Jump to content

Ta sama grafika w różnych artykułach


DejaVu24
 Share

Recommended Posts

Szukam sposobu aby dodawać tą samą grafikę do artykułów. Bo mam np z 30 i lepiej w tym samym temacie i wrzucając/przesyłając non stop ten sam obrazek trochę spowalnia stronę, bo trzeba np pobrać 30 obrazków, a to, że są one takie same .... Nie da się jakoś wybierać z już przesłanego tak jakby załącznika co jest taka opcja jak się pisze posta?

Znalazłem taki plugin https://invisioncommunity.com/files/file/8437-bim41-article-thumbnail/

Ale on chyba dodaje jakieś własne pola wstawiania? A mi chodzi tylko o tą co jest w oryginale.

Można pewnie w phpmadminie zmieniać, ale to już w ogóle bez sensu :<

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś miałem to rozwiązane w ten sposób, że miałem pole wyboru, gdzie jako pozycje były wstawione linki do grafik. Później trzeba jeszcze odpowiednio szablon przerobić. Przy dodawaniu artykułu, wybierało się link z listy rozwijanej, w gotowym artykule się pojawiała grafika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, insp napisał:

Ja kiedyś miałem to rozwiązane w ten sposób, że miałem pole wyboru, gdzie jako pozycje były wstawione linki do grafik. Później trzeba jeszcze odpowiednio szablon przerobić. Przy dodawaniu artykułu, wybierało się link z listy rozwijanej, w gotowym artykule się pojawiała grafika.

Podobnie próbowałem, nie z listy tylko manualnie adres wklejałem do grafiki, a w polu edytowanym jako własne dałem że <img... - tylko właśnie trzeba tą grafikę wstawić w te kilka miejsc, i coś mi nie grało właśnie jak do widoku bloku wrzucałem, bo widok, na kompy a na komórki się różnił i rozsypywał się blok, musiałem dać stałą wielkość miniatury. i chyba coś nie mogłem usunąć tytuł pola :< Zawsze skrypt musiał dodawać.

Link to comment
Share on other sites

I z przypadku chyba rozkminiłem jak to ustawić. Problem był taki, że jak wyłączałem opcje wyświetlania dla listy i artykułu a klucz dodawałem manualnie To trzeba było to zrobić na dwóch tak samo. Miałem w jednym tylko 'własne' a w drugim jakieś randomowe i chyba to mi ciągle wrzucało ten tytuł pola.

Ale też chyba inaczej to wcześniej działało. Wybierając np zestaw przycisków, pole wyboru czy  przycisk opcji, to mam do uzupełnienia Klucz i Wartość, Jak edytuję artykuł to którą opcję bym nie wybrał zawsze pojawia się cały odnośnik 'wartość' do grafiki, nie powinien tam się pojawiać 'klucz' aby to było przejrzyste?

I drugie, co dodać w ustawieniach css lub samego <img> aby ten obrazek był zmieniany w zależności czy komórka czy komputer? To chyba pod rozdzielczość jakoś łapie? Bo teraz daję normalnie w <img width="50px" np, na kompie ładnie, na fonie katastrofa :D

Edited by DejaVu24
Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłem, ale to mogę tylko usunąć czy np ten obrazek ma się pojawić czy nie. A szkoda trochę tracić wygląd na komórkach i jej nie wstawiać. Tą grafikę z pola co dodaję do artykułu chcę wstawić w 2 różne miejsca o różnej wielkości.

Problem 1. Co prawda mogę dodać diva w szablonie bloku przed klucza co wstawiam, ale to jest tylko stała wartość w px. W procentach rozwala cały blok. Ale jak divem dam stałą szerokość to jest ok, ale jak idzie na komórki to wywala, znowu 100%. i cały blok się rozsypuje, szukam jaka klasa tam moze odpowiadać, że na komórkach nie bierze pod uwagę tego mojego diva do reguluję wielkość tego obrazka. Tylko jak dam  w edytowanym polu do tej grafiki stałą wielkość obrazka, wszystko jest ok.

Tylko problem 2 , że właśnie w jednym miejscu chcę mniejsze w bloku a w drugim na większą wielkość, a pole mam tylko jedne z jedną wartością, bez sensu robić dwa pola z tym samym :<

Narazie pomysłów brak, zostaje tylko stała wielkość i wywalać z widoku komórek :/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.