Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Forum nie czyta responsywnego custom CSS


Kargho

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Włączyłem płynną szerokość forum i zmajstrowałem taki kod:

@media screen and (max-width: 1920px)
#ipsLayout_body {
    padding: 0;
    max-width: 100%
    margin: 0;
}


i dodałem go do custom.css - problem w tym, że forum go w ogóle nie czyta, w zbadaj element też go nie pokazuje. Cache forum wyczyściłem.
Proszę o propozycje co zrobić by forum zaczęło 'widzieć' ten kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przejdź bezpośrednio w przeglądarce na plik custom.css i zobacz czy ten Twój tam jest. Bo być może forum "czyta" ten kod, ale go nie stosuje przez jakieś konflikty w samym CSS? :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DawPi napisał:

Przejdź bezpośrednio w przeglądarce na plik custom.css i zobacz czy ten Twój tam jest. Bo być może forum "czyta" ten kod, ale go nie stosuje przez jakieś konflikty w samym CSS? :)


Pokazują się oba kody:
 

 @media screen and (max-width:1920px) #ipsLayout_body{padding:0;max-width:100% margin:0;}.ipsDataItem_subList{overflow:hidden;}html[dir="ltr"] .ipsApp .ipsDataItem_subList, html[dir="rtl"] .ipsApp .ipsDataItem_subList{background:none;line-height:220%;padding-left:0 !important;padding-right:0 !important;padding-bottom:4px;}.ipsDataItem_subList li{float:left;width:calc(100% / 2 - 5px);}html[dir="rtl"].ipsDataItem_subList li{float:right;}.ipsDataItem_subList li a:after{display:none;}html[dir="rtl"] .ipsDataItem_subList.ipsList_inline > li{margin-left:0;}

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę teraz w swoim stylu i pewnie Ci się gryzie. Usun to z custom.css, ale za to wyszukaj #ipsLayout_body w zakładce responsive. Masz tam to? Bo ja nie mam w ogóle dopisku @media screen and (max-width:1920px), a płynna szerokość na Forum jest. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem coś takiego:

@media screen and (max-width: 1680px) {
#ipsLayout_body {
    max-width: 100%;
    padding: 0 15px;
    margin: 0 auto;
    position: relative;
}
}


i zaczęło działać...

Wiem, że jest płynna szerokość forum, ale chcę by na mniejszej rozdzielczości użytkownicy nie traci tych 10% (mam 90% ustawione) szerokości forum na marginesy ;)
Zresztą, męczyłem się z tym a znalazłem dużo lepszy sposób na rozwiązanie tego problemu i to jedną linijką...

Dzięki za pomoc! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem. Tamta funkcja działa poprawnie. Jak wspomniałem, chciałem mieć 2 opcje - stąd kod w custom.css - dla użytkowników z rodziałką powyżej 1980px - 90% szerokości (opcja z edycji stylu) i dla użytkowników poniżej 1980px - 100% (kod z custom.css).

Jedynie zastanawia mnie fakt, dlaczego muszę w custom.css ustawić 1680px zamiast np 1970px (ważne żeby mniej niż 1980px) żeby użytkownikom posiadającym 1980px wyświetlało szerokość 90% a nie 100%...


Edit: nieważne, ten kod już i tak nie jest mi potrzebny, dzięki Bogu...

 

Edytowane przez Kargho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.