem, nie można tego załadować w stylu IPS Snapshot. Panel zwraca błędy. To generalnie nie pierwszy raz, bo przy próbie kolorowania tematów również nic nie działa. Trochę dużo sobie życzą za taki styl + odnawianie licencji co pół roku skoro są takie problemy, a ich support milczy. 

 

@Nikon - Nie wiem co robię już nie tak, ale nie znalazłem nigdzie w _ipsfocus_base.css kodu, który tu wkleiłeś. Może źle szukam, ale wyszukiwarka nic nie znajduje. Generalnie ta wyszukiwarka z przeglądarki jest niepraktyczna i nie znajduje dokładnie. Dla pewności wkleiłem całość do notatnika i tam szukałem "NEW" i nic. Zero rezultatów. 

 

Nie będę Was tu już męczył takimi pierdołami. Po prostu czas przyzwyczaić się do tych angielskich nowych postów albo przejść ponownie na domyślny styl IPB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Angle napisał:

nie można tego załadować w stylu IPS Snapshot

mówisz o tym : https://www.ipsfocus.com/themes/snapshot/ ?

26 minut temu, Angle napisał:

rochę dużo sobie życzą za taki styl + odnawianie licencji co pół roku skoro są takie problemy, a ich support milczy.

również posiadam styl z tej strony ale support mają wręcz idealny, było kilka problemów i zawsze otrzymałem niezbędne wsparcie. nikt nie milczał. Tylko ja styl kupiłem u nich w sklepie a nie w markecie IPS i błędy zgłaszam tutaj : https://www.ipsfocus.com/forums/forum/43-theme-errors-and-bug-reports/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.