Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Testowy uprgrade do 4.2 na subdomenie


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Podnoszę site do nowej wersji z 3.4,  no i postanowiłem, że zrobię to na subdomenie new.piwo.org i generalnie wszystko się udało. Działa! Zmieniłem oczywiście ścieżkę w conf_global.php

Problem jest z aplikacjami blog i galeria. Nie wyświetlają się obrazki, bo software cały czas chce wyświetlić obrazki z błędnego url, tak jak na zrzucie. Do istniejącego url dokleja stary. 

Co ciekawe, dołączanie postów do zdjęć na forum, w plikach czy pages, jest ok. Wszystko gra. Pytanie - przejmować się tym, czy też po upgradzie na docelowym site powinno być ok?

Może gdzieś czegoś nie ustawiłem? 

Dzięki za sugestie. 

 

ps: aha, działa to na kluczu głównym, przypisanym do domeny.

 

 

forum2.png

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Uhm, dla mnie wygląda na bug skoro tylko w tych dwóch aplikacjach jest błąd. A sprawdź ten wpis jak to wygląda w bazie danych? Bo może dałoby się to zapytaniem podmienić na prawidłową ścieżkę po prostu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ACP kliknij Przegląd - Załączniki - Ustawienia przechowywania - Konfiguracje - i tam wskazujesz gdzie leży ścieżka do uploads. Problem nie wystąpi po upgrade IPS na głównej domenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2017 o 17:54, qubabos napisał:

w ACP kliknij Przegląd - Załączniki - Ustawienia przechowywania - Konfiguracje - i tam wskazujesz gdzie leży ścieżka do uploads. Problem nie wystąpi po upgrade IPS na głównej domenie.

 

Tak, masz rację - nie dotarłem do tych ustawień. Natomiast ważna sprawa jak ktoś będzie stawiał stronę testową. Zmiana tych ustawień powoduje przeniesienie z lokalizacji dotychczasowej plików na tymczasową, co za tym idzie nagle braknie nam grafik na produkcji :)  Założenie zapewne słuszne, natomiast trzeba na to uważać :) 

Dzięki!

  • Dziękuję 1
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.